Obróbki Artcam - szarpanie maszyna w machu

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
No_bo
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 40
Rejestracja: 07 sie 2009, 19:57
Lokalizacja: Kraków

Obróbki Artcam - szarpanie maszyna w machu

#1

Post napisał: No_bo » 30 mar 2017, 20:54

Witam.

Postanowiłem napisać, ponieważ wyczerpałem już wszystkie (przynajmniej tak mi się wydaje) możliwości rozwiązania mojego problemu.

Popełniłem maszynkę (drewniaka ze sklejki) i jako sterowanie mam chiński zestaw płyta główna + 3 sterowniki na tb6600. Steruje tym wszystkim komputer a na nim Mach 3. Zdjęciami i filmikami pochwalę się, ale jak już będzie wszystko ładnie pracowało :).

I teraz tak:

1. Rysuje coś w Autocadzie, zapisuje jako dxf, następnie import w machu, generowanie kodu i jazda. Maszyna śmiga, łuki to łuki, wszystko idzie pięknie i gładko (ale nie wszystko umiem i mam narysowane w cadzie).

2. plt wypuszczony z corela, import do macha, generowanie kodu i..... szarpanie silnikami (krzywe składają się z odcinków), maszyna pracuje zdecydowanie wolniej i bardzo "nieładnie". Ale pewnie taka jest uroda plt, że krzywe zamieniają na połączone odcinki. I to jestem w stanie obejść sposobem z pkt. 1. ,czyli eksport do dxf. Choć pracowałem na "dużych" maszynach i plt też frezowały gładko.

3. Artcam i generowanie obróbek z brył. Przerobiłem już prawie wszystkie z dostępnych w nim postprocesorów i w każdym przypadku jest podobnie. Maszyna pracuje wolniej niż w przypadku dxf i szarpie (w osi z w szczególności). Po kodzie widać, że różni się on od tego z dxf. Jaki zastosować postprocesor, aby obróbki z artcama "szły" gładko jak te z dxf (tzn łuki były łukami a nie zbiorami odcinków).

W machu mam włączoną funkcję constant velocity.

jeśli ktoś może mi pomóc/naprowadzić na rozwiązanie będę zobowiązany.

pozdrawiam,



Tagi:


wieslawbarek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 847
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:28
Lokalizacja: Bielsko Biała

#2

Post napisał: wieslawbarek » 01 kwie 2017, 20:42

Pobaw sie w General Logic Konfiguration Look Ahed wstaw wiekszą wartość nawet parę tysięcy może pomoże


Autor tematu
No_bo
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 40
Rejestracja: 07 sie 2009, 19:57
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: No_bo » 01 kwie 2017, 21:01

Dziei za reakcję, ale nie mam w tym menu (General logic conf.) opcji lock ahead :(.

Baud rate, debounce interval oraz index debounce - w tych opcjach mogę wpstawiać wartości.
Baud rate mam na 9600.


Autor tematu
No_bo
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 40
Rejestracja: 07 sie 2009, 19:57
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: No_bo » 11 kwie 2017, 20:13

Witam. Zmieniłem wartość którą proponował kolega wieslawbarek na 400 i niestety nic to nie dało. Po przeinstalowaniu macha z wersji R1 na R3 problem zniknął, ale pojawiły się inne, tzn . ograniczenie do 500 linii kodu. CZeka mnie więc linux cnc

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”