Wyżarzanie i odprężanie spawów

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
i7mak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 15
Rejestracja: 03 gru 2016, 18:47
Lokalizacja: Chrzanów

#11

Post napisał: i7mak » 17 gru 2016, 09:57

maglo18 pisze:Czytając twoją wypowiedź mam wrażenie że jeszcze nie wiesz jakie koszta cię czekają. Obróbka samej powierzchni to 1 300 netto.
Być może tyle to kosztuje ale w czym problem ? jak ktoś potrzebuje to robi i tyle.
Zdecydowanie gorsze jest poszukiwanie i czekanie na łaskę którejś z firm.
Myślę że podałeś cenę obróbki w normalnym zakładzie gdzie tyle to ma kosztować.
Dużo tanie zrobimy zapewne na "fuchę"
Na wykonanie w tej cenie musi być warta maszyna CNC którą planujemy zrobić.
W większości firm ceny są dostosowane do rynku i tak skalkulowane aby na tym zarobić a nie robić charytatywnie.
Ta sama usługa nie na fakturę po godzinach w czasie wolnym od pracy gdy maszyna nie pracuje i nie zarabia jest czasem kilkakrotnie niższa a zależy to od wielu czynników.



Tagi:


maglo18
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 210
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:54
Lokalizacja: Lesznowola

#12

Post napisał: maglo18 » 17 gru 2016, 10:09

Chętnie poznam osobę która ma dostęp do frezarki o polu co najmniej 1500x800,i robi duchy. Przez 2 tygodnie nie mogłem znaleźć firmy a co dopiero człowieka.


Autor tematu
i7mak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 15
Rejestracja: 03 gru 2016, 18:47
Lokalizacja: Chrzanów

#13

Post napisał: i7mak » 17 gru 2016, 10:44

maglo18 pisze:Chętnie poznam osobę która ma dostęp do frezarki o polu co najmniej 1500x800,i robi duchy. Przez 2 tygodnie nie mogłem znaleźć firmy a co dopiero człowieka.
Ja też nie mogłem znaleźć osoby przez wiele tygodni która była by chętna i to za jakieś rozsądne pieniądze wykonać wyżarzanie :-)

Odpowiedz sobie sam na pytanie czy warto poświęcić swój czas na szukanie firmy czy nie lepiej zapłacić a czas który poświęcisz na bezsensowne szukanie i kutwienie poświęcić na swojego klienta i zarobić w tym samym czasie porównywalne mniejsze lub większe pieniądze ?

2 tygodnie :-) czasami miesiącami szukałem fachowca który za rozsądne pieniądze i bez fochów chciał mi podjąć się wykonania " czegoś tam "
A ty marudzisz o 2 tygodniach :-)

10 - 20 lat temu nie było problemu ze znalezieniem tokarza, frezera i innego fachowca.
W teraźniejszych czasach dziadki są już na emeryturze a nowocześni fachowcy nastawieni są tylko i wyłącznie na zarobek.
Mając firmę niestety musisz na nią zarobić i czasami lepiej czegoś nie robić za małe pieniądze niż pchać się w jednostkowe zlecenie.
Tak jest i trzeba się z tym pogodzić.
Ile można i trzeba a nawet jesteśmy zmuszenie na robienie samemu i nic na to nie poradzisz.

Maszynę CNC chcę zrobić z jednego powodu ! mam dość marudzenia, dojenia i przede wszystkim czekania na zrobienie gównianych prostych elementów z MDF lub drewna.
Każde elementy robione z opóźnieniem, ceny zaporowe lub godzinowe stawki nie do przyjęcia a na sam koniec dostajemy elementy nie do końca dobrze zrobione a często spieprzone :-(


maglo18
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 210
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:54
Lokalizacja: Lesznowola

#14

Post napisał: maglo18 » 17 gru 2016, 11:20

Dlatego zapłaciłem normalną wg mnie uczciwą stawkę za spawanie odprężenie i planowanie.. Nie szukałem po taniosci., szukałem ogólnie kogoś kto się tego podejmie i nie było łatwo.


Autor tematu
i7mak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 15
Rejestracja: 03 gru 2016, 18:47
Lokalizacja: Chrzanów

#15

Post napisał: i7mak » 17 gru 2016, 11:53

maglo18 pisze:Dlatego zapłaciłem normalną wg mnie uczciwą stawkę za spawanie odprężenie i planowanie.. Nie szukałem po taniosci., szukałem ogólnie kogoś kto się tego podejmie i nie było łatwo.

Według mnie płacenie 1600 zł za same planowanie prototypu to bezsens.
Zamawiałem i wycinałem na maszynach CNC które miały mieć dokładność 0.05 mm i wychodziło zupełnie inaczej.
Zresztą dokładność maszyny 0.05 do wycinania w MDF i w drewnie to bezsens.
W stali czy aluminium jak najbardziej dokładność musi być i tam warto i trzeba robić te operacje ale nie potrzeba tak dużych stołów roboczych.
Zrobienie ramy i przygotowanie ramy wyjdzie zdecydowanie mniej.

Robiłem wiele prototypów urządzeń i maszyn i zawsze są poprawki szczególnie jak coś projektujemy pierwszy raz.
I szkoda czasami inwestować np w super obudowę bo i tak zmiany będą.


Ale czasami tak jak mówiłem nie warto oszczędzać, wszystko wychodzi w praniu co i jak.


Tomasz_K
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 295
Rejestracja: 25 kwie 2012, 15:58
Lokalizacja: ok. Rybnika

#16

Post napisał: Tomasz_K » 18 gru 2016, 12:39

i7mak pisze:
Maszynę CNC chcę zrobić z jednego powodu ! mam dość marudzenia, dojenia i przede wszystkim czekania na zrobienie gównianych prostych elementów z MDF lub drewna.
Każde elementy robione z opóźnieniem, ceny zaporowe lub godzinowe stawki nie do przyjęcia a na sam koniec dostajemy elementy nie do końca dobrze zrobione a często spieprzone :-(
Proponuje kupić używaną i ją wyremontować, np. Wytaczarka CWC 80 lub Frezarka Pionowa FYA 41 Mz . Możesz sobie z niej wtedy CNC zrobić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”