Łączenie profili aluminiowych

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.
Awatar użytkownika

Autor tematu
KAPaGo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 172
Rejestracja: 04 sie 2004, 14:45
Lokalizacja: EU

Łączenie profili aluminiowych

#1

Post napisał: KAPaGo » 14 lip 2005, 15:24

Panowie czy da się połączyć profile bez wiercenia w nich dziur w sposób przedstawiony na obrazku ?w ofercie Ulmeru nie widziałem takich ciekawych wewnętrznych kątowniczków co wchodzą w profil ale ma je np Bosch Rextoch za pomocą ich własnie można połączyc tak aby nie wiercić w profilu ,może ktoś coś wie na ten temat?
Załączniki
konstrukcja v1.jpg
konstrukcja v1.jpg (86.97 KiB) Przejrzano 10312 razy



Tagi:


bartus26
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2005, 01:37
Lokalizacja: Wroc?aw
Kontakt:

hmm

#2

Post napisał: bartus26 » 14 lip 2005, 16:22

Witaj !
Ja wiem bardzo duzo na temat tych profili ktore sa oferowane na polskim rynku.Problem w tym ze mozna polaczyc je bez wiercenia ,ale pytanie brzmi jakie obciazenia maja te polączenia wytrzymywac?Mysle ze twoja obawa to taka jak sobie poradzisz w razie czego z wierceniem?Hmm zaplacisz 2 euro za wywiercenie dziury i prolem z glowy:).Widze w katalogu teraz Boscha ze to połaczenie sruba centralna (ptrzebny jest jeden otwor i klucz dynamometryczny)wytrzymuje nacisk 3000N wiec jest to duzo.Jesli chcesz sobie sam wiercic dziury to musisz sobie kupic przyzad do ustalania miejsca na dziure,taki przymiar lub go sobie zrobic.koszt rozny nawet 100Euro zalezy jaka firma.Jest jeszcze taki bajer ktory przykreca sie na dwie sruby imbusowe na zakonczenia profila i w tedy pod katem prostym przykrecasz jedna sruba,krecac profilem.Rozwiazan jest wiele ,cala masa w zaleznosci od systemu.Sprawdzilem teraz te kontowniki w boschu tez wytrzymuja 3000N nacisku.Jak bede mial katalog Tego ulmeru to poogladam i dam znac .Ile znasz jeszcze firm co robia profile konstrykcyjne?Acha jescze jedno odpowiedz na twoje pytanie jest ;Tak da sie to zrobic .Choc rysynek nie przedstawia sposobu jakimi zostaly połaczone profile.
Pozdrawiam
b.
BartekP

Awatar użytkownika

markcomp77
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3975
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:51
Lokalizacja: k/w-wy
Kontakt:

#3

Post napisał: markcomp77 » 14 lip 2005, 16:29

łaczy się prawie jak klocki lego... i tyle kosztuje :(
oddział Rextoch-a mam bardzo blisko... ale to jest rowiazanie jedynie hipotetyczne - ze względuna cenę dla mnie :(
SpotkanieCNC: STOM-TOOL Marzec 2014
http://www.cnc.info.pl/topics79/spotkan ... t55028.htm

Awatar użytkownika

Autor tematu
KAPaGo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 172
Rejestracja: 04 sie 2004, 14:45
Lokalizacja: EU

#4

Post napisał: KAPaGo » 14 lip 2005, 19:19

Chodzi o to że jak zrobią mi otwór [ za który zapłace 2 euro !!!!] cena z kosmosu to nie mam juz możliwości poprawki przesunięć czy w pożniejszym skręcaniu jakichkolwiek zmian konstrukcyjnych- znów trzeba wiercić wtedy zostają poprzednie dziury [ i ser wychodzi :) ]
na moim rysunku nie widać polączen ale widać jak to ma być - nie wiem o co chodzi ???..mi chodzi o to że tak ma być połączone i co wtedy stosujemy bez wiercenia

załączam fotkę z katalogu tylko to jest z boscha a ja zdecydowałem sie na zakup z Ulmeru a u nich nie widze czegoś takiego , pomijając ich kątowniki za 21 zł sztuka gdzie nie wszędzie się je da zastosować

sorry za fotkę ale tutaj dziwne te wymagania 600x800 zamiast na odwrót i wygląda jak wygląda....

link na te kątowniki ale słabo widać :
katowniki
Załączniki
katownik 1.jpg
katownik 1.jpg (312.57 KiB) Przejrzano 10310 razy


d_k
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2010, 09:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Łączenie profili aluminiowych

#5

Post napisał: d_k » 26 paź 2010, 10:08

Witam serdecznie

Oprócz kątowników wewnętrznych system Bosch Rexroth propoponuje różnego rodzaju łączniki szybkomocujące, giętkie.
Zapraszam na www.automationstechnik.pl - postaramy się zaproponować najlepsze rozwiązanie
Pozdrawiam
KAPaGo pisze:Panowie czy da się połączyć profile bez wiercenia w nich dziur w sposób przedstawiony na obrazku ?w ofercie Ulmeru nie widziałem takich ciekawych wewnętrznych kątowniczków co wchodzą w profil ale ma je np Bosch Rextoch za pomocą ich własnie można połączyc tak aby nie wiercić w profilu ,może ktoś coś wie na ten temat?


kkrajewski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:11

Re: Łączenie profili aluminiowych

#6

Post napisał: kkrajewski » 08 paź 2020, 10:09

Witam wszystkich,

jako przedstawiciel firmy Alutec KK chciałbym zachęcić do odwiedzenia naszego poradnika Jak łączyć profile aluminiowe (https://aluteckk.pl/poradnik). Z pewnością znajdziecie Państwo tam odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania zawarte w tym wątku.
Szczególnie zachęcam do zapoznania się z kategoriami połączeń profili konstrukcyjnych. Dzięki przejrzystemu podziałowi sposobów łączenia można łatwo odszukać na przykład połączenia, które nie wymagają wiercenia.

Nawiasem mówiąc, w naszej firmie koszt wykonania otworu jest znacznie niższy . . . w zasadzie to trzykrotnie niższy.

Gorąco zapraszam do współpracy:
• brak minimalnej kwoty zamówienia
• nie liczymy za odpad
• mamy bardzo konkurencyjne ceny

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”