Centrum obróbcze do stolarni

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Stoova
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2017, 12:27
Lokalizacja: Gdynia

Centrum obróbcze do stolarni

#1

Post napisał: Stoova » 22 maja 2017, 13:07

Witam
Zastanawiam się nad zakupem centrum obróbczego CNC do średniej stolarni i liczę na Waszą pomoc w wybraniu odpowiedniego modelu. Wykonujemy głównie drzwi, meble(najczęściej kuchnie) i sporadycznie schody, w krótkich i średnich seriach, wszystko na wymiar i na zamówienie. Najwięcej robimy w MDFie, ale też w płycie i litym drewnie. Maksymalny budżet to 400 000 PLN, ale dobrze by było coś zejść. Maszyna musi być nowa, nie musi być jakaś topowa firma, ale niech będzie w miarę solidna. Nie chce zastąpić całego zakładu jedną maszyna, nie musi być szybka, ale jednak bym chciał żeby była w miarę uniwersalna.
Rozmawiałem już z przedstawicielem Feldera, który zrobił mi ofertę na około 340 000 PLN i w tej cenie było oprogramowanie które wyglądało na intuicyjne, co jest dla mnie ważne, bo maszyne będzie obsługiwał technolog, który nie miał do czynienia z CNC.
Jak już mówiłem liczę na Waszą szybką pomoc, bo terminy gonią.



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 22 maja 2017, 15:46

Witam

Do produkcji frontów meblowych jak najbardziej przyda się obrabiarka cnc. Ale musi mieć pole pracy takie jak kupujesz płachte mdf. Jeżeli będzie miała mniejsze będziesz miał dużo strat. Oczywiście to samo dotyczy płyty meblowej.

Jeżeli chcesz używać frezarki cnc tylko do wycinania formatek to daj sobie spokój i kup dobrą piłę. Frezarką cnc bardzo dobrze "produkuje" się fronty pod bezpośrednie zamówienie klienta. Na frontach możesz umieszczać różne elementy o które będzie prosił klient.

Co do prędkości to bym tak nie szalał. Prędkość frezowania zależy również od elementów które zostaną umieszczone na takim froncie - kształt i grubość nie których brył musi zostać frezowany dość wolno a nawet bardzo wolno.

Ale maszyna cnc i oprogramowanie sterujące to dopiero połowa sukcesu. Jeszcze musisz mieć w czym te fronty projektować. I tu musisz zdecydować się na oprogramowanie CAD/CAM. W CAD-zie projektujesz dany front według życzenia klienta. A w CAM-ie ustawiasz całą strategie obróbki. Z własnego doświadczenia moge powiedzieć, że teraz ludzie mają różne pomysły począwszy od różnych warzyw(marchewka, pietruszka) poprzez wizerunki swoich dzieci skończywszy na wizerunkach swoich pupili(york czy shi-tsu). Nie wspominam już o frontach wklęsłych czy pół wkłęsłych. Powoli już wychodzą z mody fronty z paskami czy zaokrąglonymi narożami. Dlatego sama obrabiarka nic Ci nie pomoże, musisz posiadać pełne zaplecze do takiej produkcji.

robert


Piotr227
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 17 lut 2017, 17:34
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

#3

Post napisał: Piotr227 » 11 lip 2017, 00:46

Popularne wzory MDF można pisać z "palca". Front wzór S62 np 713x596 z ramka i wybraniem na głębokość 6 mm u mnie frezuje ok 2 min wraz z formatowaniem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”