co sądzicie o Ojcu Tadeuszu R ?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 16
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#81

Post napisał: IMPULS3 » 02 mar 2017, 11:52

RomanJ4 pisze: A jak kapitał ma być duży, kiedy my nie dorobiliśmy się przez 27 lat.
Roman, ja nie mam pretensji że brakuje rodzimego kapitalu bo pamiętam te inne czasy i te niby lepsze. No moze i w części lepsze choś nie we wszystkim. :)
Natomiast boli mnie argumentacja że jak bylo państwowe to znaczy że i komunistyczne więc z zasady do uwalenia. Fatalne myślenie, szczególnie w skutkach jakie wywolalo. Wiele rzeczy trzeba teraz odbudowywać co bez pieniędzy nie jest prostą sptrawą. A zarabianie to też nie zawsze tak z samych chęci się bierze. :)
Co do reszty to nawet bym się z Toba dogadal. Cieszę się że przynajmniej Ty widzisz ze nie wszystko to tak jak chcą niektórzy bylo zle i do zburzenia.
Mam wrażenie ze trochę to rządzenie wygląda tak: Jedzie sobie koń z wozem i co jakiś czas ktoś mu dorzuca woreczek bagażu. I wszystko wygląda pięknie dopóki koń ma sily i sobie radzi. Ale wcześniej czy póżniej będzie taki moment że padnie z wyczerpania i jak sie domyślam to nikt mu nie pomoże....



Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 29
Posty: 11580
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#82

Post napisał: RomanJ4 » 02 mar 2017, 12:38

IMPULS3 pisze:nie wszystko to tak jak chcą niektórzy bylo zle i do zburzenia.
Bo nie było...
Uważam, że dawniej np solidniej uczyli, bo to co dziś wiedzą "absolwenci" zwłaszcza szkół stricte technicznych to pomsta do nieba... :twisted: (zresztą "ogólniaki" nie lepsze, a już szkolnictwo podstawowe to ze ścisłych leży i kwiczy...)
Zwłaszcza ostatnia sekwencja tego filmiku powinna naszym ministrom edukacji dać wieeele do myślenia...

[youtube][/youtube]
pozdrawiam,
Roman


krj
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 102
Rejestracja: 10 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Kraków

#83

Post napisał: krj » 02 mar 2017, 12:45

fotObrazek


Ciowiec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 315
Rejestracja: 03 wrz 2006, 13:50
Lokalizacja: polska

#84

Post napisał: Ciowiec » 02 mar 2017, 14:52

Więc daruj sobie takie teksty. OK?
nie, nie daruje sobie. to czysta ekonomia. Transformacji nie da się przeprowadzić bezboleśnie i zawsze będą nadużycia. Ale teraz pisdecja buduje przemysł narodowy, z chęcią zobaczę tego efekty. Armia Misiewiczów musi się z czegoś wyżywić :mrgreen:

Pisał taki jeden że wolałby w korei płn. mieszkać a nie w państwie PO. Widocznie tam poziom życia jest wyższy... no i mają swój prężnie działający przemysł rakietowy i jądrowy :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#85

Post napisał: bartuss1 » 02 mar 2017, 17:02

RomanJ4 pisze:Zwłaszcza ostatnia sekwencja tego filmiku powinna naszym ministrom edukacji dać wieeele do myślenia...
dobrze ze o twierdzienie Bezou nie zapytał albo Talesa, bo Pitagoras juz w podstawowce był ...
pokoloruj drwala
ponoc mamy juz 8 kontynentow tak na marginesie - Zelandia jest tym 8, ale w wiekszosci skryta pod powierzchnią morza.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 16
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#86

