Tokarka Grazioli m225 POMOC

problem z zabierakiem/uchwytem

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
Dawid Lenart
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2017, 16:10
Lokalizacja: dobczyce
Kontakt:

Tokarka Grazioli m225 POMOC

#1

Post napisał: Dawid Lenart » 25 lis 2017, 17:04

Witam,stałem się posiadaczem tokarki grazioli m225 jest to włoska stara sprawna tokarka,więc w czym problem ?
No właśnie problem polega na tym że uchwyt/szczęki są już wyrobione tzw mają one luzy na boki i góra dół zacisnę materiał np ø 20 szczęki przylegają równo do materiału lecz ma on minimalne bicie ale gdy włożymy materiał np ø 50 to zaczyna się problem ponieważ szczęki przylegają tylko tylną częścią a na przodzie jest luka pomiędzy materiałem a szczęką.
Uchwyt to ø 270 (nie typowy) myślałem że go wyremontuję lecz niestety nigdzie nie mogę znajść szczęk,orzechów,ślimaka czy jest jakaś możliwość zdobycia szczęk ? są jakieś patenty na zlikwidowanie luzów ?,jeśli nie to chciał bym zakupić inny nowy uchwyt ø 250 i przetoczyć pod niego zabierak,jest to stary typ zabieraka na gwint również nie typowy bo gwint po zmierzeniu po płaszczyźnie ma ø 82 jakie będzie najlepsze wyjście ? czy jest możliwość przerobienia zabieraka z polskiej tokarki ? lecz gwint jest większy czy jest możliwość jego zmniejszenia ? jeśli nie to jaki najlepiej wybrać uchwyt ? nowy/używany ? jeśli nowy to jaki ? ew czy była by możliwość dorobienia zabieraka na taki gwint ? Obrazek
proszę o jakieś rady i pomoc w rozwiązaniu usterki.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika

rc36
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2264
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:25
Lokalizacja: Bliskie okolice Bydgoszczy

Re: Tokarka Grazioli m225 POMOC

#2

Post napisał: rc36 » 26 lis 2017, 12:08

Najlepszym i najprostszym wyjściem będzie przerobienie tego zabieraka na uchwyt ⌀250.


Autor tematu
Dawid Lenart
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2017, 16:10
Lokalizacja: dobczyce
Kontakt:

Re: Tokarka Grazioli m225 POMOC

#3

Post napisał: Dawid Lenart » 26 lis 2017, 12:13

Właśnie został zamówiony uchwyt 250 :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”