Nie rozumiem co w tym dziwnego. Ja stosowałem oprawki lewe ze względu na fakt, że całe ostrze ładnie widać. Wiertła miałem prawe i na cyklu wiertarskim miałem M3, a na nożach i wytaczakach M4. Pracowałem na DMG NEF 400. I oczywiście głowica miała możliwość mocowania oprawek prawych - stosowałem to tylko w jednym przypadku - jak toczyłem gwint prawy żeby maszyna toczyła gwint od konia do wrzeciona.Jonecki pisze: 3. Jak to sobie ktoś wyobraża... toczenie nożami/wytaczakami z B1/B3 i obrotami M4, po czym wiercenie i tak musi dać na M3 chyba ze ma "lewe" wiertła. Ciekawie to będzie wyglądało: M4S2000 po czym M3S2000
Tokarka Haas jakie oprawki B2 i B4 czy może B1 i B3 (VDI)
-
- Specjalista poziom 3 (min. 600)
- Posty w temacie: 1
- Posty: 948
- Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
- Lokalizacja: Miasto nieudaczników
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł 

Tagi:
-
- Specjalista poziom 1 (min. 100)
- Posty w temacie: 1
- Posty: 265
- Rejestracja: 23 kwie 2008, 22:34
- Lokalizacja: WarSZawkA
a o funkcji odjazdu w trakcie programu słyszał?4. Wymiana płytki: sterowanie Haasa niestety nie jest tak rozbudowane jak HH i o wymianie płytki w środku obróbki możemy zapomnieć. Pozostaje reset - wymiana płytki - start z odpowiedniego bloku programu. Z drugiej strony Haas'y nie mają przejazdów po 2-3metry w osi Z i 99% detali do przejazdy robocze 0-150mm więc sensu wymiany płytki w trakcie jednego przejazdu roboczego raczej nie ma.
na HAAS'ie lepiej używać noży prawych a oprawek lewych z prozaicznej przyczyny, przy takiej konfiguracji mamy mniejsze szanse na uszkodzenie sondy pomiarowej ponieważ cały nóż jest nad nią a nie pod. Dla samej maszyny nie ma znaczenia na jakich oprawkach i nożach pracujemy.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki, stoły, podajniki
FANUC - frezarki, tokarki, automaty wzdłużne
Instrukcje HAAS są dostępneTU
HAAS - frezarki, tokarki, stoły, podajniki
FANUC - frezarki, tokarki, automaty wzdłużne
Instrukcje HAAS są dostępneTU