Wrzeciono standardowe vs sterowane falownikiem

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających
Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#11

Post napisał: ALZ » 17 cze 2016, 20:17

Taki pomiar bicia stożka nie jest miarodajny. Bardziej miarodajny jest pomiar z narzędziem w odległości ok 25 mm od uchwytu.



Tagi:

Awatar użytkownika

kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

#12

Post napisał: kwarc » 19 cze 2016, 11:44

Takayukii pisze:
kwarc pisze: No Właśnie ciekawi mnie co tamten kolega napisał o biciu 0.005 , mam troche wiedzy na te tematy i chciałbym aby uzupełnił wypowiedz bo jesli bicie freza jest powiedzmy
w granicach 0.02mm to juz nie jest zle a on napisał ze chinczycy gwarantuja 0.005 mm
to jakiś kosmos :)
0.005 na stożku tulejki. Tak też któryś z handlarzy na allegro miał opisane. Nie wiem na ile rozmija się to z prawdą na większej próbce wrzecion - ale jeśli mamy możliwość zwrotu towaru to dlaczego by nie spróbować [jeśli bicie jest jedną sprawą wykluczającą chińczyka].
Kreesa 1050 miałem w rekach u znajomego, wygląda ładnie pięknie ale zaczęliśmy szukać skąd mu wychodzą błędy przy kopiowaniu w twardym drewnie - czy kopiarka przekoszona czy jakie licho. Po wkręceniu kreesa z frezem w imadło za frez, i pociągnięciu siłą jakiej używa przy frezowaniu - wygina się cały zauważalnie gołym okiem. Więc papier wszystko przyjmie, czy to krees czy chińczyk noname.
Swojego kupowałem coś z 2 lata temu na ebayu uk.
Bicie na stożku wygląda tak:
OK , dzieki za wyjaśnienie o co chodziło z tym biciem 0.005mm w chińskim wrzecionie .
Zastosowali dla reklamy pewien chwyt :) Otóż wykonać stożek w osi napędu wrzeciona z małym biciem to nie jest problem i faktycznie tak jak kolega napisał może tam być te 5 mikronów bicia .Ale to ma sie nijak do dokładności zamocowania freza w takim uchwycie
ponieważ znacznie trudniejszą sprawą (technologicznie) jest np. spasowanie kąta tej powierzchni albo spasowanie kąta cześci dociskającej oraz zachowanie "płaszczyzn" na tych skośnych powierzchniach .Oczywiście pisze tu o współdziałaniu kompletu elementów tworzących uchwyt .

[ Dodano: 2016-06-19, 11:54 ]
PS , Moja wypowiedz w temacie nie świadczy o tym że napęd chiński jest zły , być może spełnia wymagania kupującego .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”