Program 3D do ArtCam


Autor tematu
zetkacnc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2015, 17:24
Lokalizacja: Kato

Program 3D do ArtCam

#1

Post napisał: zetkacnc » 25 sie 2015, 17:45

Witam
Jestem tu nowy więc witam wszystkich. Parę ładnych lat przeglądam to forum, dzięki Wam udało mi się zbudować frezarkę cnc jakiś rok temu. Jest to konstrukcja ze sklejki, aktualnie jest porozkręcana, ponieważ wyfrezowałem na ArtCamie części do drugiej frezarki, jak poskładam to będą fotki. Wracając do pytania: ogólnie robię wszystko na ArtCam - jak dla mnie idealnie rozwiązane jest generowanie ścieżek do maszyny lecz brakuje mi jednego - poskładać sobie w 3D wszystkie części i obejrzeć z każdej strony czy wszystko pasuje, tego w tym programie nie ma,a zdarzyło mi się pofrezować elementy niepasujące do siebie, dlatego chciałbym Was się spytać jak Wy to robicie??
Chodzi mi o taki program, na którym modeluję , składam, jeśli pasuje to zapisuję te wszystkie części w 2d do ArtCama i tam generuję ścieżki.

Co do programów 3D, parę lat temu bawiłem się w 3D studio Max - czy ten program by się nadawał?? Używa ktoś??
Drugi to AutoCAD - o tym programie tylko słyszałem ,proszę o Wasze opinie
Jest jeszcze trzeci program, który mam na oku - SolidWorks - jak dla mnie to jest tu genialnie rozwiązane wymiarowanie w czasie rzeczywistym i składanie modeli w 3D. Po złożeniu modelu jak to wygląda dalej? Trzeba zapisać do jakiego pliku? DXF?
Jeszcze jest SketchUp, ale o tym programie to w ogóle nic niewiem

Z góry dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem, pozdrawiam.



Tagi:

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”