Biese Rover 325

Dyskusje dotyczące maszyn Biesse Rover

Autor tematu
Zar_2004
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2015, 19:37
Lokalizacja: Trzcianka

Biese Rover 325

#1

Post napisał: Zar_2004 » 01 gru 2015, 19:50

Witam

Jestem nowy na forum i "CNC" jest dla mnie tematem hobbistycznym. Zarejestrowałem się gdyż mam pewne pytanie dotyczące Biesse Rover 325.

Napisany przeze mnie program wykonuje się poprawnie i mogę działać na dwie bazy. Działa poprawnie poza jednym aspektem - strona prawa wykonuje się lustrzanie w stosunku do strony lewej. Maszyna ma menu po włosku i podczas tworzenia programu, w momencie definiowania wymiarów obrabianego materiału, na ostatniej pozycji znajduje się coś mówiące o symetrii - domyślnie jest tam wpisane S. Zmiana tego parametru nie ma wpływu na pracę urządzenia - nie wiem jakie są możliwości edycji tego pola gdyż soft akceptuje w tym miejscu każdą literę.

Czy ktoś może mi udzielić porady jakie ustawienia należy zmienić aby strona lewa i prawa była taka sama?

Posiadam mnóstwo ciekawych rzeczy (materiałów papierowych lub elektronicznych) dotyczących Biesse Rover 325 lub Biesse Rover 16, którymi chętnie się podzielę.

Pozdrawiam



Tagi:


szpaku-666
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 98
Rejestracja: 22 mar 2009, 19:11
Lokalizacja: Sieradz

#2

Post napisał: szpaku-666 » 05 gru 2015, 20:53

po 1 zmień sobie język na przynajmniej angielski jak jesteś bardziej wprawiony to możesz zmianić na polski

po 2 najprawdopodobniej maszyna ma ustawione w pulpicie serwisowym domyślne ustawienie lustrzanego odbicia

pozdro
Prawdziwy inżynier naprawi maszynę przy użyciu szlifierki kątowej i spawarki


Autor tematu
Zar_2004
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2015, 19:37
Lokalizacja: Trzcianka

#3

Post napisał: Zar_2004 » 08 gru 2015, 20:25

Witam

Próbowałem zmienić język wg jakiejś szczątkowej instrukcji po niemiecku i zmiana na jakikolwiek nie przynosiła widocznej zmiany w menu ( z użyciem CNI).

Jak dostać się do pulpitu serwisowego?

Pozdrawiam


msp-elektronik
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2009, 21:31
Lokalizacja: wielkopolska

#4

Post napisał: msp-elektronik » 22 sty 2016, 17:26

Witam!
Czy kolega poradził sobie z lustrzanym odbiciem?
Zmiana języka wymaga odpowiednich dyskietek...jak mniemam, do danego systemu. Po haśle wnioskuję, że sterownie to NC481 lub RT480.


Autor tematu
Zar_2004
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2015, 19:37
Lokalizacja: Trzcianka

#5

Post napisał: Zar_2004 » 22 sty 2016, 18:52

Tak. Jest RT480.

Okazało się, że wersja domyślna ma 4 bazy. W mojej wersji ktoś dwie środkowe zdemontował/odłączył/w ogóle nigdy nie umieścił. Wiec jeżeli pozycjonuję się do skrajnych, to zawsze mam lustrzane odbicie i nie udało mi się tego obejść.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Biesse Rover”