Post napisał: IMPULS3 » 02 mar 2017, 18:12

Ciowiec pisze: to czysta ekonomia. Transformacji nie da się przeprowadzić bezboleśnie i zawsze będą nadużycia.
To jest dopiero powtarzanie sloganów! Jaka ekonomia musi być aby sprzedać w gospodarce kapitalistycznej telekomunikację gdzie już na tym etapie jest ogrom prac wykonanych z podlączeniem abonentów, gdzie rodzi się internet, gdzie rodzi się telefonia komórkowa itd...
O bankach to nawet szkoda wspominać ze sprzedaż czegoś co jest nioeodlączną wartoscią wolnego rynku jest czymś niezrozumiałym.
To samo z cementowniami, skoro raczkuje tzw. small biznes więc logiczne jest że będą iwestycje w infrastrukturę lokalową, to samo z hutami to samo z przemyslem motoryzacyjnym itd... Ty naprawdę jesteś taki naiwny? Czy lata wpajania bzdór dalo jednak efekt. :)
Ktoś kiedyś powiedzial ladne zdanie którew jakoś utkwilo mi w pamieci.
Chodzilo o to że najbardziej wyksztalceni i zorientowani w prawach wolnorynkowych byli ludzie związani z partią komunistyczną, bo to oni mieli dostęp do zagranicznych wyjazdów i mogli pobierać wiedzę niemalże "ze żródla".
Trudno sie tu nie zgodzić.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 16
Posty: 16251
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#87

Post napisał: kamar » 02 mar 2017, 20:50

IMPULS3 pisze: Ktoś kiedyś powiedzial ladne zdanie którew jakoś utkwilo mi w pamieci.
.
Najwyższy czas na zaoranie dysku i aktualne sformatowanie :)


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 16
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#88

Post napisał: IMPULS3 » 03 mar 2017, 06:28

kamar pisze:Najwyższy czas na zaoranie dysku i aktualne sformatowanie :)
Jasne, wystarczy prześledzic kto się bral za jakie biznesy w tamtym czasie i jakie mial koneksje. Ciekawe z czego bylo większosć afer. Bo przecież nie chodzilo nigdy o pieniądze.... :mrgreen: Z resztą we wszystkich tu politycznych tematach chodzi o to samo. Czyli kto jest za którą grupą polityczną to tej broni a atakuje inną. Więc wcale mnie nie dziwi ze widzisz tylko to co chcesz zobaczyć i nic poza tym. Dla Ciebie pelo to świętość, dla innych pis, jeszcze dla innych inni i tak w kólko. No ale, rozumiem że lepszy temat to jakiś Misiewicz... Prawie jak kolorowe gazetki. :) Zawsze to lżej na sercu jak sobie większosć tu ulży przypuszczając atak na teoretycznie tą zlą partię.... :) :mrgreen:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 16
Posty: 16251
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#89

Post napisał: kamar » 03 mar 2017, 06:46

IMPULS3 pisze: Dla Ciebie pelo to świętość, :
Ale pie... , że słuchać hadko. Świętych to u mnie nie ma, ale łobuzów stopniuję. Vide Zbój Madej i Arsen :)

[ Dodano: 2017-03-03, 06:54 ]
IMPULS3 pisze:Zawsze to lżej na sercu jak sobie większosć tu ulży przypuszczając atak na teoretycznie tą zlą partię.... :) :mrgreen:
Wychodzą ciągotki do wierzchu :), pogratulować nowego , partyjnego nabytku. Mając w szeregach mistrza intelektu, Mularczyka, świat zawojujecie :)


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 16
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#90

Post napisał: IMPULS3 » 03 mar 2017, 07:52

kamar pisze: ale łobuzów stopniuję. Vide Zbój Madej i Arsen :)
Ha, ha, ha, ja ani nie stopniuję ani nawet nie wierzę w nich wszystkich. Jak coś mi się podoba to pochwalę albo zaneguję, ale zachwytu to póki co żadna struktura partujna we mnie nie wzbudza. I nie zanosi się na to aby się to zmienilo! :mrgreen:

kamar pisze:Mając w szeregach mistrza intelektu, Mularczyka, świat zawojujecie :)
No widzisz, robisz to co ta nasza forumowa kaczka. Ileż to razy pisalem że póki będą partie to moja sympatia do takiego tworu nie jest mozliwa? Jak będą bezpartyjni to zacznę się może zachwycać jakimś politykiem (choć wolę polityczki :) ), a tak szczerze to nawet nie kojarzę gościa w tej chwili... Staram się nie oglądać polityki a tym bardziej polityków bo tylko się wtedy denerwuję. Czasem gdzieś mnie doleci jakiaś wiadomosć co tam "mądrego inaczej" wymyślili i to wszystko. Wolę poczytać jakieś ciekawostki w necie, w sumie też niewiele mi się z tego przydaje ale przynajmniej wiem gdzie są wybitne umysly!. :) Gdyby ktoś tego nie zrozumial to dla pewności napiszę że mam na myśli NAUKOWCÓW a nie tych celebrytów partyjnych.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”