Pneumatyka

Dyskusje o układach pneumatycznych, podciśnieniowych i hydraulicznych wykorzystywanych w maszynach

Autor tematu
micchalz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 28
Rejestracja: 09 lis 2006, 00:02
Lokalizacja: Łęg Tarnowski

Pneumatyka

#1

Post napisał: micchalz » 16 wrz 2007, 16:01

witam mam mały problem z elektrozaworami w centrum na którym robie... nie moge sobie poradzić z ustawieniem elektrozaworów co chwile któryś puszcza powietrze lub np nie wysuwają się lub nie chowają siłowniki ... moze ktoś mi podpowie jak ustawiać od czego zacząć lub jaka moze być przyczyna ... jak narazie skręcałem na tłumiku przy wylocie zeby cały czas nie puszczaly powietrza no ale to sie kończy tak ze dokręcam całkiem i nie chodzą siłowniki, aha i np jeden elektrozawór odpowiedzialny za obrót piłki dwu cefkowy on jest puszcza mi powietrze cały czas i do obu wężyków naraz no i sie piłka nie obraca da sie je co moze byc przyczyną ?? musze wymienić elektrozawór czy da sie jakos naprawic ??



Tagi:


qqaz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2123
Rejestracja: 28 sty 2007, 16:12
Lokalizacja: Łódź

#2

Post napisał: qqaz » 16 wrz 2007, 19:44

Podstawowa sprawa to utrzymanie minimalnego ciśnienia w instalacji - typowo powyżej 3at. gdyż przy niższym ciśnieniu tłoczki w elektrozaworach nie mają siły ugiąć sprężyn powrotnych i całość stoi " w półkroku"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa”