pomysł na frezowanie

NX CAM/Unigraphics
Awatar użytkownika

Autor tematu
olszyn83
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 32
Rejestracja: 13 lut 2014, 09:06
Lokalizacja: Rzeszów

pomysł na frezowanie

#1

Post napisał: olszyn83 » 03 gru 2016, 12:49

Witam wszystkich od dłuższego czasu próbuje uporać się z obróbką pewnego zabiegu na frezarce 3 osiowej. Chodzi o to żeby wyfrezować powierzchnię zaznaczoną na pomarańczowo bez zagłębiania się w kieszenie i otwór. Próbowałem:
1) cavity mill + zlevel profil ( w tym przypadku po maksymalnym zageszczeniu scieżek (ae=0.5 mm) jakoś to wgląda ale obróbka zbyt długo trwa)
2) planar mill + cavity mill,
ale ścieżki nie wychodzą satysfakcjonująco. Część przed obróbką tej operacji przedstawiłem na screenie. Myślałem to frezować kulą fi 12.
Będę wdzięczny za pomysły jaką operacją było by to zrobić najkorzystniej.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg



Tagi:


mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 618
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

#2

Post napisał: mateu5 » 04 gru 2016, 11:57

Stwórz sobie drugi model z zaślepionymi kieszeniami, żeby narzędzie się tam nie pchało, możesz sobie ten "pomocniczy" model określić jako drugi workpiece. Sama obróbka to pewnie jakąś głowicą zgrubnie przez "cavity mill" i wykończenie kulą przez "contour area" lub streamline.
Mazak -> Fanuc -> Acramatic -> Sinumeric -> Heidenhain -> Mitsubishi meldas -> EdgeCAM -> NX CAM -> Postprocesory.


barjew
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 56
Rejestracja: 16 paź 2012, 20:12
Lokalizacja: ostrów wlkp

#3

Post napisał: barjew » 04 gru 2016, 19:47

daj plik z modelem


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#4

Post napisał: Majster70 » 04 gru 2016, 20:44

Na gotowo (ostatnia operacja) : Część płaską (koło otworu) frezem palcowym płaskim (lub głowiczką) planowanie, reszta może być tą kulką fi12r6 którą chciałeś obróbką area miling. Jak ci się nie chce zmieniać narzędzia to całość możesz pojechać tą kulką używając area miling.

Awatar użytkownika

Autor tematu
olszyn83
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 32
Rejestracja: 13 lut 2014, 09:06
Lokalizacja: Rzeszów

#5

Post napisał: olszyn83 » 05 gru 2016, 10:52

dzieki za odpowiedzi
Majster70 tak chyba zrobię płaskie splanuję i reszta? area milling tzn chodziło Ci o contour area? w tej operacji scieżki zagłebiają się w kieszenie i jest to chyba mały problem
mateu5 czyli w drzewku miałbym kolejny workpiece i tylko te dwie operacje w nim tak?
Załączniki
praca_maser.rar
model :)
(54.97 KiB) Pobrany 132 razy


Paweł Glinkowsk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2016, 14:03
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

#6

Post napisał: Paweł Glinkowsk » 22 gru 2016, 14:08

Zaznaczyć obszar w operacji Contour area, metode obrabiania zmienic na wdłuż obrzeży, żeby nie pozostał materiał na krańcach detalu w parametrach obróbki zaznaczyć funkcje wydłuż na krawedziach i wydłuż ją o tyle ile będzie trzeba.

Jeżeli jakimś cudem bedzie wchodzić na obszar który nie chcesz żeby frezował, wejdź do modułu modelowania w zakładce powierzchnia zamknij ten obszar a następnie zaznacz go w workpiecie, ewentualnie możesz ograniczyć obróbkę poprzez granice w contour area.

Jeżeli sobie nie poradzisz to daj znać mogę sprawdzić u siebie.
U mnie to tak wygląda

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”