RATUJCIE BIEDNĄ KOBIETKĘ

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
CR
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2007, 23:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RATUJCIE BIEDNĄ KOBIETKĘ

#1

Post napisał: CR » 09 paź 2007, 10:07

Witam wszystkich

Mam straszny kłopot :( Czy ktoś mógłby mnie oświecić co to są centra obróbcze i czy można to określić po angielsku jako multiple-machines a jeśli nie można to co mógł mieć autor na myśli pisząc multiple-machines

i co to jest frezarka pozioma - określona jako horizontal milling machine - o ile wogóle tu o frezarkę chodzi

znam cokolwiek angielski ale wytyczne, które dostałam wczoraj od klienta zabiły mnie ... AAAAAAAAAAAAAA!

szukam też informacji o takich strasznościach jak :



1. SMT SWEDTRURN 10 system CNC220 (Turning Machine)

2. MMAZAK QT15N system MAZATROL T32-2

3. MAZAK QT18 system MAZATROL PLUS

4. MAZAK QT 20 system MAZATROL T-1

5. MAZAK VQC30/50A system MAZATROL CAM-M2

sterowanie? fanuc lub mazatrol


znam sie na spawaniu
nawet umiem spawać
ale o CNC pojęcia nie mam :(

jak mi nie pomożecie to dam mega plamę a zależy mi bo to nowy, świeżutki klient!



Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#2

Post napisał: easy2002 » 09 paź 2007, 10:53

Witaj

1. SMT SWEDTRURN 10 system CNC220 (Turning Machine)
2. MMAZAK QT15N system MAZATROL T32-2
3. MAZAK QT18 system MAZATROL PLUS
4. MAZAK QT 20 system MAZATROL T-1
5. MAZAK VQC30/50A system MAZATROL CAM-M2

To na pewno będą systemy sterowania (Mazak, Fanuc) to firmy produkujące sterowniki CNC (czyli rzecz odpowiedzialną na sterowanie maszyną)

Frezarka pozioma to może być nawet wiertarko-frezarka pozioma
Na pewno wszystko co tu koleżanka napisała dotyczy maszyny sterowanych numerycznie CNC (frezarek-” horizontal milling machine“ ,tokarek-”Turning Machine”) i sterownia CNC

Teraz tak jeśli chodzi o rekrutację polecam ten temat
https://www.cnc.info.pl/topics77/do-age ... ght=#55338

Kolega to bardzo ładnie opisał i może koleżanka zabłysnąć u nowego klienta i zapytać o to wszystko co tam kolega opisał bo to jest naprawdę ważne
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


Autor tematu
CR
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2007, 23:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post napisał: CR » 09 paź 2007, 11:36

:) dzięki kolego :)

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#4

Post napisał: gmaro » 09 paź 2007, 12:36

:) dzięki kolego :)
Wydaję się , że koledze easy2002 należy się spory punkt "POMÓGŁ" jak zawsze można liczyć na jego pomoc :wink:
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


Autor tematu
CR
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2007, 23:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Post napisał: CR » 09 paź 2007, 12:59

gmaro pisze:
:) dzięki kolego :)
Wydaję się , że koledze easy2002 należy się spory punkt "POMÓGŁ" jak zawsze można liczyć na jego pomoc :wink:
a gdzie jest ten punkt POMÓGŁ ????????? znam inne punkty z mego kobiecego punktu widzenia:) ale nie wiem gdzie mam i czy to ja mam tutaj cokolwiek gdziekolwiek naciskać :)

jak mógłbys mi POMÓC w tym względzie to chętnie nacisnę dwa razy :)

[ Dodano: 2007-10-09, 13:00 ]
a faktycznie już widzę ten przycisk :) !

[ Dodano: 2007-10-09, 13:03 ]
obaj Panowie zapunktowali - jeden pomógł mi merytorycznie a drugi pomógł mi zrozumieć zwyczaje na forum

a tak na marginesie - po co Wam te punkty ?

