Jesień przyszla, mrozy blisko, chyba pora na WYKOPKI :)

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

yacht
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 374
Rejestracja: 18 kwie 2012, 07:50

#61

Post napisał: yacht » 27 paź 2015, 08:19

IMPULS3 pisze:Jaki problem ogłosić upadłość, zamknąć na miesiąc i powołać nową firmę? Chyba nie jesteś aż tak spoza realności że nie widzisz takiej mozliwości....
Kopalnia, huta to nie jest młocarnia, stragan, albo montownia samochodów, że można zamknąć na miesiąc i otworzyć pod innym szyldem...i mówić "Polacy nic się nie stało"...bo to będzie b.mocno bolało!

Zamknięcie kopalni, wielkiego pieca w hucie,....itp na miesiąc dla zmiany szyldu, to jest nieodwracalna śmierć tego obiektu. Tylko skrajnie teoretycznie można reanimować takie obiekty, ale z przy tak olbrzymich nakładach społecznych, finansowych, że reanimacja pod nowym szyldem staje się nieopłacalna lub wręcz niemożliwa.




ma555rek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1214
Rejestracja: 15 paź 2007, 00:45
Lokalizacja: nie ważne

#62

Post napisał: ma555rek » 27 paź 2015, 09:04

IMPULS3 pisze:Jaki problem ogłosić upadłość, zamknąć na miesiąc i powołać nową firmę? Chyba nie jesteś aż tak spoza realności że nie widzisz takiej mozliwości.
Genialne i proste. Zrobić tak ze 20x z każdym dużym przedsiębiorstwem a będziemy od morza do morza.
A wiesz wyznafco PIS że na to jest paragraf w KK.

Nawiasem pisząc to w ostatnich taśmach coś o działaniu na szkodę spółki było. Że jednak nie ukręcili do końca przepisów prokuratorskich umożliwiających ściganie ( przecież dotyczy to głównie prezesów dużych spółek skarbu państwa)
Pytanie za 100 pkt:
Dlaczego podczas zmian w prawie sp. handlowych w ewidentnie złodziejskim celu ( a tego typu działań nie da się ukryć - bo prace w komisji, głosowanie, nowa ustawa zastępująca starą, itd) nigdzie nie podniósł się krzyk opozycji że rząd kantuje???

Napisałem kiedyś że największą zasługą PISu było doprowadzenie poziomu debaty do poziomu paździerza. Bo który z wyznawców sekty zajmował by się drobiazgiem o umorzeniu własnych długów - skoro mogli to znaczy byli w prawie.
Teraz korzystając z tego co platforma skręciła sami będą mogli kraść już legalnie. (Bierecki został senatorem?)
Ciesząc się poklaskiem choćby forumowych ekonomistów.
Kol Impuls , Ty popytaj się dokładniej o tą świeczkę...

"Panie prezydencie , melduję gotowość do lotu, wszyscy na pokładzie a pilotować tym razem będę osobiście"
Pasjonat


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#63

Post napisał: oprawcafotografii » 27 paź 2015, 09:19

yacht pisze:...
Kopalnia, huta to nie jest młocarnia, stragan, albo montownia samochodów, że można zamknąć na miesiąc i otworzyć pod innym szyldem...
I to jest wlasnie zasadniczy blad - uwazanie ze kopalnie czy inne stocznie
roznia sie czyms od "straganu".

Stragan prosze kolegi tak pogardliwie przytaczanu tu rzadzi sie PRAWAMI
RYNKU. Jesli nie dostarcza dobrego towaru w dobrej cenie to 2-3 miesiace
i nie ma po straganie wspomnienia. Koszty upadlosci ponosi tylko wlasciciel
i jego rodzina, a nie cale spoleczenstwo... Dlatego STRAGAN jest znacznie
zdrowsza forma prowadzenia dzialalnosci niz dotowane swiete krowy.

