Ploter frezujący cnc - wybór producenta

Plotery tnące

Autor tematu
swing
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 08 lis 2016, 19:28
Lokalizacja: Białystok

Ploter frezujący cnc - wybór producenta

#1

Post napisał: swing » 12 lis 2016, 11:26

Witam serdecznie. Szukam plotera frezującego. Ploter będzie używany do wykonywania podzespołów i detali placów zabaw dlatego też powinien posiadać układ podciśnieniowy. Chcę na nim wykonywać rozkroje następnie wykończyć powierzchnie (zaokrąglić po rozkroju), do tego dochodzi wiercenie otworów montażowych plus grawerowanie różnych wzorów na powierzchni płyty. Materiały jakich będę głównie używał płyty HPL, HDPE, sklejka laminowana. Najlepiej jakby wymiar pola roboczego wynosił 1500 mm x 3000 mm. Którego producenta polecicie? Dodam, że mam do wydania ok. 70 tys. netto. Fajnie by było żeby producent miał zaplecze projektowe. Będzie to mój pierwszy ploter ( no może prócz tego co kupiłem w firmie Prowamech i nigdy go nie zobaczyłem ;) - ale to już inna bajka) więc chciałby żeby producent pomógł mi wejść w temat a może nawet zaprojektował ścieżki pod wykonywane elementy. Pozdrawiam.



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8457
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#2

Post napisał: bartuss1 » 12 lis 2016, 21:09

robiłem kiedys ploter do placow zabaw, ale przy 70 tys o stole podcisnieniowym zapomnij

https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
swing
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 08 lis 2016, 19:28
Lokalizacja: Białystok

#3

Post napisał: swing » 13 lis 2016, 13:26

Właśnie takiego "tałatajstwa" szukam ;). Stół podciśnieniowy do takich detali chyba jest niezbędny? Jaki byłby koszt takiego urządzenia? Ewentualnie mógłbym formatować płyty na wymiar 1,5m x 1,5m chociaż szczerze wolałbym tego uniknąć. W przyszłości może będę wykonywał większe formaty więc lepiej kupić maszynę z potencjałem.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8457
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#4

Post napisał: bartuss1 » 13 lis 2016, 16:16

ta akurat miała 1500x3500, stół podcisnieniowy do takich detali nie jest potrzebny, robisz sobie 3 punkty na przelot płyty, a po obrocie ustawiasz maszyne do tych punktów - otworów i to cała filozofia, płyte montuje sie na wkrety, napisz mi maila na [email protected] to Ci odpisze ofertą.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


rkcnc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2017, 10:57

Re: Ploter frezujący cnc - wybór producenta

#5

Post napisał: rkcnc » 31 gru 2017, 10:59

Witam,
Stoje wlasnie przed podobnym wyborem. Potrzebuje ploter o podobnych wymiarach stolu roboczego do ciecia glownie sklejki. Na jakiego producenta sie zdecydowales?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”