Oś A mazatrol matrix

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
izzixd
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 27 lut 2014, 16:51
Lokalizacja: brzeszcze

Oś A mazatrol matrix

#1

Post napisał: izzixd » 05 lis 2015, 17:59

Witam kolegów, potrzebuje info odnosnie programowania osi A, jest ona dokladana ale od razu przy kupnie maszyny, chodzi mi o to ze jezeli przekrecimy detal o jakis kat to trzeba ciagnac do kompa i wszystko wymiatowac na nowo po obroceniu, z tego co sie dowiedzialem to powinna byc taka opcja jak PZD-przelicz? Ktos cos wie na ten temat?



Tagi:

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#2

Post napisał: rafalxfiles » 05 lis 2015, 21:58

Jest coś takiego.. punkt zerowy również możesz ustawić dla osi A..
Normalnie masz ustawione A na zero stopni ale poprzez punkt zerowy możesz ten kąt zmienić o dowolną wartość tak samo jak przestawiasz punkt zerowy dla innych osi nie obrotowych..


Autor tematu
izzixd
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 27 lut 2014, 16:51
Lokalizacja: brzeszcze

#3

Post napisał: izzixd » 06 lis 2015, 04:41

No tak wszystko ok tylko jesli ja nie mam tej opcji PZD-przrlicz? Normalnie po obrocie punkt zerowy sie zmienia, powinien zostac przeliczony wraz z obrotem

Awatar użytkownika

dj-napster
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:26
Lokalizacja: WLKP

#4

Post napisał: dj-napster » 13 lut 2016, 01:20

Chyba nie ma czegoś takiego, ta oś tak w ogóle jest indeksowana, czyli możesz obracać ręcznie lub z programu ale nie da się bez CAM'a jej zsynchronizować z pozostałymi osiami (może zależy od maszyny).

Pamiętam że jak pracowałem na heidenhain 5 osi gdzie stół był obrotowy jako os "A", i za przeliczanie właśnie tego o czym piszesz odpowiadał moduł w szafie sterującej, jak on się zepsuł to trzeba było detal ustawiać zawsze na środku stołu bo nie przeliczało bazy po obrocie.

Tak w ogóle to Mazatrol nie ma nawet chyba opcji obracania o dany kąt inkrementalnie, czyli jak jest np 10 rowków na wałku w równych odstępach to trzeba 10 razy obracać osią w programie i kopiować procesy obróbcze = długi program. No a weź potem skoryguj wymiar... te wszystkie procesy trzeba przerabiać, żmudna robota. Nie wspomnę o robieniu wieloklinów itp.
\ d(-_-)b /

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”