Na co dostajemy GWARANCJE zlecając budowę maszyny. CNC

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC
Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#41

Post napisał: ALZ » 06 gru 2016, 00:54

Smog. To może być to, bo ostatnio słuchałem "głowy państwa", ale po trawce i innych popularnych ziółkach się tak nie dzieje.
:mrgreen: :mrgreen:



Tagi:


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#42

Post napisał: ezbig » 06 gru 2016, 02:57

bison88 pisze: Nie interesuje mnie to czy ktoś utrzyma się na rynku i skąd ma wsiąść części do maszyny z cenami x3 x4 na pewno rynek go zweryfikuje i wywali z obiegu.
Masz dziwne podejście, nie interesuje Cie czy firma się utrzyma na rynku, ale gwarancję byś chciał. Jak kupisz w firmie krzak, za niską cenę to w razie problemów musisz liczyć na siebie. Ja co prawda, dzięki takim firmom mam na chleb. Spotykam się wielokrotnie z sytuacją - maszyna sprzedana i tyle ich widzieli - nawet prostego szkolenia z obsługi nie ma. Jak coś się dzieje, to nie ma komu przyjechać na serwis gwarancyjny, bo jedź teraz do klienta 300km, jak zysku było 2000 zł (a tu jeszcze trzeba będzie coś wymienić).
bison88 pisze: Trzeba być niespełna rozumu aby płacić x 4 i mam zapewnić swój serwis i dostęp do części przez wysoką cenę - nieźle.
Czego tu nie rozumiesz? Tego, że zapewnienie obsługi gwarancyjnej kosztuje? Musisz to uwzględniać, bo inaczej będziesz firmą krzak, która 2 miesiące jedzie na serwis, albo dopiero jak klient sądem zaczyna straszyć.
bison88 pisze: Do tego dostatnie życie partacza który produkuje szajs
Musisz się zdecydować, czy kupujesz u partacza, czy w solidnej firmie.
bison88 pisze: Podstawowa zasada biznesu jest taka że chińczyk już dawno produkuje lepsze i tańsze maszyny.
...maszyny, którym jak doliczysz cło, VAT i transport już nie są tańsze, albo niewiele. U Chińczyka masz towar w każdej cenie, ale cena dokładnie odzwierciedla jakość. Nie kupisz tam mercedesa w cenie fiata, tylko fiata wyglądającego jak mercedes.
bison88 pisze: Ja jeżeli produkując wyrób sypnął bym cenę x 3 x 4 nikt by tego nie kupił a na dodatek trzeba konkurować z Chińczykiem i Zachodem
Żeby mieć dobrą cenę, trzeba wyrobić sobie markę. Nie od razu Kraków zbudowano.
bison88 pisze: A prawda jest taka że wszyscy części kupują u chinola dorzucają marże od 50 do 100% i mnożą to X3 x 4
Każdy kalkuluje o swojemu. Nie ma obowiązku zakupu. Sam pisałeś, że rynek zweryfikuje. Tylko jak cena jest za niska, to się bilans nie zamyka.
bison88 pisze: Klient nie może czekać - dobre, jest taki jeden przepis mówiący:

W przypadku zaistnienia konieczności importu części z zagranicy, czas naprawy ulega wydłużeniu o czas niezbędny do sprowadzenia części.

Części zamienne przy budowie maszyn jednorazowych które są w magazynie ALE w CHINACH !!!
Powiedz mi gdzie jest taki przepis? Jak go zawrzesz w umowie gwarancyjnej to tak, a jak nie, to obowiązują przepisy ogólne. Samo wystawienie faktury jest równoznaczne z zapewnieniem gwarancji na zasadach, które regulują przepisy prawa.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”