Jak podzielić na klika cykli głębokość frezowania w Mach2

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
mb7761
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 10 paź 2007, 10:23
Lokalizacja: Polska

Jak podzielić na klika cykli głębokość frezowania w Mach2

#1

Post napisał: mb7761 » 15 paź 2007, 20:10

W jaki sposób zdefiniować w Mach2 frezowanie obiektu z dxf tak aby za każdym przejściem frezował 2 mm w głąb materiału , a nie 10 tak jak jest to zdefiniowane w głównej konwersji .



Tagi:


borogro
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 02 paź 2007, 09:58
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.

#2

Post napisał: borogro » 16 paź 2007, 22:56

witam
nie posiadam i nie dzialalem w jakimkolwiek wydaniu mach
działam na centrum obróbczym w EluCadzie gdzie taki typ obróbki robię osobno jako tzw. część.dla pewności,aby maszyna nie ustawiła sobie własnych ustawień (lubi sobie ułatwiać życie niemiłosiernie:) i zeby nie zaczeła frezować materiału na głębokości 20mm przy czesci roboczej freza 15mm:) nadaje jej tzw.priorytety obróbki.zobacz w mach czy jest coś takiego.
np.
jeżeli mam wyfrezować jakiś otwor to podaje parametry materiału (wklejam z autocada rysunek w pliku dxf jako kontur).potem ustalam obróbkę.
narzędzie,parametry obróbki i wszystkie zbędne dla mnie duperele sama sobie dobiera (oczywiście kiedys musiałem to wklepać zeby sie teraz nie męczyc:).następnie umiejscawiam obróbkę na materiale.
jezeli za jednym razem nie moze ,,brać" wiecej materiału to taką samą obróbkę o tych samych parametrach i w ogole identyczną (oprócz głębokości)osadzam coraz głębiej.poszukaj w machu ,,tabeli głębokości" lub ustawien głębokosci obrobki.
poszukaj takze takiego czegoś jak optymalizacja.u mnie nie mogłem osadzac takich głębokości bo wlasnie optymalizacja była włączona i maszyna sama wiedziała ze se na spokojnie z palcem w du*** wjedzie frezem głębiej i sie nic nie stanie:).ale wyłączyłem optymalizacje ze względu na wzrost ceny głowicy do mojego kombajnu:)))))))))))
pozdrawiam i zycze sukcesu.
nie wiem czy pomogłem,ale możesz isc tym tropem.wiele maszyn ma tą samą idee działania (bo konstruktorzy zamiast sie łamać nad obliczeniami robili tylko ,,kopiuj wklej" i teraz masz kilka maszyn,kilka programów i ta samą zasade dzialania:)
Działam na SBZ 130,oprogramowanie ELUSOFT


roman_ows
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 72
Rejestracja: 20 sie 2005, 23:21
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: roman_ows » 17 paź 2007, 20:02

W wersji oryginalnej na stronie głównej Mach'2 znajduje się "przycisk" "MultiPass", tuż ponizej "Pause". Tam programuje się wielokrotność przejść freza, przy określonej głębokości.

Pozdrawiam


Autor tematu
mb7761
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 10 paź 2007, 10:23
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: mb7761 » 18 paź 2007, 09:53

Dzięki serdeczne romoan_ows . Wszystko działa bez zarzutu . Pzdr

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”