Odlewnictwo i metalurgia.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
serpun
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2014, 21:04
Lokalizacja: Poznań

Odlewnictwo i metalurgia.

#1

Post napisał: serpun » 19 cze 2016, 22:23

Witam, szukam odpowiedzi na kilka pytań związanych z przyszłym egzaminem z Technologii bezubytkowych. Szukałem w internecie i książce o metalurgi ale nie mogłem nic znaleźć dlatego zamieszczam pytania tutaj, może ktoś podzieli się swoją wiedza na ten temat.

Gdzie jest największe zagęszczenie formy w formierce po wstrząsaniu?
Wg. mnie najlogiczniejsze byłoby stwierdzenie, ze na samym dnie formy, lecz ponieważ jest to pytanie egzaminacyjne wydaje mi się, ze tkwi w tym jakiś haczyk

Czy w piecu oporowym można topić stal zestaloną?
Poczytałem trochę o piecu oporowym i o topieniu metali kolorowych ale o stali zestalonej nie ma mowy.

Jaką masę poddajemy chłodzeniu (świeżą, obiegową, zużytą)?
Czy piec indukcyjny służy do topienia metali?

P.S. Nie znalazłem na forum działu o Odlewnictwie dlatego dałem ten temat tutaj.



Tagi:


NFZ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 398
Rejestracja: 07 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: inąd

#2

Post napisał: NFZ » 19 cze 2016, 23:29

I bardzo dobrze że tut dałeś, bo tematy formierstwa i odlewnictwa najczęściej są poruszane w działach "Spawalnictwo i obróbka cieplna", "Obróbka metali" i właśnie "Na luzie".

Awatar użytkownika

ONATOS
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 607
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:41
Lokalizacja: Bedzin

#3

Post napisał: ONATOS » 19 cze 2016, 23:36

serpun pisze:Czy piec indukcyjny służy do topienia metali?
- zdecydowanie.
serpun pisze:Czy w piecu oporowym można topić stal zestaloną?
Poczytałem trochę o piecu oporowym i o topieniu metali kolorowych ale o stali zestalonej nie ma mowy.
- a co to jest stal zestalona ?

wg. słownika -
zestalić — zestalać chem. «spowodować przejście substancji ciekłych lub gazowych w stan stały»
zestalić się — zestalać się chem. «o substancjach ciekłych lub gazowych: przejść w stan stały»

Polecam " ODLEWNICTWO Poradnik Inżyniera " tom I i II.


gregor1975
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 420
Rejestracja: 25 kwie 2012, 17:30
Lokalizacja: K-K

Re: Odlewnictwo i metalurgia.

#4

Post napisał: gregor1975 » 21 cze 2016, 20:55

serpun pisze:Witam, szukam odpowiedzi na kilka pytań związanych z przyszłym egzaminem z Technologii bezubytkowych. Szukałem w internecie i książce o metalurgi ale nie mogłem nic znaleźć dlatego zamieszczam pytania tutaj, może ktoś podzieli się swoją wiedza na ten temat.
1. Szukaj u Swojego nauczyciela/nauczycieli.

2. W przypadku odmowy, żądaj zwrotu pieniędzy (wydanych bezpośrednio przez Ciebie lub pośrednio w formie podatków od obywateli - czep się zagadnienia towar niezgodny z ofertą).

3. Działaj profilaktycznie - rób PR o tym, że tam, gdzie się uczyłeś jest popelina i nie należy tam chodzić.

4. Naucz się czegoś jeszcze raz, bo inaczej w przyszłości nie wyżywisz rodziny, chyba że zaczniesz kraść.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”