jake place

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#41

Post napisał: ARGUS » 04 lis 2017, 17:31

>>To ze polski murarz zarabia na zachodzie 3 razy wiecej swiadczy tylko o tym ze na zachodzie gardza taka praca, nikt nie chce jej wykonywac. Niemiec woli sie wyksztalcic i pracowa lzej za te same lub wieksze pieniadze. <<lolo2, a skąd Ty wiesz ile zarabia polski murarz?
Bo to co napisałeś to jakieś pierdoły są.
albo wziąłeś za przykład lesera murarza.
W jednostkach płatniczych nie zarabiamy 3 razy mniej od zachodu.
Po przeliczeniu EURO na PLN też tak nie wychodzi więc skąd te dane??



Tagi:


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#42

Post napisał: lolo2 » 05 lis 2017, 07:24

kamar pisze:
lolo2 pisze: Jest to bardzo proste....
Jak temu zaradzic?
Napewno rozpoczac repolonizacje.
Proste :) tyle , że jak tak było (a było) to polak zarabiał 20 razy mniej od zachodniego niemca a 3 od wschodniego :)
Cytujesz moje wypowiedzi tak "specjalnie" aby zmienic sens mojej wypowiedzi?

Masz racje bylo, ale wtedy wymordowali ci cala inteligencje, a ci co pozostali byli skorumpowani. Teraz mamy inne czasy, wiecej madrych ludzi. Fakt ze dzisiaj tez sobie nie radza, tusk nie dawal rady, a pis albo udaje ze potrafi albo faktycznie jest ok. Mam na mysli LOT, Kopalnie, Stocznie, Kolej itp.
ARGUS pisze:>>a skąd Ty wiesz ile zarabia polski murarz?
Bo to co napisałeś to jakieś pierdoły są.
albo wziąłeś za przykład lesera murarza.
W jednostkach płatniczych nie zarabiamy 3 razy mniej od zachodu.
Po przeliczeniu EURO na PLN też tak nie wychodzi więc skąd te dane??
Pod pojeciem "murarz" mialem na mysli prostych ludzi. Powiniem to nazwac "podawacz pustakow" a nie murarz.

W moim rejonie akurat modna jest holandia i kladzenie swiatlowodow. Czyli sciagniecie kostki brukowej, wykopanie rowu na swiatlowod, zakopanie, polozenie kostki na nowo. Mieszkanie gratis, zarabiaja od 1400&#8364; + dodatki. W polsce ile takiemu zaplacisz? Mozesz przeczytac ostatnie artykuly ze budimex potrzebuje 3000pracownikow na money.pl a pod spodem komentarze o placach, placi podobno 2200 - 2500 za "kopacza"' Czyli masz stawke 2 - 3 razy mniejsza.

Najlepiej chyba (na ten moment) wyszli polscy Kierowcy TIRow. Stawki maja bardzo zblizone do zachodnich.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 16220
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#43

Post napisał: kamar » 05 lis 2017, 08:18

lolo2 pisze: Teraz mamy inne czasy, wiecej madrych ludzi.
Tylko inteligencja dalej "wymordowana" :)


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: jake place

#44

Post napisał: ARGUS » 07 lis 2017, 20:06

Czyli nie " polski murarz" a pracownik niewykwalifikowany !
więc 10 zł /h to wystarczająca kasa ( na rękę ) :-)


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

Re:

#45

Post napisał: Majster70 » 08 lis 2017, 07:35

lolo2 pisze:
04 lis 2017, 08:00
..........................

Kolejna sprawa to glosna ostatnio Repolonizacja. Zauwaz ze wiekszosc firm o kluczowym znaczeniu jest zagraniczna. Znowoz cala smietanke spija zachod a pracownikom placi sie "jak najmniej" blokujac w ten sposob rozwoj plac. Huty sprzedane, zwirownie sprzedane a kopalnie weglowe unia chce nam zamknac, stocznie zamkneli staraja sie otworzyc na nowo, LOT i PKO prawie sprzedany. Nie mozna sprzedawac newralgicznych - podstawowych zrodel gospodarki.
.........................
Z tym fragmentem twojej wypowiedzi się nie zgadzam. Tzw repolonizacja to po prostu zapewnianie ciepłych posadek dla kumpli oraz odwdzięczanie się tych kumpli za zapewnienie im tych posadek. Krótko mówiąc złodziejstwo kontrolowane, niezależnie od aktualnej partyjnej koniunktury - tzn teraz PIS wcześniej PO.

