szczeki do uchwytu hyrdraulicznego

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
stalmont
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2007, 08:24
Lokalizacja: szczecinek

szczeki do uchwytu hyrdraulicznego

#1

Post napisał: stalmont » 06 paź 2007, 17:11

szukam gdzie mogę kupić szczęki do uchwytu hydraulicznego do tokarki CNC



Tagi:


Mechan
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 3
Posty: 77
Rejestracja: 01 sie 2007, 17:40
Lokalizacja: śląsk

#2

Post napisał: Mechan » 06 paź 2007, 22:05

witam
szczęki możesz kupić np. w firmie PERSCHMANN
znajdziesz takie pozycje w ich katalogu
Pozdrawiam
Mechan


jjanusz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 292
Rejestracja: 16 lut 2006, 19:55
Lokalizacja: krasnogliny

#3

Post napisał: jjanusz » 07 paź 2007, 06:56

a nie lepiej w Białymstoku u producenta
niedość że masz pracę to jeszcze pieniądze byś chciał

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#4

Post napisał: CNCRob » 16 paź 2007, 20:08

a moze laskawie panowie zapytacie jakiej firmy to uchwyt? bo kazdy ma inne zabki na szczekach...
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


jjanusz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 292
Rejestracja: 16 lut 2006, 19:55
Lokalizacja: krasnogliny

#5

Post napisał: jjanusz » 17 paź 2007, 16:22

białystok robi jakiś calowy skok teraz nie pamientam ,ale kiedyś robiłem pare kompletów szczęk do uchwytu 315 i 250
Ostatnio zmieniony 21 paź 2007, 05:19 przez jjanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
niedość że masz pracę to jeszcze pieniądze byś chciał


Mechan
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 3
Posty: 77
Rejestracja: 01 sie 2007, 17:40
Lokalizacja: śląsk

#6

Post napisał: Mechan » 20 paź 2007, 20:12

witam
Draco pisze:a moze laskawie panowie zapytacie jakiej firmy to uchwyt? bo kazdy ma inne zabki na szczekach...
jeżeli chodzi o rodzaje ząbków to uchwyty firm takich jak:(1) Berg, Forkardt, Gamet, Geiger & Haag, Pratt Burnerd, Röhm, Schunk, SMW oraz Autoblok mają jeden taki sam rodzaj ząbków
natomiast uchwyty firm (2) Kitagawa oraz Matsumoto mają drugi również taki sam rodzaj ząbków.
proponowana przeze mnie firma Perschmann ma takie szczęki w wersji miękkiej lub twardej do wszystkich tych uchwytów. dopowiem jeszcze że takie szczęki można wykonać samemu mając oczywiście frezarkę do dyspozycji
stalmont pisze:szukam gdzie mogę kupić szczęki do uchwytu hydraulicznego do tokarki CNC
zaproponowałem powyższą firmę gdyż twierdzę że jest w stanie pomóc koledze który pyta o możliwość kupna
Pozdrawiam
Mechan

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#7

Post napisał: CNCRob » 21 paź 2007, 06:20

Mechan pisze:(1) Berg, Forkardt, Gamet, Geiger & Haag, Pratt Burnerd, Röhm, Schunk, SMW oraz Autoblok mają jeden taki sam rodzaj ząbków
wiac jak wytlumaczysz to iz mam na maszynach uchwyty: Röhm, SMW oraz Autoblok i Berg no i szczek nie moge zamieniac wlasnie przez zabki? a no i szerokosc szczek rowniez jest inna...
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


jjanusz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 292
Rejestracja: 16 lut 2006, 19:55
Lokalizacja: krasnogliny

#8

Post napisał: jjanusz » 21 paź 2007, 09:13

u mnie w pracy były niby takie same uchwyty a jedne miały skok calowy zaś drugie metryczny
niedość że masz pracę to jeszcze pieniądze byś chciał


Mechan
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 3
Posty: 77
Rejestracja: 01 sie 2007, 17:40
Lokalizacja: śląsk

#9

Post napisał: Mechan » 21 paź 2007, 13:24

Witam
Draco pisze:wiac jak wytlumaczysz to iz mam na maszynach uchwyty: Röhm, SMW oraz Autoblok i Berg no i szczek nie moge zamieniac wlasnie przez zabki? a no i szerokosc szczek rowniez jest inna...
jjanusz pisze:u mnie w pracy były niby takie same uchwyty a jedne miały skok calowy zaś drugie metryczny
Założyłem że wiecie iż firmy europejskie produkują uchwyty w dwóch wersjach tj. z językiem calowym i metrycznym w przeciwieństwie do japońskich które produkowane są w wersji z językiem metrycznym. Tak więc niby te same uchwyty a szczęki nie pasują tutaj oczywiście się z wami zgadzam, jednak twierdzę że przy zamówieniach należy znać rodzaj (oznaczenie) wykorzystywanego przez nas uchwytu. Jeśli chodzi o uchwyty z językiem calowym mamy również dwa rodzaje ząbków: 1/16"x90°, a dla już większych uchwytów 3/32"x90° natomiast ząbki metryczne mają wymiar: 1.5x60°. Jeżeli chodzi o wymiary zewnętrzne szczęk to jedyny problem może stanowić rozstaw otworów, można to jednak łatwo przeskoczyć stosując pojedyncze T-nakrętki. Pozostałe wymiary jak się różnią to niewiele i nie mają istotnego wpływu. Cały czas rozważam dopasowanie szczęk do takich samych uchwytów jak np. SMW 315 i FORKARDT 315.

Jeżeli chodzi o uchwyty japońskie to produkowane są z językiem metrycznym w dwóch wersjach: (1) 1.5x60° oraz (2) dla większych uchwytów 3x60° ładnie jest to pokazane na przykładzie Kitagawy

Tak więc twierdzę że przy odpowiednim podaniu symbolu naszego uchwytu oraz sprecyzowaniu naszych oczekiwań tj. np. ilość, twarde, miękkie, wysokie, niskie, ścięte dla małych średnic, zamówienie nasze niezależnie do jakiej firmy zajmującej się sprzedażą takich detali skierujemy powinno być załatwione w prawidłowy i zadowalający nas sposob.
Pozdrawiam
Mechan

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”