Ogniskowa lewej i prawej części stołu

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
pitero
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2017, 11:31
Lokalizacja: Wrocław

#11

Post napisał: pitero » 20 wrz 2017, 12:10

Po prostu przyklej taśmę u wyjścia głowicy (oczywiście z soczewką ) i sprawdzaj czy wypala na jej środku w różnych skrajnych położeniach względem stołu.
Zrobione
Obniż stół o jakieś 10 cm i wtedy wypalaj punkty. Jeśli w którymś miejscu plamka nie jest równomierna albo ma nierówny
Zrobione
Wyjmij soczewkę i sprawdź czy po strzale jest taka sama kropka w skrajnych punktach.
Zrobione


i pomysły mi się skończyły :sad:

Zrobiłem jeszcze jeden test ze sklejką na podpórce pod kątem w stosunku do blatu i przy wycinaniu linii sprawdziłem czy czujnik ogniskowania jest dobrze ustawiony i najcieńsza linia jest w punkt pozycjonowania, więc OK.

Przeszedłem już całą ścieżkę promienia od lampy po materiał i sprawdziłem odległość głowicy od blatu w skrajnych punktach.

Sklejka 3 mm muszę docinać po 3 razy
i najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że za 1 razem docina z prawej strony a z lewej (od strony luster) nie

A jeszcze niedawno przecinał twardą sklejkę 1 cm a teraz nie ma szans.
A już przeciąć płytę HDF 3mm - zapomnij - tylko skrajna prawa strona - prędkość 2mm/s moc 80%

Moc lasera 50W - może za dużo wymagam, ale jeszcze niedawno nie miałem takich problemów.

Nie mam jak sprawdzić mocy lampy, czy przypadkiem nie jest tu tzw pies pogrzebany.

Jakby któryś z forumowiczów miał taki tester mocy (która nie przybywa) i mógł pożyczyć bądź odpłatnie mnie odwiedzić (rejon Wrocław ) to ja chętnie się na taki deal piszę :grin:



Tagi:


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#12

Post napisał: cinematic2 » 20 wrz 2017, 17:42

Mam w Cieplicach ale nie chce mi się jechać :cry:
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


Autor tematu
pitero
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2017, 11:31
Lokalizacja: Wrocław

#13

Post napisał: pitero » 28 wrz 2017, 10:08

Wszystko się wyjaśniło.

Winna, jak zwykle - tuba.
Zamówiłem nową i wymieniłem.
Teraz to śmiga jak złoto, tnie z prędkością 30 mm/s a nie 3 mm/s i jeszcze nie docinając

Przy okazji zauważyłem, że w starej tubie na lustrze wylotowym, połowa była zakryta nalotem który mógł powodować dziwne zachowanie wiązki bliżej luster w porównaniu do pozycji dalszych.

Przy okazji wymieniłem soczewkę, stara nie dość że porysowana to .. jeszcze mi spadła podczas czyszczenia i się rozprysła na milion kawałków :mrgreen:

ze znanego portalu zakupowego z dalekiego kraju zamówiłem zestaw luster i za ok miesiąc droga od tuby do materiału będzie na przyzwoitym poziomie.

a z innego imperium za oceanem podąża do mnie miernik mocy ( analog ), który udało mi się znaleźć za 400 zł i za miesiąc większość problemów będę mógł sam diagnozować :cool:


jarbia
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 371
Rejestracja: 22 sie 2012, 13:21
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#14

Post napisał: jarbia » 28 wrz 2017, 10:51

Ja myślę ,że problem i tak tkwił w optyce i/lub mechanice może nawet nadal tkwi .Wymieniając tubę zwiększyłeś moc i to co brakowało do docięcia nadrobione jest teraz mocą .Cięcie lepsze na dalszej odległości od tuby może o tym świadczyć .
Najważniejsze ,że dziala.
pozdr.


Autor tematu
pitero
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2017, 11:31
Lokalizacja: Wrocław

#15

Post napisał: pitero » 28 wrz 2017, 18:13

być może że problem tkwi nadal, ale ustawiłem optykę ponownie do nowej tuby i jest supernacko.

Co jeszcze zauważyłem, że stara tuba grzała się dużo mocniej niż obecna, chiller w nowej włącza się znacznie rzadziej...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”