Spece od mobilnej technologii potrzebni - zakup tabletu

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16223
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#11

Post napisał: kamar » 23 cze 2016, 05:25

gregor1975 pisze:bo mogłeś uratować
Ostrzeżcie japońców z Sony, niech nie robią takich błędów i wywalą tego po***a z telewizorów :)



Tagi:


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#12

Post napisał: oprawcafotografii » 23 cze 2016, 05:59

gregor1975 pisze:...
O tym Windowsie wspominam tutaj w kontekście Windows na tablecie - kłopoty z obsługą dotyku, optymalizacją aplikacji i takie tam....
Aaa to Ty masz zamiar smyrac paluchem po tym tablecie?
To wspolczuje ;)

Jesli o to chodzi to W8 faktycznie moze byc problemem szczegolnie jesli
bedziesz chcial uzywac aplikacji nie majacych pojecia o tym, ze tablety
istnieja. Mozna co prawda, ale nie bedzie wygodnie.

Ja dotykam ekranu paluchem gdy musze - ekran sie od tego brudzi, fuj!

Co do 1GB RAM, jak pisalem mam i uzywam. Dziala wszystko o ile masz
mozg i nie zainstalujesz jakiegos badziewia, ktore bedzie siedziec w tle
i wpieprzac 950MB pamieci ;)

To do czego jest stworzony taki tablet, czyli przegladarka, maile, odtwarzanie
multimediow dziala tak samo jak na wersji z 2GB, momentami ciut laguje,
ale nie jest to problem.
Moje uzywanie wyglada tak, ze odpalam tablet, TV, siadam z kawa i szperam
po sieci, albo znajduje jakis film - jeszcze sie nie zdazylo zeby cos sie nie odtworzylo.

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#13

Post napisał: jasiu... » 23 cze 2016, 09:02

mc2kwacz pisze:Wypróbowałem na 2 tabletach i 3 komórkach z Androidem (nie najtańszych) - nie działa na żadnym.
A działa na najtańszym?

Problem leży w porcie USB, który w tabletach bardzo często służy tylko do ładowania. Sprawdziłeś, że na tym, do czego podłączałeś masz OTG (zakładam, że wiesz co to)? Sprawsź swoje tablety programem USB OTG Checker i powiedz, czy nie tu problem.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#14

Post napisał: mc2kwacz » 23 cze 2016, 14:42

Tak, owszem, wiem co to jest USB OTG aczkolwiek założę się że Ty wiesz tyle ile na szybko znalazłeś w Wikipedii żeby się pomądrzyć :)
Port USB który służy tylko do ładowania nie jest portem USB, tylko gniazdkiem ładowarki w kształcie USB.
Piszę świadomie, o urządzeniach które mają USB z pełną funkcjonalnością. Przynajmniej teoretycznie. Po prostu "Android tak ma". Z innymi portami i protokołami na nich też bywają problemy. Dlaczego? Dlatego że przeciętny matoł używający tabletu w każdym możliwym miejscu w którym akurat przebywa i tak tego nie używa. A klient niszowy, który wie o co chodzi, nie liczy się w obrocie handlowym, więc czy to działa do końca jak należy czy nie, jest mało ważne. Lud opiniotwórczy i tak tego nie pojmie.
Natomiast aplikacja napisana na windowsowym API działa praktycznie bez pudła praktycznie wszędzie i zawsze. I to czyni różnicę.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#15

Post napisał: jasiu... » 23 cze 2016, 15:56

mc2kwacz pisze:aczkolwiek założę się że Ty wiesz tyle ile na szybko znalazłeś w Wikipedii
Przegrałbyś.

Podłączałem kiedyś EOS-a, a na tablecie był DSLR Controller. Tablet najtańszy z Chin, za niecałe 100 Euro (ale dość wypasiony w tej cenie) i zdjęcia robić się dało. Aha, lustrzanka bez WiFi.

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#16

Post napisał: k-m-r1 » 23 cze 2016, 17:52

I temat ucieka...


Z doświadczenia słaba bateria + power-bank

Z modeli które są do wybrania to opcja 1
Więcej Ram niestety potrzebny jest

K&M oszczędza na czym sie da.
Mało Ram procek do przyjęcia i mało pamięci trzeba rozbudować.
Czeto coś pada z sprzęcie K&M a serwis trwa kilka tyg 2-4 i potrafią wpisać zalanie lub inne uszkodzenie mechaniczne + kasują Cie za naprawę.

Sprzętu jest dużo niskie budżetowe modele są ale z jakością jest średnio. Dołóż 100 zł i kup lepszy. Lub kup używany sprzęcik z gwarancją.
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


Autor tematu
gregor1975
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 420
Rejestracja: 25 kwie 2012, 17:30
Lokalizacja: K-K

#17

Post napisał: gregor1975 » 23 cze 2016, 20:56

oprawcafotografii pisze:
gregor1975 pisze:...
O tym Windowsie wspominam tutaj w kontekście Windows na tablecie - kłopoty z obsługą dotyku, optymalizacją aplikacji i takie tam....
Aaa to Ty masz zamiar smyrac paluchem po tym tablecie?
TYLKO I WYŁĄCZNIE!

Panowie, obawiam się, że zaszło nieporozumienie w postaci co jest według mnie dobre versus czego komu potrzeba.

Chronoligicznie zatem:

1. Kiedyś powstała u mnie chęć posiadania mobilnego komputera, czyli laptopa. Nie było mi to ani niezbędne, ani potrzebne, ani nie było mnie na to stać.

2. Później chciałem się posiłkować "dużym" telefonem z wi-fi. Stałem się w wyniku tego posiadaczem lupki trzymającej na baterii niecały dzień, czyli ni psa ni wydry, kompletnie nieprzydatnej do niczego.

