HH 415 gwintowanie na sztywno-cykl 17

Dyskusje o obrabiarkach CNC firmy Cincinnati

Autor tematu
maniek0019
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2015, 22:44
Lokalizacja: Dębica

HH 415 gwintowanie na sztywno-cykl 17

#1

Post napisał: maniek0019 » 08 kwie 2016, 22:18

Witam wszystkich :)
Mam mały problem z maszyną Cincinnati sabre 750 na HH 415 TNC.
Chodzi o gwintowanie cyklem 17.
Wszystko działa jak należy do momentu gwintowania kolejnego otworu.
Maszyna najeżdża na zadane współrzędne, na Z+1, następnie gwintuje otwór zagłębiając sie załóżmy Z-20mm, następnie wyjeżdża z otworu na Z+1, po zakończonym gwintowaniu zatrzymuje się w pozycji Z+1 i zawiesza się, obroty stoją, osie stoją, maszyna zachowuje się jakby nacisnał jej ktoś przycisk PAUZA ;).
Jedyne co da się zrobić to anulować wykonywanie programu i tyle.
Co ciekawe cykl 17 potrzebuje wprowadzenia skoku gwintu i tak dla M6 skok 1 itd.
Gwintowanie skoków do wartości 1,25 (M8) jest wporządku, można wykonywać kilka otworów i nic się nie zawiesza, jednak gdy skok jest większy niż 1.25, to maszyna głupieje, taki skok 1.5 nie mogę wykonać więcej niż jeden bo maszyna się zawiesi, jest to bardzo uciążliwe bo w przypadku gwintowania otworów o skoku 1.5 nie da się wykonać np. dwóch otworów.
Teraz żeby nagwintować dwa otwory w danym detalu muszę robić tak:
włączyć program gwintowania, przy współrzędnych pierwszego otworu M99, wykonać gwintowanie, po czym anulować wykonywanie programu i wpisanie ponownie w edycji prog. współrzędnych drugiego otworu i wcisnąć ponowne wykonywanie prog.

Nie mam pojęcia w czym jest problem.
Jeśli miał ktoś podobny problem bądź wie z doświadczenia co jest nie tak proszę o pomoc.
Oczywiście odwdzięcze się jak tylko będę mógł :)
Jeśli opis problemu nie jest opisany zrozumiale mogę nakręcic film z kapryśnego zachowania maszyny :)

Pozdrawiam.



Tagi:

Wróć do „Cincinnati CNC”