jaka maxymalna poredkosc wrzeciona bez uszkodzenia?

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających
Awatar użytkownika

Autor tematu
kot1979
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 533
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:01
Lokalizacja: Sulejowek
Kontakt:

jaka maxymalna poredkosc wrzeciona bez uszkodzenia?

#1

Post napisał: kot1979 » 23 lis 2007, 11:32

Witam

Mam pytanie mam mozliwosc zakupu : elektrowrzeciono PERSKE 18000 min 300 Hz moc okolo 1 kw. 3 fazy.

1. I pytanie jest takie czy tego typu wrzeciono przezyje gdy na falowniku ustawie predkosc okolo 21-22 tys obrotow , bez szkody dla urzadzenia?

2. No i jesli bedzie problem to jest jakas mozliwosc przerobki by moglo spokojnie wytrzymywac? chodzi mi o zmiane lozysk na lepsze.

3. No i jesli jest to mozliwe jaka jest cena takiej przerobki , oczywiscie orjetacyjnie.
+ dodanie uchwytu ER20.

wrzeciono bede uzywac do obrobki drewna .

Pozdrawiam:)


Nauczycielem wszystkiego jest praktyka.
www.galerianastrojow.pl

Tagi:


hitech
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 08 lut 2007, 22:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

#2

Post napisał: hitech » 23 lis 2007, 11:52

Jeśli chodzi o sprawe mechaniki to nie mam pojęcia jak się to spisze. Natomiast jeżeli chodzi o zasilanie to jest tak, że jeżeli ustawisz odpowiednio falownik tj. dasz parametry znamionowe- napiecie prąd dla danej częstotliwości czytaj 300hz i dotego dasz max. częstotliwośc np. na 350hz to spokojnie falownik i silnik będzie pracować. Falownik zrobi coś jakby odwrotnego do faktu gdy obniżasz prędkośc od znamoinowej . Czyli nieprzekroczysz max. pradu znamionowego na uzwojeniu. Reasumując da się to wszystko ustawić by chodziło poprawnie . NAtomiast pozostaje fakt czy budowa silnika uzwojen pozwoli na wykorzystanie napedu przy wiekszej czestotliwosci ( zjawiska strumienia, izolacja ) tj czy bedzie tak samo mocny , wydajny . Bedzie działać przetestować możesz sam zobaczysz co się dzieje.

Pozdrawiam
Hitech
To co może się nie udać, nie uda się na pewno. Nie uda się nawet wtedy, gdy właściwie nie powinno się nie udać!!!
Pozdrawiam serdecznie.
Obróbka skrawaniem metali
http://www.skrawaniemetali.com

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”