Program CAD


Autor tematu
Wolsiak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2017, 21:33
Lokalizacja: Polska

Program CAD

#1

Post napisał: Wolsiak » 30 sty 2017, 21:47

Witam,

jestem studentem i własnie pisze prace inżynierska. Ogólnie tematem pracy jest wykonanie projektu formy wtryskowej. Czytałem o programach, które zawierają aplikację, która ułatwia wykonanie takowego projektu, stad pytanie czy jest jakiś darmowy program który zawiera taką funkcje? W internecie dobra opinią cieszy się NX Mold Wizard oraz Solid Edge Mold Tooling, są może jakieś triale dostępne z tymi funkcjami? Do tej pory nie udało mi się nic znaleźć a kontaktując się z firmą w sprawie licencji tymczasowej uzyskałem jedynie odpowiedź ze nie udzielają takiej licencji... Robienie takiej formy 8 krotnej jest strasznie uciążliwe w Solid edgu w wersji studenckiej. Pomóżcie.



Tagi:


CC_PL
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2017, 03:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post napisał: CC_PL » 31 sty 2017, 03:56

Trochę przesadzasz ;)

SE nie jest zły. Do form polecam przede wszystkim CREO (Pro/Engineer) lub właśnie NX.


kunik91
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2017, 10:45
Lokalizacja: Cze-wa

#3

Post napisał: kunik91 » 02 lut 2017, 10:47

My w firmie rysujemy formy w IRONCAD, jest to program dość tani 10tys, kosztuje wieczyste uzytkowanie z aktualizacjami, 30 dni jest darmowa wersja. Jak złożona ma byc ta forma, suwaki ? jakieś mechanizmy uwalniajace czy hydraulika?


CC_PL
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2017, 03:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post napisał: CC_PL » 03 lut 2017, 20:04

IronCAD jest OK (i ma dobrą cenę), ale bardziej nadaje się jeśli chodzi o product design. Natomiast jeśli chodzi o branżę narzędziową to najlepsze od lat są CREO (Pro/engineer) oraz NX (UG). To są softy z najwyższej półki, drogie, ale nie znajdziesz nic lepszego. Do tego dochodzi też kilka profi modułów specjalizowanych pod formy (znowu kasa duża, ale znów nie ma nic lepszego).

Oczywiście do prostszych form (lub gdy projekty te w firmie stanowią rzadkość) można iść na oszczędności. Wtedy celowałbym w Solid Edge ze względu na dobre rozwiązania jeśli chodzi o parametryację modelu i ich synchronous technology.

Przy wyborze CAD-a pomyśl też o CAM ;) IronCAD z jakim CAM-em dobrze współpracuje?


Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 914
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#5

Post napisał: Pneumokok » 03 lut 2017, 20:14

CC_PL pisze: Natomiast jeśli chodzi o branżę narzędziową to najlepsze od lat są CREO (Pro/engineer) oraz NX (UG).
CREO!? Creo to dramat, porażka i kupa. Praca w creo jest tak przyjemna jak wbijanie sobie szpilki w oko. Na głowę bije go SolidWorks albo Inventor. Moduł CAM jest jeszcze gorszy. Pracować w CREO lubią ludzie, którzy nigdy nie pracowali na dobrym sofcie :)
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)


SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

#6

Post napisał: SACZI » 08 lut 2017, 16:58

Zapomnij o rysowaniu formy z wykorzystaniem dedykowanych modułów, jak ich nie znasz!
Na dodatek widzę, że w zasadzie to nie znasz żadnego CAD'a na tyle dobrze, żeby się swobodnie w nim poruszać.
Znacznie prościej dasz radę zrobić formę na piechotę, nie zawracając sobie głowy zawiłościami modułów.
(tak naprawdę, to te moduły oferują dodatkowe narzędzia, będące "zlepkami" funkcji dostępnych w klasycznym CAD + biblioteki normaliów).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”