A wracajac do tego co napisales - OCZYWISCIE ze mozna sprzedac kopalnie
czy stocznie bez zatrzymywania produkcji. Nie widze zadnego problemu.

q


ma555rek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1214
Rejestracja: 15 paź 2007, 00:45
Lokalizacja: nie ważne

#64

Post napisał: ma555rek » 27 paź 2015, 09:30

diodas1 pisze: Sytuację mamy klarowną- mamy za krótką i za wąską kołdrę.
obróć ją o 45st to przekątne spowodują "większy wymiar - wiesz, połóż ją "na krzyrz" i styknie
Pasjonat


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#65

Post napisał: oprawcafotografii » 27 paź 2015, 09:34

Sie smiej - ja tak sypiam w hotelach bo mi sie giczoly ni mieszcza zazwyczaj na wprost ;-)

q


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 7547
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#66

Post napisał: IMPULS3 » 27 paź 2015, 10:36

yacht pisze:Zamknięcie kopalni, wielkiego pieca w hucie,....itp na miesiąc dla zmiany szyldu, to jest nieodwracalna śmierć tego obiektu.
Kwestia ile czasu upływa zanim na nowo jest wdrożenie produkcji. Wiele zakładów jak ma problem to ogranicza bądz przerywa produkcję, więc nic nowego. Tu chodziło tylko o przerwanie silnych zwiazków choć sposobów na to jest więcej. Szkoda dyskutować.
ma555rek pisze:A wiesz wyznafco PIS
Ja piszesz takie bzdury to nie mam o czym z Tobą gadać. ZNAJDZ CHOĆ JEDEN MÓJ WPIS POPIERAJĄCY TĘ PARTIĘ.


ma555rek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 11
Posty: 1214
Rejestracja: 15 paź 2007, 00:45
Lokalizacja: nie ważne

#67

Post napisał: ma555rek » 27 paź 2015, 10:54

IMPULS3 pisze:ZNAJDZ CHOĆ JEDEN MÓJ WPIS POPIERAJĄCY TĘ PARTIĘ
znajdę całą masę które przed nimi nie bronią lub zwykłych przemilczeń.
Pasjonat


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 7547
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#68

Post napisał: IMPULS3 » 27 paź 2015, 11:03

ma555rek, Jak byś był inteligentnym człowiekiem to byś przeczytał w tym temacie kto mi się podoba i dlaczego, z resztą nie tylko w tym temacie. Ale jak wolisz słuchać jakiś białych myszek co coś tam szepcą ci do ucha to ok, nic mi do tego choć są ludzie w tym kraju co pomagają jak ktoś ma urojenia. :)


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#69

Post napisał: diodas1 » 27 paź 2015, 11:10

Ci którzy nie znają, bądź z racji wieku nie słyszeli jakimi sposobami robi się takie zmiany w firmach, żeby osiągnąć cel nie łamiąc prawa, pewnie będą mogli je wkrótce poznać kiedy nowa władza zechce dopodatkować centra handlowe. Zarząd takiej sieci sklepów będzie walczył o utrzymanie rentowności. Albo podniesie marże na towary, co odczują klienci i może wpłynąć na obroty, albo będzie obniżać koszty, między innymi wynagrodzeń załogi. Przeżyłem już taką operację w jednym z zakładów gdzie byłem zatrudniony. Pewnego dnia wszyscy otrzymali dwa dokumenty do podpisania- wypowiedzenie pracy i nowy angaż z nową stawką. Oba dokumenty tak sprytnie zredagowane i uzasadnione przez prawników że nie dało się przyczepić. Stara firma została "sprzedana" nowej spółce o innej nazwie. Personalnie niewiele się zmieniło, tylko ubyło część najniżej zarabiających. Odeszli otrzymując na otarcie łez drobne odprawy i propozycję dofinansowania kursów zawodowych na przebranżowienie. Najwięcej było chętnych na kurs uprawniający do pracy w ochronie gdzie wykształcenie nie miało znaczenia. Sprawy formalne toczyły się swoją ścieżką a produkcja trwała bez przerw. Nie wygaszano pieców ani taśmociągów. Jedynie pozostali na stanowiskach musieli szybciej się poruszać bo zabrakło paru Józków i Władków.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 16213
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#70

Post napisał: kamar » 27 paź 2015, 11:55

IMPULS3 pisze: Jaki problem ogłosić upadłość, zamknąć na miesiąc i powołać nową firmę? .
A dostawcy, szczególnie drobni , będą się cieszyć. Ja już swoje utopiłem w stoczniach i kopalniach więc może bez takich pomysłów :(

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”