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#6

Post napisał: easy2002 » 09 paź 2007, 13:10

za to jest kasa :wink:
............
żartuję :smile:
.........
My z kolegą „gmaro” się ścigamy kto pierwszy do 100
:wink:
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#7

Post napisał: gmaro » 09 paź 2007, 13:15

CR pisze:a tak na marginesie - po co Wam te punkty ?
No czasem warto dać pomógł dla kogoś kto poświęcił chwilę czasu na odpowiedź a na dodatek pomógł ;)
easy2002 pisze:My z kolegą „gmaro” się ścigamy kto pierwszy do 100
Raczej bez szans jestem :wink:
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


Mechan
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 77
Rejestracja: 01 sie 2007, 17:40
Lokalizacja: śląsk

#8

Post napisał: Mechan » 09 paź 2007, 15:50

witam
CR pisze:Czy ktoś mógłby mnie oświecić co to są centra obróbcze i czy można to określić po angielsku jako multiple-machines a jeśli nie można to co mógł mieć autor na myśli pisząc multiple-machines
centrum obróbcze a właściwie to centrum obróbkowe najprościej mówiąc to maszyna sterowana numerycznie (komputerowo) CNC dzięki której można wykonać szereg rożnych zadań na zamocowanym detalu. centrum obróbkowe numeryczne pozwala nam na obróbkę detalu np. korpusu conajmniej z czterech stron bez jakiejkolwiek ingerencji. centrum obróbkowe wyposażone jest w specjalny magazyn narzędzi dzięki czemu maszyna sama pobiera i zmienia narzędzia po czym wykonuje zadania przewidziane w procesie obróbki przez programistę.

jak widać można wykonać wiele zadań nie zmieniając pozycji detalu tak więc mogę powiedzieć że właściwym tłumaczeniem określenia: "multiple-machines" jest obrabiarka (maszyna) wielozadaniowa
i co to jest frezarka pozioma - określona jako horizontal milling machine - o ile wogóle tu o frezarkę chodzi
frezarka pozioma to taka maszyna w której wrzeciono (w którym zamocowane są narzędzia) usytuowane jest w maszynie w pozycji poziomej.

przypuszczam że chodziło ci o centrum obróbkowe poziome takie jak np.: TUTAJ
1. SMT SWEDTRURN 10 system CNC220 (Turning Machine)
centrum obróbkowe tokarskie 2-osiowe, zajrzyj TUTAJ
2. MMAZAK QT15N system MAZATROL T32-2
centrum obróbkowe tokarskie 2-osiowe, zajrzyj TUTAJ
3. MAZAK QT18 system MAZATROL PLUS
centrum obróbkowe tokarskie 2-osiowe, zajrzyj TUTAJ
4. MAZAK QT 20 system MAZATROL T-1
centrum obróbkowe tokarskie 2-osiowe, zajrzyj TUTAJ
5. MAZAK VQC30/50A system MAZATROL CAM-M2
centrum obróbkowe frezarskie pionowe 3-osiowe, zajrzyj TUTAJ
sterowanie? fanuc lub mazatrol
jeżeli klient narzucił te sterowania Fanuc lub Mazatrol to należy przypuszczać że nie chce wprowadzać do zakładu innego oprogramowania maszyn bo tym właśnie jest "sterowanie"
powodów może być kilka a jednym z nich konieczność przeszkolenia pracowników. być może twój klient pracuje na wybranych przez siebie sterowaniach i dlatego daje taki warunek.

mam nadzieję że informacje te ci się przydadzą :wink:
Pozdrawiam
Mechan


galon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 328
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:17
Lokalizacja: kieleckie

#9

Post napisał: galon » 11 paź 2007, 23:50

ej panowie lekki luzik trafiła nam się rodzynka więc zróbmy co w naszej mocy, wszak ciężko nam znaleźć kogoś po naszych pieniądzach nawet w domu, myślę że warto uszanować ,mam córkę i bardzo dokładnie znam jej stosunek do techniki, zwłaszcza że studjuje medycynę, ale widzi mi się że ta nasza rodzynka po prostu chce mieć wiedzę żeby nikogo po fachu na minę nie wsadzić i chwała jej za to . bo durnym jest jak operator cnc wykrawarki plasmowej jedzie na koniec świata albo bliżej a potem kicha,bo to centrum, i byle szybciej do domu,dla mnie szacunek i tak dalej kto pyta nia błądzi , z mojego doświadczenia sory rodzynko ale agencje się nie sprawdzają pw nie działa więc napisę wszystkim żadna tajemnica ja 2 lata w uk ale po roku się znerwicowałem bo nie płacą mi za szkolenie tylko za pracę i dziwię się agencjom ,choć nie do k0ńca bo to są dla nich wielkie pienmiądze, specjaliści ful wypas są zawsze potrzebni ale to boli nie będę się rozdrabniał ja czytam to forum pół rokui to jesteś moja pierqwsza rodzynka ,należy Jej pomoc choćby za chęć zgłębienia tematu z wyrazami szacunku i pozdrowieniami GALON

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”