Wybór pomiędzy Lantek Expert i SigmaNEST

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

crush1769
Posty w temacie: 4

#11

Post napisał: crush1769 » 28 cze 2017, 15:17

Po pierwsze to nie napisałem że SigmaNest to porażka. To Pana określenie. Po drugie to napisałem że do każdego programu da się przyzwyczaić. Porównałem po prostu do Topsa ponieważ wedlug mnie jest on banalny i stabilny. Chodzi tu o podejście do sprawy. Wszystkie problemu są zgłaszane telefonicznie, bądź mejlowo. Nie piszę tu nic po to żeby kogoś oczerniać tylko przedstawić swoją opinię. Nikt nie musi się ze mną zgadzać. Jak Pan chce to mogę wypisać problemy ale czy o je rozwiąże? Proszę rozwiązywać to co jest zgłaszane i wszyscy będą zadowoleni.



Tagi:


Sigma-nest
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#12

Post napisał: Sigma-nest » 29 cze 2017, 23:45

Bry,

Jeżeli tematy są zgłaszane mailowo i telefonicznie - pytanie czy są dawane odpowiedzi i rozwiązania ? Jeżeli coś jest otwarte i jak Pan twierdzi chłopaki nie dają rady to proszę o wiadomość na PW i na to spojrzę - dam znać.

Niektóre tematy ciągną sie długo - jak modyfikacje raportów, które robimy pod klienta. Czasem jest kilka wersji za nim w 100% spełni ona oczekiwania firmy - stąd nieraz tyle połączeń i modyfikacji ....

Jeżeli telefoniczny kontakt czy też mailowy jest niewystarczający zawsze możemy przyjechać na miejscu - również proszę o kontakt w takiej sprawie.

Sporo rzeczy idzie ustawić i dokonfigurować - ważny jest kontakt między dwiema stronami.

Sigma-Nest
Pracuj mądrzej zamiast mocniej......


LadySith
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 05 lip 2012, 10:33
Lokalizacja: Miasteczko

#13

Post napisał: LadySith » 06 lip 2017, 07:34

Sigma-nest pisze:

Zawsze problemem jest kiedy przenosi się swoje przyzwyczajenia z jednej aplikacji do innej chcąc, aby ta nowa działa jak ta stara - niestety ale w takich sytuacjach może być problem z przestawieniem się...
Z tym akurat się zgodzę w 100% :)


abcdomino
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2015, 13:38
Lokalizacja: Małopolska

#14

Post napisał: abcdomino » 17 paź 2017, 12:11

Witam. Pracuję na SigmaNEST od 2 lat i odradzam zakup tego programu. Powiem w skrócie że jest słaby pod względem informatycznym (interfejs). Stosunek jakości do ceny jest kiepski. O ile jeszcze obsługa lasera jeszcze przebiega jeszcze nie najgorzej, to obsługa wykrawarek jest słaba. Nie wiem jak jest z Lantekiem, ale żaluję że go nie wybrałem.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2017, 09:00 przez abcdomino, łącznie zmieniany 3 razy.


crush1769
Posty w temacie: 4

#15

Post napisał: crush1769 » 17 paź 2017, 18:59

Jak widać, jak coś jest do wszystkiego to jest do....
Też mieliśmy problemy i dalej mamy. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że nie ma wsparcia od serwisu. Ciągle wpierane jest to, że to wina programisty, ale na pewno nie programu. Do tego na pytania odpowiadają za kazdym razem inaczej, a bo można tak, jak nie działa to tak i odwrotnie. Ciekawe czy w ogóle sami próbowali pracować w tym programie. Jeżeli nie to czas najwyższy żeby Spróbowali!


abcdomino
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2015, 13:38
Lokalizacja: Małopolska

#16

Post napisał: abcdomino » 17 paź 2017, 22:16

Chłopaki z serwisu dwoją się i troją, ale mimo ich wysiłku nie da się wyprostować oczywistych defektów w sofcie. Osobiście bardzo ich lubię i podziwiam że jeszcze mają cierpliwość do tego programu.

