autocad wersja studencka


Autor tematu
gelo441
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 05 mar 2011, 17:08
Lokalizacja: Jasło

autocad wersja studencka

#1

Post napisał: gelo441 » 18 kwie 2017, 09:29

Witam! Mam 30 lat i idę na najzwyklejszy 1 - 2 miesięczny kurs autocad. Nie jestem studentem. Technikum ogrodnicze już dawno skończyłem . Chciałem się dowiedzieć, czy w tej sytuacji mogę ściągnąć za darmo, do celów edukacyjnych autocad (wersja studencka)? Chodzi o to, że tam trzeba wybrać opcje kim jestem i datę urodzenia - nauczyciel, student i inne (nie bardzo znam angielski - czy jest wersja pl?).

Kolejne pytanie. Co może robić na autocadzie ktoś, kto nie ma pojęcia ani o budownictwie ani o mechanice? To jest kurs z eu i mnie zapewniają, że po stażu większość kursantów dostanie prace.

Nie mam do nikogo pretensji ani zażaleń i, tak czy siak, idę na ten kurs. Tylko mam pewne wątpliwości co do pracy po tym kursie.

Gdy pracowałem po technikum w zakładzie maszynowym, pojawiły się u mnie chęci, żeby zostać konstruktorem, jednak zawsze się miałem za tempaka i nigdy nie zrobiłem nawet matury. I z autocadem od dawna chciałem projektować zawodowo.

z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam!



Tagi:


mag999
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 713
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:59
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: mag999 » 18 kwie 2017, 10:39

Na kursie nauczą cie podstaw dzięki którym dalej się rozwiniesz.

Gdzieś słyszałem że co byś nie podał to i tak ściągniesz i bedzie działał.

Jak to jest z legalnościa to nie wiem,ale chyba nikt tego nie sprawdza


atlc
Posty w temacie: 2

#3

Post napisał: atlc » 18 kwie 2017, 13:25

Jakie ma to znaczenie czy Autocad czy co innego?
Żeby projektować, trzeba mieć pojęcie o tym, co się będzie projektować, bez znaczenia czy to maszyny, czy instalacje elektryczne, hydrauliczne czy budynki.
Wszelkiego rodzaju CAD-y to tylko ułatwienie dla "rysownika", rysunki łatwiej edytować i tworzyć na komputerze korzystając z wiązań i wymiarów, niż robić dokładnie to samo na kartce papieru- nie trzeba nic kreślić, ścierać gumką, robić konstrukcji cyrklem, liczyć cięciw, łuków itd.
Jak się nie zna rysunku technicznego to żaden CAD nie pomoże.

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#4

Post napisał: Petroholic » 18 kwie 2017, 13:50

A co do wersji "studenckiej" przeczytałem dokładnie regulamin bo też takowej używam aktualnie. Warunki spokojnego sumienia to:

- jakikolwiek szkolny cel użycia (może być także doskonalenie własne poprzez kursy lub samemu z książek)
- nie komercyjne użycie czyli nie można czerpać korzyści majątkowych z użycia oprogramowania
- nie wolno udostępniać programu osobom trzecim - licencja na 1 stanowisko


Autor tematu
gelo441
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 05 mar 2011, 17:08
Lokalizacja: Jasło

#5

Post napisał: gelo441 » 18 kwie 2017, 14:24

dzięki serdeczne za odpowiedzi.

atlc - no właśnie o tym mówię, że program cad to jak dla księgowego kalkulator. Wiem, że bez
wiedzy z danej dziedziny (mechanika czy budownictwo) oraz projektowania nic nie zrobie. Mówiłem, że nie mam ani szkoły, ani nie byłem samoukiem. Ale zapewniają , że dla większości robota będzie

Nie chodzi mi o to , że ja mam jakieś wątpliwości, pretensje, bo idę tak czy siak na ten kurs. Chodzi o czystą ciekawość. A poza tym, ja zawsze wybiegam myślami w przyszłość i nie za bardzo jestem spokojny.


atlc
Posty w temacie: 2

#6

Post napisał: atlc » 18 kwie 2017, 15:29

Nie miałem zamiaru też Ci umniejszać w żaden sposób- jak np. budowa maszyn Cię ciekawi, to warto w to iść, 30 lat to jeszcze całe życie przed Tobą.
Z tymi kursami to niestety jest tak, że jak np. sponsoruje to urząd pracy, to organizator kursu żeby dostać za to kasę musi się wykazać odpowiednią frekwencją uczestników, odpowiednio wysokim procentem kończących ten kurs itd, więc zawsze zachwalają czego to uczestnicy nie zyskają kończąc kurs, a finalnie różnie to bywa. Nie mniej rozwijać się warto i taki kurs rozwój umożliwia- ostatecznie i tak wszystko w rękach kursanta.
Tym samym- powodzenia!:)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”