Co do kluczowych firm czy szerzej kluczowych gałęzi dla gospodarki - tu zgodziłbym się do kogoś dokładać, gdyby wcześniej było ustalone które to gałęzie są kluczowe. Ale na to żaden polityk nie pójdzie, bo to bardzo ograniczałoby mu możliwości wyciskania państwowej kasy. Gdyż na pewno nie są dla polskiej gospodarki kluczowe kopalnie węgla kamiennego ( a przynajmniej 90% z nich), huty, PKO, czy LOT. Mógłbym zgodzić się na pewne firmy z branży energetycznej czy wojskowej, no ale LOT? LOT jest dla mnie najlepszym przykładem firmy, która choć po 20 latach restrukturyzacji wreszcie zaczęła sobie jakoś radzić, to powinna upaść dużo wcześniej - zaoszczędzilibyśmy grube miliardy zł. Gdyby to zależało ode mnie, wykroiłbym z niej nieruchomości (np biurowiec w części biznesowej warszawskiego Mariota itd), zostawił tylko część lotniczą i opchnął taki lotniczy LOT nawet za żadne pieniądze - zaoszczędziłbym w ten sposób później wydane ciężkie, ciężkie miliardy. Co innego Porty Lotnicze - te uznałbym za dobro strategiczne - te są tak jak opisana przez ciebie kopalnia - samoloty muszą gdzieś lądować.
Jestem za jasnymi zasadami - jeżeli coś jest naprawdę strategiczne - trudno, mogę dopłacać do tego biznesu - ale dlaczego ma dopłacać do złodziei z LOT-u, kopalni, hut, czy Ursusa? Mogę tak śmiało powiedzieć, mieszkam przez całe życie w Piastowie obok Ursusa i byłem wieloletnim, naocznym świadkiem jak ten zakład był rozkładany i rozgrywany przez wszystkich, Na wskroś uczciwych ludzi mogłeś tam na palcach 1 ręki policzyć - poza nimi kradli wszyscy, poczynając od kierownictwa, przez związki zawodowe, na załodze kończąc. Dokładnie tak samo jest w kopalniach węgla kamiennego, Nie zgadzam się na dokładanie do takich przedsiębiorstw. Powinny być traktowane dokładnie tak samo jak moja firemka - teraz jestem obywatelem 2 kategorii, chłopkiem pańszczyźnianym dojonym przez państwo pod sztandarami dokładania do państwowych przedsiębiorstw. Nie mam nic przeciwko własności państwowej, ale jak firma trwale nie zarabia, to powinna upaść. Blokuje tylko zasoby i demoralizuje ludzi. Ostatnio nie ma nawet przeciwwskazań bezrobotnych bo bezrobocia w PL w dużych miastach już nie ma.

Co do reszty twojej wypowiedzi pełna zgoda.

Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

Re: jake place

#46

Post napisał: abyss » 08 lis 2017, 20:50

Panowie, dajcie spokój z treściami zahaczającymi o ideologię politykę - na tym forum. Błagam.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

Re: Re:

#47

Post napisał: lolo2 » 08 lis 2017, 21:28

Majster70 pisze:
08 lis 2017, 07:35
......
Zgadzam sie z toba,,, troszke moja wyobrazni zaszala. Ursus to ewnement. Bankrut ktorego ciagle ratuje panstwo pozyczkami do afryki.

Co do Panstwowych firm to tez racja, korupcja korupcja i cieple posadki. Ale wystarczyloby moze robic zewnetrzne audyty moze zagraniczne co roku inne i kazde informacje przekazywac do medii. Wtedy moze jakos ukrucilby te marnotractwo.
Dawny premier Brytanii fajnie nas kiedys podsumowal. "W Polsce wegiel to tak samo jakby wegiel dal malpie. Tez nie wiedzialaby co z nim zrobic."

Mamy gospodarke oparta na weglu a jest zacofana o 10lat, z tego tez powodu nie oplacalna.


hyperon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2017, 12:30

Re: jake place

#48

Post napisał: hyperon » 09 lis 2017, 12:34

metalflex pisze:
26 paź 2010, 18:55
witam !!
mam pytanko zakupiłem laser firmy mazak i mam problem z operatorami bylo 2 i 2 odeszło a pytanie brzmi ile tak średnio zarabia operator na takiej maszynie ??
Zarabiałem w Ciechanowie na Laserze około 3000 zł na rękę, z nadgodzinami 3500.
7 lat doświadczenia na laserze. Dla początkującego operatora w małym mieście około 2000 na rękę to rozsądna stawka.


lukasz89
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 242
Rejestracja: 20 lis 2015, 18:40
Lokalizacja: Tajpej

Re: jake place

#49

Post napisał: lukasz89 » 10 lis 2017, 11:32

Pracowałeś z oprogramowaniem (dxf, cam, g-code), czy tylko obsługiwałeś maszynę ?


rangar
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2008, 22:54
Lokalizacja: Ciechanów

Re: jake place

#50

Post napisał: rangar » 11 gru 2017, 09:04

Na laserze Trumpf obsługa maszyny i rysowanie w Tops, na laserze do rur Adige tylko obsługa.
Obecnie pracuję w Szwecji na laserze Trumf i dostaję na rękę średnio 12 tyś, na miesiąc i to przez agencję,
opłacone zakwaterowanie , internet i transport do Polski raz na 2 miesiące.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”