3. Następnie u żony mojego kolegi zauważyłem ciekawe urządzenie - dziesięciocalowy laptop Asusa trzymający na baterii bite 12 godzin. Mały, lekki i poręczny, nosiła go w torebce. I ówcześnie chętnie bym to kupił, jednak cena była zaporowa jak na zabawkę.

4. Potem pojawiły się tablety, w końcu uznałem, że to to jest dla mnie i nabyłem.

Taki tablet traktuję jako gotowca w rozumieniu urządzenie+system. Dzisiaj pobawiłem się tym cudem, które nabyłem i stwierdzam, że to to ma wszystko, czego mi potrzeba i zasadniczo nie będę nic tam instalował.

Jak ktoś z tabletu chce zrobić peceta, to jego problem i jego późniejsza skryta samokrytyka typu ale ja bylem głupi. Kiedyś były palmtopy i co się nasłuchałem od użytkowników takowych, jakie to niezbędne, rozwojowe, z możliwościami :mrgreen:

Jak ktoś jest spaczonym ideowcem, też jego problem - kiedyś było, że kto używa windy ten głupi, bo prawdziwy komputerowiec ryje w konsoli w jakimś linuchu, czy czymś podobnym. Dziś jest podobnie, ale w drugą stronę, co wcześniej potwierdził kwacz - kto nie używa windy, ten głupi niedouczony zaprzaniec.

Sprzęt jak i system, który nabyłem w pełni mnie zadowala. Jak się posypie w trakcie gwarancji, pójdzie do serwisu.

Jak po gwarancji posypie się sprzęt, zostanie zutylizowany.

Jak po gwarancji posypie się system, zostanie wgrany nowy - możliwości są wielkie: Android, Linux którego znam jak własną kieszeń, a nawet, uwaga (!) Windows.
mc2kwacz pisze:Powstaje pytanie, po co ktoś zawraca ludziom gitarę na forum, skoro podejmuje decyzję nie czekając na odpowiedzi?
Gdybyś zacytował całość, czyli cytat za cytat, odpowiedziałbym Ci w ten sposób: ironia to potężny oręż a niezauważenie takiego, to wielki dyshonor dla oponenta.

O systemach mobilnych, jak widać, każdy ma swoje zdanie, gdyby jednak ktoś chciał popytać o tablety marki Medion, to na jednym swoim przykładzie mogę się wypowiedzieć.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#18

Post napisał: mc2kwacz » 24 cze 2016, 03:18

Nie znajduję nic ironicznego we wpuszczaniu ludzi na forum w dyskusję która w ogóle nie ma sensu, bo autor i tak ma swoja wizję która nazywa się "do 400zł" i z góry podjął decyzję. Z góry, bo co by za to nie kupił, to będzie dolna półka ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Ponieważ nie podejrzewam Ciebie o złośliwość, więc pozostaje mi do wyboru już tylko bezmyślność.
Skoro "niczego" Ci nie trzeba, to po co pytać? Kupuje się dowolne najtańsze nic (akurat od tego towaru półki się w sklepach łamią) i będziesz miał wszystko o co chodziło :)
gregor1975 pisze:Jak ktoś z tabletu chce zrobić peceta, to jego problem i jego późniejsza skryta samokrytyka typu ale ja bylem głupi.
Głupi, jeśli próbował to zrobić za 400zł. Wówczas nic dodać nic ująć. Ale jak to pomnożysz przez co najmniej 4-5 razy a najlepiej z 10, to jak najbardziej. I bynajmniej nie same snoby miewają takie potrzeby.


Autor tematu
gregor1975
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 420
Rejestracja: 25 kwie 2012, 17:30
Lokalizacja: K-K

#19

Post napisał: gregor1975 » 25 cze 2016, 23:18

mc2kwacz pisze:
gregor1975 pisze:Jak ktoś z tabletu chce zrobić peceta, to jego problem i jego późniejsza skryta samokrytyka typu ale ja bylem głupi.
Głupi, jeśli próbował to zrobić za 400zł. Wówczas nic dodać nic ująć. Ale jak to pomnożysz przez co najmniej 4-5 razy a najlepiej z 10, to jak najbardziej.
Nie kupuj Atlantica, dozbieraj sobie na Rolexa. Tak podsumowałbym Twoje arcyciekawe podejście do zagadnienia. I czy ta uwaga aby na pewno do mnie, nie pomyliło się interlokutorów? :mrgreen:

[ Dodano: 2016-06-25, 23:20 ]
mc2kwacz pisze: Ponieważ nie podejrzewam Ciebie o złośliwość, więc pozostaje mi do wyboru już tylko bezmyślność.
Vice versa w kontekście mojego pierwszego cytatu.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#20

Post napisał: oprawcafotografii » 26 cze 2016, 08:45

gregor1975 pisze:...
Jak ktoś z tabletu chce zrobić peceta, to jego problem...
Jaki problem? :)

Tablet mojej kobity ma normalny system na ktorym dziala np. Rhino 3D :)
ekran sporej rozdzielczosci (1920x1200px), klawiature na ktorej mozna
spokojnie pisac i dzialaja na nim te same programy co na duzym kompie.
Mo i wyswietlaja sie wszystkie strony www, czy oparte o flash, HTML5 czy
cokolwiek innego.

W odroznieniu od Androida, ktory nawet z 2GB pamieci nie zapewnia
poprawnego dzialania przegladarki, a testowalem ich chyba ze cztery
(Chrome, jakas systemowa, Firefox z Adblockiem i cos tam jeszcze).

Najwazniejsze ze jestes zadowolony ;-)


q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”