port lpt

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
piotr197
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 62
Rejestracja: 06 mar 2011, 15:32
Lokalizacja: gubin

port lpt

#1

Post napisał: piotr197 » 22 mar 2016, 18:09

witam
Nie dawno wyłożył mi się system w kompie . po instalacji Mach-3 nie odpowiada pin 13 portu lpt a przed tą awarią działał prawidłowo.A w ogóle musiałem wyłączyć zaporę systemu i zawiesić antywirusa aby można było wgrać Mach-a,sprawdzałem też na innych kompach i sytuacją jest taka sama. Może ktoś z was spotkał się z taką sytuacją i ją rozwiązał.
pozdrawiam
piotr



Tagi:


niedal
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 43
Rejestracja: 29 gru 2006, 09:44
Lokalizacja: Parczew
Kontakt:

Re: port lpt

#2

Post napisał: niedal » 22 mar 2016, 21:25

piotr197 pisze:witam
Nie dawno wyłożył mi się system w kompie . po instalacji Mach-3 nie odpowiada pin 13 portu lpt a przed tą awarią działał prawidłowo.A w ogóle musiałem wyłączyć zaporę systemu i zawiesić antywirusa aby można było wgrać Mach-a,sprawdzałem też na innych kompach i sytuacją jest taka sama. Może ktoś z was spotkał się z taką sytuacją i ją rozwiązał.
pozdrawiam
piotr
Na potrzeby CNC mam oddzielny komputer, bez antywirusa, firewalla i innych dodatków. Sam windows okrojony maksymalnie, bez dostępu do neta.
Nie wiem dlaczego, ale u mnie na innych komputerach gdzie mam antywirusa za wszelką cenę blokuje macha i jego inne składniki. Mało tego, antywirus blokuje też inne pliki, jakby od Macha rozprzestrzeniał się wirus po całym komputerze. Ostatnio skończyło się Combofixem, bo mało brakowało, a antywirus położył by mi innego kompa z powodu Macha właśnie.
Z tego co sobie przypominam, to pin 13 odpowiada za krańcówkę Z. Napewno wszystko dobrze sprawdziłeś? Może podczas konfiguracji zrobiłeś coś niepoprawnie?

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#3

Post napisał: adam Fx » 23 mar 2016, 02:17

niedal pisze:Z tego co sobie przypominam, to pin 13 odpowiada za krańcówkę Z
odpowiada za to co wpiszesz w konfigu ... jak przypiszesz mu sondę to będzie za to odp.
co nie zmienia faktu że w zakładce diagnostycznej po zwieraniu go do masy powinien się zapalać jakiś kontrolek.
piotr197, jak testowałeś bezpośrednio na porcie w PC czy przez kable, płytą a może jeszcze jakąś krańcówkę....? sprawdź na samym porcie najpierw a potem dokładaj kolejne elementy bo jak rozumie w konfig masz zdefiniowany ten pin i nie jest on enable czy jakoś inaczej odznaczony.
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
piotr197
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 62
Rejestracja: 06 mar 2011, 15:32
Lokalizacja: gubin

#4

Post napisał: piotr197 » 23 mar 2016, 08:02

witam
we wszystkich zakładkach mam poustawiane wszystko jak książka pisze.Przed upadkiem systemu wszystko działało OK.Po postawieniu systemu na nowo przez kolegę wgrał mi antywirusa i internet.Teraz jak to odinstalować .Czy wystarczy samo odinstalowanie antywirusa i wszelkich dodatków .Nie jestem w tym temacie biegły i będzie z tym problem.
A może postawić sam system raz jeszcze bez instalacji antywirusa.Komputer chciałem wykorzystać do maszyny bo jest nie duży i o nie złych parametrach . Co poradzicie ?
Piotr

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#5

Post napisał: adam Fx » 23 mar 2016, 12:37

piotr197 pisze:A może postawić sam system raz jeszcze bez instalacji antywirusa.Komputer chciałem wykorzystać do maszyny bo jest nie duży i o nie złych parametrach . Co poradzicie ?
od tego to bym zaczął
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


SzEwIoR
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:17
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post napisał: SzEwIoR » 27 kwie 2016, 17:42

Witam ja troche z innej beczki ale nie chce zakładać nowego tematu. Mam pytanie czy taki biurowy pc nada sie do macha 3? http://allegro.pl/dell-optiplex-745-2x1 ... 49058.html z tego co widze to jest tam port LTP


komar15
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 103
Rejestracja: 24 wrz 2013, 19:55
Lokalizacja: Puławy

#7

Post napisał: komar15 » 28 kwie 2016, 23:03

nada - ja na takim pracuję i jest ok, co prawda na niedużych prędkościach teraz, bo mi sie przycina na większych - btw, ktoś wie może dlaczego ?
wcześniej miałem taki sam i było ok, tylko mi padł.


misiekuba
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 11 sie 2008, 18:15
Lokalizacja: Piernikowo

#8

Post napisał: misiekuba » 01 maja 2016, 13:23

Witam!

Również podepnę się pod ten wątek.
Otóż, kupiliśmy z internetu używany komputer przemysłowy z gwarancją i portem LPT, aby ustawić na nim Macha 3. W międzyczasie zamówiliśmy też szafę sterującą z wyjściem na LPT. Okazało się jednak, że komputer trafił do nas niesprawny. Pominę już, przejścia z firmą, która nie chce uznać faktu, że przysłała nam niedziałające urządzenie.

Jesteśmy już pod czasem. Obiecaliśmy Szefowi, że plazma będzie palić na początku maja, a tu nie ma do czego jej podpiąć. Dlatego wolelibyśmy kupić nowego kompa z gwarancją producenta a nie serwisu. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć nowego 32-bitowego komputera.

Znalazłem adapter, który z tego co rozumiem rozwiązałby sprawę, bo dałoby się go podpiąć do 64-bitowego Windowsa i generować sygnały na LPT.
https://www.super-tech.com/root/grp.asp?p1=campod
Cena jest jednak jak dla nas zaporowa.

Dlatego zastanawiałem się, czy nie da się rozwiązać problemu po prostu czymś takim:
http://www.morele.net/adapter-usb-4worl ... 34-550824/
Czy ktoś już czegoś takiego próbował?

Czy znacie inny sposób by mając oryginalną licencję Macha 3 i komputer 64 bitowy z portami USB i LPT sterować szafą z wyjściem na LPT?


Pozdrawiam,
Misiekuba

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#9

Post napisał: adam Fx » 02 maja 2016, 11:41

Jedno jest pwene i sprawdzane przez wielu zwykły adapter usb lpt niestety nie działa ....czemu nie kupicie kompa za 60zł nawet jak padnie to się go wymieni za grosze a i sprzedawcy polizingowych się nie bawią tylko jak ostatnio sprzęt był zepsuty to nawet odsyłać nie musiałem tylko następny dosłali.
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”