Nieduże, ciezkie, szybkie, wygodne -> produkcyjne

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
FDSA
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 678
Rejestracja: 26 gru 2010, 18:38
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Nieduże, ciezkie, szybkie, wygodne -> produkcyjne

#1

Post napisał: FDSA » 19 wrz 2017, 18:29

Witajcie

Przyszło mi postawić kilka maszyn maszyn produkcyjnych i tak zacząłem myśleć nad tad tym jak najlepiej. Coś tam wymyśliłem... dzielę się... poddaję pomysły pod debatę aby ustrzec się błędów.

W większości przypadków maszyny mają pracować na stołach podciśnieniowych na matrycach itp. wykonując kilka tysięcy elementów jednego typu albo wycinając otworki w setkach obudów plastikowych.

Wyszło mi ze najrozsądniej będzie wykonać maszyny konstrukcji "gasparowej" tyle że stalowe. "Wanna" z jeżdżącą bramą ze stałymi nogami.




Zalety:

- W przypadku stołów próżniowych brak jeżdżących kabli w obszarze roboczym
- Łatwość zdmuchiwania wiórów w tył maszyny
- Nie syfienie się prowadnic
- Łatwiejszy dostęp do detali po odjechaniu bramy / karetki
- Łatwy do oddzielenia i osłonięcia magazynek ATC
- W przypadku pracy na przekładanych ręcznie detalach praca blisko krawędzi maszyny (nie na wyciągniętych rekach)
- Z konstrukcji wyjdzie dość ciężka podstawa (rysunek) więc będzie adekwatna do szybkich ruchów i zakładanych napędów
- Łatwość utrzymania równoległości - pospawany odprężony korpus położę na dużą frezarkę która przejedzie po dwóch kolumnach. Bramę można podkładkować mierząc prostopadłość kątownikiem.

Wątpliwości:

- Sprzęgnięcie osi - 2 serwa (wzrost kosztów na takie z indexem) czy pasek.
- Czy warto sobie tak pod górę robić... względem najbardziej oklepanej konstrukcji z ruchomym stołem.

Dla poglądu

- Maszyna powinna mieć pole robocze na poziomie 400 x 500 + luz dookoła 700 x 500. Z tego wychodzi wielkość korpusu jakieś 1000 x 800. Wysokość jak w wypiekach... ile zabierze :)
- Wrzeciono 2-3 kW ATC
- Serwa 400 - 750W jak mi wyjdzie - (w zależności od potrzeby indexu - estun albo xinje)
- Hiwin w rozmiarze 20 na prowadnicach i śrubach.
- Na ten moment wygrywa chyba piko cnc - musze jeszcze sprawdzic jak przyjmuje pisanie kodu ręcznie w pętlach, z działaniami matematycznymi itd. bez generatorów.


Tyle planów i widocznych zalet takiego rozwiązania. Pytanie że skoro jest tak super... to czemu nikt tak nie robi... i co pominąłem :)


NINIEJSZYM OTWIERAM DYSKUSJE I PASTWIENIE SIĘ NAD PROJEKTEM

Obrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#2

Post napisał: Petroholic » 19 wrz 2017, 19:47

Jak czytam opis i pomysł to Gasparowy Onred jak w mordę strzelił :)

Ja jeszcze na szczęście minusów nie znalazłem. Ale:
FDSA pisze:- Łatwość zdmuchiwania wiórów w tył maszyny
U mnie obudowa i owszem wióry dość łatwo się zdmuchują ale odbijający się podmuch od tylnej ściany potrafi sypnąć po oczach. Dodatkowo przy otwieraniu drzwi przednich do góry jak nie zdmuchniesz z wewnątrz uchylonych drzwi to wsypuje się za kołnierz :)
FDSA pisze:- Nie syfienie się prowadnic
Nie do końca słuszna uwaga. Prowadnice i tak się syfią. Dodatkowo na śrubach za bramą zbiera się spora kupka. Trzeba sprzątać na bieżąco.
FDSA pisze:- Łatwiejszy dostęp do detali po odjechaniu bramy / karetki
To się zgadza.
FDSA pisze:- Łatwy do oddzielenia i osłonięcia magazynek ATC
U mnie nie osłonięty (jeszcze). Właśnie z nim walczę bo był zdemontowany wcześniej i zmiana ręczna. Magazynek niestety w moim przypadku odbiera 100mm pola roboczego w Yku. Uchylny załatwiłby sprawę.
FDSA pisze:pole robocze na poziomie 400 x 500 + luz dookoła 700 x 500
U mnie 1000x800 (z magazynkiem 1000x700). Korpus około 1400x1700...
FDSA pisze:- Wrzeciono 2-3 kW ATC
Stanowczo za mało. Przypadkiem kilka dni temu miałem okazję pobawić się ploterkiem znajomego z chińczykiem 2,2kW i od razu słychać i czuć brak mocy... Do pracy zarobkowej 2-3kW to za mało. Moje 6kW i tak większość czasu chodzi na mocy mniejszej niż 50%...
FDSA pisze:- Sprzęgnięcie osi - 2 serwa (wzrost kosztów na takie z indexem) czy pasek
Zdecydowanie dwa serwa. Pięknie to pracuje :)

