Obróbka resztek


Autor tematu
ar1r
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 31 gru 2012, 16:40
Lokalizacja: okolice Cz-wy

Obróbka resztek

#1

Post napisał: ar1r » 01 lip 2015, 14:55

Witam,
mam foremkę, dla której projektuje obróbkę, doszedłem do momentu w którym wybieram materiał zgrubnie i chcę następnie wybrać resztki frezem kulistym. Czy da się zrobić jakiś ofset od ścianek albo gdzieś ustawić żeby obrabiało mi ścianki tylko na szerokości narzędzia? Znalazłem coś na temat Rework Area ale nie potrafię tego wykorzystać. Dodatkowo, czy w module Prismatic machinning jest operacja wierszowania?
Załączniki
Forma.rar
(279.98 KiB) Pobrany 200 razy



Tagi:


qba3
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 43
Rejestracja: 01 lip 2011, 19:35
Lokalizacja: podkarpacie

#2

Post napisał: qba3 » 01 lip 2015, 16:59

bez modułu surface machining będzie Ci to ciężko obrobić możesz probować zaznaczyć w tej obróbce co użyłeś na drugiej karcie na ikonce "part" kliknij prawym i wybierz select face i wskarz ścianki do obóbki, jako rought daj nic i obrobi ci te ścianki ale nie będzie to jakoś super wyglądać, najlepiej użyć obróbki sweeping lub contur driven ale one sa dostępne w module surface machining


Autor tematu
ar1r
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 31 gru 2012, 16:40
Lokalizacja: okolice Cz-wy

#3

Post napisał: ar1r » 01 lip 2015, 17:20

No tak, coś mi tu opcji dedykowanych brakowało :grin: Pora pobawić się w surface machinning. Co do jakości powierzchni to nie mają one aż tak dużego znaczenia, bo prawdopodobnie będzie frezowane w tworzywie sztucznym i na celu sprawdzenie czy postprocesor, który konfigurowałem będzie sobie radzić :mrgreen:


Ssmog
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 04 wrz 2012, 17:52
Lokalizacja: Zielona Góra

resztki

#4

Post napisał: Ssmog » 31 sie 2015, 20:48

Musisz się zaopatrzyć w Surface Machining, w załączniku przesyłam teścik czy o to Ci chodzi :) (robione w Catia v5r24)


http://www.speedyshare.com/keesr/na-forum.7z

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Catia”