Wszystko bym przeżył, tylko najgorzej gdy przychodzą do mnie operatorzy maszyn i pokazują wady w wykrawaniu, podczas gdy w programie jest wszystko dobrze ułożone a winę ponosi ... postprocesor nad którym nie da się zapanować...
Ostatnio zmieniony 08 lis 2017, 09:00 przez abcdomino, łącznie zmieniany 2 razy.


crush1769
Posty w temacie: 4

#17

Post napisał: crush1769 » 18 paź 2017, 14:52

U nas też się zdarza że coś jest na programie niby dobrze a na maszynie już inaczej. Ktoś inny zrobi program od poczatku i działa. Do tego dzieje się to na maszynie z którą ten program sprzedają. A czy zarządzacie magazynem i odpadami? Wszystko działa jak powinno?


abcdomino
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2015, 13:38
Lokalizacja: Małopolska

#18

Post napisał: abcdomino » 19 paź 2017, 14:35

Magazyn i zarządzanie odpadami działa tak jak wszystko inne...
Ostatnio zmieniony 08 lis 2017, 08:51 przez abcdomino, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 810
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

..

#19

Post napisał: robal43 » 20 paź 2017, 10:53

Wyszło Szydło z worka :)

Na wykrawarkach nie pracowałem znam teorię i zasadę działania ..
NIE namawiam nikogo na zakup Lanteka ale znam go osobiście od A do Z albo się mylę :)
dla tego polecam bo jest prosty i nie ma z nim problemów
zdarza mi sie być przy maszynach typu Plazma laser jak jest oprogramowanie Lanteka to nie znam człowieka aby narzekał ale na pewno są i tacy .. Osobiście szkoliłem kolegę w podeszłym wieku .. parę godzinek i śmiga do tej pory co pokazuję ze osoba nie mająca pojęcia o programowaniu w zupełności odnajdzie się w programie ..

Dodam że nie znam oprogramowania SigmaNest więc się Nie wypowiadam
jedynie potwierdzić mogę że ludzie sprzedający te oprogramowanie Gadane mają ponoć to połowa sukcesu więc druga połowa zostaje na oprogramowanie :)
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys


Sigma-nest
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re:

#20

Post napisał: Sigma-nest » 25 paź 2017, 19:14

Dobry wieczór,

Każdy program ma swoje plusy i minusy, nie ma doskonałego dla każdego.
Też każdy ma prawo do swojej subiektywnej oceny.

Kolego abcdomino:
Od ponad roku na systemie działa firma, która ma 5 wykrawarek tej samej marki co u Ciebie w wyższych wersjach oraz 4 lasery. Pracują na 3 zmiany - 5 osób. Jeżeli byłoby z programem taki jak piszesz to dawno temat byłby dla nas zamknięty, a tak nie jest. Jeżeli kolega chce możemy dać kontakt do nich.

Dodatkowo kolego jest różnica w stwierdzeniu: nie wie co sprzedaje, a nie ma doświadczenia w programowaniu wykrawarek - chyba szczerym warto być ?

I jeszcze jedno: chciałbym koledze przypomnieć, że miał dostęp do pełnej wersji programu przez 4 miesiące przed podpisaniem umowy wdrożeniowej.

Jeżeli chodzi o Magazyn i Odpady - to nie ma tutaj żadnych trików. Jest jasno opisana ścieżka postępowania:
- Zdefiniuj arkusz na Magazynie
- Podepnij arkusza do nestingu
- Jak zostaje odpad to zrób linię odcięcia, aby maszyna to zrobiła fizycznie
- Potwierdź, że program NC został wykonany - aby wykorzystać odpad na kolejnym nestingu.

Koniec. Przepraszam ale czy to są jakieś magiczne triki ??

@robal43 - widzę, że kolega aż podskoczył z radości :) ..., a ja koledzy życzę mimo tego powodzenia w pracy.

Jak ktoś ma pytania to oczywiście tutaj lub prive.

Sigma-Nest
Pracuj mądrzej zamiast mocniej......

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”