Traub TX8-F - osie oraz głowica.

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
MakroSerwis
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 09 mar 2008, 11:12
Lokalizacja: Koszalin

Traub TX8-F - osie oraz głowica.

#1

Post napisał: MakroSerwis » 01 sie 2017, 12:05

Witajcie.
Kilka pytań w sprawie tokarki Traub TND400 opartej na sterowaniu TX8-F, czyli na Meldas 320V.
Po awarii podtrzymania i wysypaniu się parametrów, które zostały ponownie wklepane, mam następujący problem:
1. Głowica narzędziowa zgłasza błąd A023 Turret 1 not locked home, przy czym można ją ręcznie obrócić przy włączonej maszynie. Nie mogę jej zablokować. Hardware jest OK, przed wysypaniem pamięci maszyna chodziła normalnie.
2. Kolejny błąd: M02 Need R.P. RTN. Osie pracują, jednak zera maszynowe są w niewłaściwych miejscach.

Pytanie do osób doświadczonych z tym sterowaniem: co może być z tą głowicą, czy jest jakaś procedura na jej przywrócenie do ładu oraz jaka jest procedura na ponowne wybazowanie osi?

Proszę o porady i pozdrawiam.


Serwis elektromechaniki maszyn do obróbki metalu.

Tagi:


andrjalo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 724
Rejestracja: 27 lut 2011, 14:15
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: andrjalo » 26 sie 2017, 12:37

Jak potrzebna pomoc proszę o kontakt na prv


wie000
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2012, 16:00
Lokalizacja: Rydzyna

Re: Traub TX8-F - osie oraz głowica.

#3

Post napisał: wie000 » 04 sty 2024, 13:40

Mam problem z głowicą narzędziową. BŁĄD A088. Ręcznie i w automacie zgodnie ze wskazówkami zegara obraca się bez problemu. W drugą stronę różnie bywa. Czasami okręci również w przeciwnym kierunku. Aż do zablokowania głowicy. Maszyna TRAUB TNA300 sterowanie TX8H.
Czy możesz pomóc w tym temacie?
wie000

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”