prędkości skrawania w kamieniu

Dyskusje dotyczące obróbki kamienia, szkła, itp.

Autor tematu
darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

prędkości skrawania w kamieniu

#1

Post napisał: darkghoust » 15 lis 2007, 16:40

Czy ktoś pracuje może na frezarce Rawelli lub czymś podobnym? Gość który miał mnie wprowadzić w technologię ma ciekawe podejście do prędkości skrawania. Wszystkie prędkości skręca od 10 do 40%. i ma w du*** wydajność i po tygodniu poszedl na dłuższe kacowe. Nie bardzo mam możliwość przetestowania a jakich prędkościach da się skrawać kameń o różnej twardości. Robienie jednego prostego blaciku przez 3 h jest troszkę nudne. A szef marudzi żeby pomyśleć jak by tu podnieść wydajność.
Tradycyjnie będę wdzięczny za pomoc.



Tagi:


selfTransfer
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2007, 14:23
Lokalizacja: Gdnsk

#2

Post napisał: selfTransfer » 14 gru 2007, 00:09

witam. nie mam doswiadczenia w obrobce kamienia, ale pracuje na obrabiarce do szkla model Bavelloni alpa 450. Niestety moge tylko podejrzewac ze ze wzgledu na twardosc i strukture materialu szklo bardziej niz np. stal podobne jest w obrobce do kamienia. Tak wiec obrobke zgrubna puszczam na max. tj. predkosc posuwu okolo 4000mm/min przy predkosci obrotowej 6700obr/min. (pamietac nalezy o ostrzeniu narzedzia), szliowanie znacznie wolniej. wazna sprawa - mam taki wskaznik spindle effort (obciazenie narzedzia - moje tlumaczenie) i nie dopuzczam do przekroczenia 30% tej wielkosci. Przy wiekszym obciazeniu nastepuje szybkie zuzycie paska przenoszacego naped. Poler puszczam oczywiscie na maxymalna predkosc. Wiercenie i frezowanie oraz obrobka malymi narzedziami to inna sprawa i zalezy od rodzaju bobbinow(pracuje w Uk i tylko taka nazwe tych narzedzi znam). Aha... mamy w pracy norme - jeden element na jedna godzine, element frezowany i wiercony na 2 godziny. takze podejrzewam ze mozesz troche przyspieszyc wykonywanie blacikow :mrgreen:


Autor tematu
darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

#3

Post napisał: darkghoust » 17 gru 2007, 17:17

to nie jest takie proste. Kamień jest bardzo kruchy i łatwo pęka np granitu nie da się frezować z prędkością 4000 bo się rozleci albo frez albo materiał do 100 to w granicie frez rozbujałem przy wycinaniu więcej na razie nie próbowałem. Za to w marmurze 1500 to taka spokojna prędkość zbierając 1mm materiału. Ale wielkie dzieki za pomoc!!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka kamienia”