ESAB ESP-200

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
mallcin
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:32
Lokalizacja: radom

ESAB ESP-200

#1

Post napisał: mallcin » 18 wrz 2007, 21:12

Witam. Jesten pracownikiem pewenej firmy która posiada wypalarke ESAB ESP-200. ładnie pieknie sie na niej pracowało do czasu, aż popsuła sie krańcówka wypalarki przy gazach. nie reguluje sie wysokość dyszy od materiału. Wie ktoś z was co to moze byc i jak sobie z tym poradzić.
Drugie moje pytanie brzmi czy jest ktoś może w posiadaniu jakiś materiałów na temat tej wypalarki albo wie jak uruchomic plazmę przy niej (gdyż na dzień dziejszy w pełni sprawne sa gazy) Niżej zamieszczam fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam!



Tagi:


graju
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 15 cze 2007, 23:36
Lokalizacja: Świdnica

#2

Post napisał: graju » 18 wrz 2007, 23:29

Myślę że trzeba by było pogrzebać w sterowaniu maszyny,mozliwe że są złe ustawienia,podaj jaką masz wersję sterowania.Mozliwe,że uda się coś podpatrzeć w wypalarkach w moim zakładzie,a mamy ich 3 od starej do najnowszej.


Pozdrowiska!!


Autor tematu
mallcin
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:32
Lokalizacja: radom

#3

Post napisał: mallcin » 19 wrz 2007, 10:08

Nie jestem pewny czy to ale przy odpaleniu w oknie wyskakuje "NCE290" wiec podejrzewam ze o to własnie chodzi. A czy dysponujesz moze instrukcja w jezyku polskim. I czy mógłym prosic o jakiś kontakt bezpośredni do ciebie.


graju
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 15 cze 2007, 23:36
Lokalizacja: Świdnica

#4

Post napisał: graju » 19 wrz 2007, 23:17

Masz bardzo stare oporogramowanie i napewno działające pod DOS`em,ale te stare były bardzo stabilne i nie było z nimi problemów.Instrukcję po polsku napewno mam do "NCE520", ale muszę zobaczyć czy nie zapodziała się gdzieś ta od "NCE350".Ale czy od nowej , czy od starej, zasada działania jest taka sama i różnią się tylko noowszymi dodatkami.Na moje oko palnik który jest na fotce to PT19.Czym chcłodzicie ten palnik,glikolem,czy wodą destylowaną??Kontakt do mnie dostaniesz na PW.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”