Soild Edge 2D - pytania początkującego

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#11

Post napisał: piocam » 31 mar 2015, 12:17

Mam nadzieję iż okaże się pomocne:


http://issuu.com/camdivision.pl/docs/so ... -st7-ebook od strony 69 jest dokładny opis jak używać Solid Egde Free 2D

Są tam wyjaśnione różnice między 2D Model a Sheet. W razie niejasności pisz


Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"

Tagi:


Autor tematu
Jarek.p
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 112
Rejestracja: 18 mar 2015, 11:14
Lokalizacja: Warszawa

#12

Post napisał: Jarek.p » 31 mar 2015, 14:41

Teraz wszystko jasne, choć wymaga odrobiny wprawy, dzięki :)


Autor tematu
Jarek.p
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 112
Rejestracja: 18 mar 2015, 11:14
Lokalizacja: Warszawa

#13

Post napisał: Jarek.p » 08 gru 2015, 12:18

Panowie, kolejny raz potrzebna mi Wasza pomoc:

Usiłuję zrobić rysunek, którym ma zostać nakarmiony plotter tnący i problem mi się pojawił z utworzeniem napisów do wycięcia. Sprowadzając problem do prostego przykładu: chcę zrobić kwadrat, z wyciętym pośrodku napisem. Narysowanie kwadratu nie stanowi problemu. Napis natomiast niestety mnie przerósł. Polecenie "Profil tekstowy" teoretycznie rzecz biorąc robi dokładnie to, co trzeba, tworzy na rysunku tekst złożony z samych obrysów liter, można to sobie fajnie formować, zadając wielkość, odstępy między znakami, liniami, czcionkę, no super.
Niestety jednak, całkowicie poległem na wstawieniu takiego napisu w rysunek. Napis wstawiany swobodnie zostaje automatycznie otoczony ramką, której nijak nie jestem w stanie wyłączyć ani choć wpłynąć na jej wygląd.

Obrazek

Po lekturze helpa doszedłem, że profil tekstowy musi być dowiązany do innego elementu rysunku, do linii bądź krzywej. I dobrze, mogę narysować w swoim kwadracie kreskę wewnątrz i napis podwiesić pod tą kreską, wtedy mam go tam, gdzie chciałem, ustawiając kreskę mogę go wypozycjonować tam, gdzie chcę, ale co z tą kreską u licha? Nadawać jej atrybuty, żeby znikła? Przerzucać na inne warstwy? Naprawdę tego nie da się załatwić prościej?

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”