PS Jakbyś był w LBN i chciał coś podpatrzeć w Gasparowej maszynce zapraszam :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
FDSA
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 678
Rejestracja: 26 gru 2010, 18:38
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

#3

Post napisał: FDSA » 20 wrz 2017, 14:21

Z tym zdmuchiwaniem mam trochę praktyki... trzeba rozsądnie z ciśnieniem zdmuchującym i zdmuchuję do tyłu mimo ze nie mam zsypu na dół... tylko rośnie górka którą potem wybieram. Mam wrażenie że przy lejku w doół mogłoby się odrazu wsypywać do worka.

Syfienie prowadnic
Tu się dziwię. Nie wiem co obrabiasz ale tak jak rozumiem przed bramą... tak co wióry robią za bramą? U siebie jesli na brami nep powiesze małą kurtynkę to za nią nie ma ani jednego.. nie mowiąc żeby pojawiały się tak wysoko.

Wrzeciono
Od 2 lat chińczyk 2.2 kw orze śmiało i plastik i alu i nie widzę jego złego samopoczucia. Mimo wszystko chyba to moje wrezowanie lekkie jest :) Zrobie szerszą Zkę i pomyśle potem o HSDku.

Dziekuje za zaproszenie... bardzo chętnie kiedys sie zaanonsuję :)

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#4

Post napisał: Petroholic » 20 wrz 2017, 18:31

FDSA pisze:trzeba rozsądnie z ciśnieniem zdmuchującym
Mam 7bar na pistolecie... Zmniejszyć?
FDSA pisze:...Syfienie prowadnic. Tu się dziwię...
Prowadnice się syfią:
1. Przy zdmuchiwaniu.
2. Przy frezowaniu aluminium z dużą prędkością obrotową wrzeciona.
3. Przy frezowaniu drewna i tworzyw urobek lata wszędzie/
4. Przy zdmuchiwaniu urobku dyszą mgły potrafi poderwać wióry do góry.
FDSA pisze:Zrobie szerszą Zkę i pomyśle potem o HSDku.
Jak przygotujesz zetkę pod oba wrzeciona to potem odpadnie ci przeróbka :) A HSD jest miodkowe :) :) :)
FDSA pisze:Dziekuje za zaproszenie... bardzo chętnie kiedys sie zaanonsuję
A zapraszam :) Tylko weź kierowcę ze sobą :D

PS Dzisiaj zwalczyłem magazyn :) Muszę w końcu się zebrać i założyć swój temat :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
FDSA
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 678
Rejestracja: 26 gru 2010, 18:38
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

#5

Post napisał: FDSA » 21 wrz 2017, 09:42

7 barów? To pojechałeś :) Nie pamiętam dokładnie ale mam.. 2.... może 3 bary max. Wole nie myśleć co by było jakbym w stół zalany chłodziwem dmuchnął 7 barami :)

Co do syfu to chyba musisz trochę obrzydzić maszynę względem funkcjonalności :)

Ad 1. To jak na początku postu.
Ad 2. Kurtynka na bramie - nic do tyłu nie będzie latać. Zastanawiałem się nad poziomą roletą zwijaną sprężyną a rozwijaną przez bramę. Mam tylko wątpliwość jak to będzie z prędkością zwijania przy szybkiej maszynie.
Ad 3. Odciąg na sztywno do wrzeciona z oprawką - przetestowane (U mnie chodzi odkurzasz 2kW)
Ad.4. Mgła to zło :) Tylko pełny strumień wody w obiegu :)

HSDka mam... tylko problem trochę z zasilaniem... i jakoś mam obiekcje żeby podkładać ręce pod 7kW :) No i tez jakoś mi go szkoda do dziergania plastiku frezem 2mm

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”