Ciecie woda waterjet problem

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

Autor tematu
retsewlyso2
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2015, 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Ciecie woda waterjet problem

#1

Post napisał: retsewlyso2 » 28 wrz 2015, 17:52

Mam ostatnio duzo problemów z moją maszynką. Czy jest ktoś kto odpowie mi na kilka pytań ? Na pewno by mi to pomogło w życiu :D
1) dysza tnąca idzie nad materiał, gdy zaczyna ciąć, pęka mi szyba lub szkło (małe pęknięcie), musze robić wejście np na 6 mm lub więcej zeby nie było pęknięcia na materiale
2) zaczyna ciąć i najczęściej przy wejściu zatrzymuje się i musze przycisnąc kolejny raz start czsem zatrzymuje sie nawet kilka razy co wiadomo ze niszczy materiał
3)Dziwie się bo jak maszyna tnie to aż leci para co świadczy o wysokiej temperaturze a powinna byćchyba koło 40 stopni? Całą głowice wyczyściłem i dopiero po tym tak sie zaczęło dziać (nie wczensniej)
4) jaka powinna być odległość dyszy tnącej od materiału? czy t oma jakieś znaczenie ?
5) Jak maszyna zaczyna ciąć a mianowicie przy wejściu woda odbija się od materiału i wlatuje woda z powrotem ;/ to jest jakas masakra. Zdarza się to przy niskim ciśnieniu odległosć mojego materiału to 4mm wieć żeby zapobiec ustawiłem wysokie ciśnienie odrazu no i teraz pęka :(



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr_W
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 37
Rejestracja: 28 maja 2014, 16:08
Lokalizacja: Łódzkieee

#2

Post napisał: Piotr_W » 28 wrz 2015, 19:11

1. Nie wiem jak grube tniesz szkło ale u mnie w 10mm robimy najpierw "wbicia" na niskim ciśnieniu.
2. Problem z maszyną czy programem?
3. Tym akurat nie ma co się przejmować.
4. 1mm-2mm (teoretycznie)
5. Może za dużo/mało ścierniwa?


Autor tematu
retsewlyso2
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2015, 19:59
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: retsewlyso2 » 29 wrz 2015, 18:26

Ad2. Zrobiłem rysunek, program wróciłem do maszyny wszystko no i start. Najcześciej przy wejściu maszyna sie zatrzymuje no i muszę z interfejsu przycisnąć znowu teb sam przycisk( start) czasem kilka razy i to juz nie tylko przy wejściu. Jaki moze byc problem?


robert75
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2016, 08:32
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: robert75 » 07 sty 2016, 14:02

ad2 może masz włączone coś w styli "single block"?

Awatar użytkownika

Piotr_W
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 37
Rejestracja: 28 maja 2014, 16:08
Lokalizacja: Łódzkieee

#5

Post napisał: Piotr_W » 07 sty 2016, 16:00

retsewlyso2 pisze:Ad2. Zrobiłem rysunek, program wróciłem do maszyny wszystko no i start. Najcześciej przy wejściu maszyna sie zatrzymuje no i muszę z interfejsu przycisnąć znowu teb sam przycisk( start) czasem kilka razy i to juz nie tylko przy wejściu. Jaki moze byc problem?
Czas przebicia jaki masz ustawiony? (w tym konkretnym przypadku)


Bastiat333
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 29 wrz 2015, 22:35
Lokalizacja: Gdynia

#6

Post napisał: Bastiat333 » 08 sty 2016, 09:50

Aby ciąć szkło i zapobiec pękaniu szkła przy wbiciu należy:

1. Ustawić ciśnienie na 300-600 bar ( będzie działało poprawinie w momencie gdy głowica z zaworem otwierającym wodę jest perfekcyjnie złożona i pracuje bez zarzutu ) pomiędzy 300-400 bar nie będzie pekało szkło cienkie do grubości 4mm.
2. Do ciśnienia nalerzy dostosować ilość garnetu jaką dostarcza mechanizm. O ile ścierniwa będzie za dużo to dysza będzie się zapychała i woda poleci systemem dostarczania ścierniwa. (im mniej ścierniwa przy wbiciach na niskim ciśnieniu tym lepiej ważne aby cokolwiek było )
3 Jeśli głowica się grzeje oznacza to, że kryza może być uszkodzona albo jakieś podzespoły głowicy. dysza nie lubi jak w nią kryza nie trafia. trzeba pamiętać aby kryzę dokręcać naprawdę lekko nie urzywając siły. Lepiej nie dokręcić aniżeli przekręcić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”