WAN AW S1P-135

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
lobudek
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 228
Rejestracja: 13 cze 2013, 15:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

WAN AW S1P-135

#1

Post napisał: lobudek » 19 kwie 2015, 21:03

Witam. Kupiłem okazjonalnie agregat sprężarkowy WAN AW. Byłem świadom, że sprężarka wymaga remontu, cena była dość okazyjna więc nie oczekiwałem cudów. w sprężarce jest silnik 11kw, jednak brakuje automatyki. Ogólnie póki co odkręciłem tylko głowice wraz z płytami zaworowymi. Ze wstępnych oględzin:
-środkowy cylinder idealny, zero rys
-lewy cylinder w jednym miejscu kilka wyczuwalnych rysek, ale także niema tragedii
-prawy cylinder tragedia, tłok jest luźny w cylindrze, tak jakby ktoś na cylinder po 2 szlifach założył nominalny tłok...
-na każdym z tłoków wyczuwalny spory luz góra dół, więc podejrzewam, ze panewki na pewno do wymiany,
- 1 z zaworków wydechowych w głowicy na pewno do wymiany, reszta myślę, że wystarczy przeczyścić-czas pokaże
Może, ktoś z forumowiczów miał do czynienia z tą sprężarką, bądź przeprowadzał jej remont, byłbym wdzięczny za jakiekolwiek porady i wskazówki. Pozdrawiam.




WITT
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 50
Rejestracja: 08 lip 2009, 08:16
Lokalizacja: lublin

#2

Post napisał: WITT » 20 kwie 2015, 21:13

witaj

tulejki do tłoka są nie do kupienia musisz wytoczyć sworznie tłoka kupisz w gdyni u producenta.
Panewki u producenta
Automatykę zrób sam załóż softstart i po kłopocie plus zawór rozprężny przy starcie.

pozdrawiam
wit


Autor tematu
lobudek
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 228
Rejestracja: 13 cze 2013, 15:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3

Post napisał: lobudek » 20 kwie 2015, 21:43

Dzięki za odpowiedź, z dotoczeniem problemu nie będzie. Sworznie są ok. Dzisiaj rozebrałem pompę w drobny mak.... Sporo jest do zrobienia:
-wał do szlifu
-korbowód od strony silnika do wymiany, ma wybite jajo
-wszystkie panewki tulejki i półpanewki do wymiany
-2 cylindry do szlifu
-do wymiany 2 tłoki i 3 komplety pierścieni
-wymienię jeszcze łożyska wału plus zaworki które trzeba.
Całość przed złożeniem będę piaskował i malował. Mam nadzieję że po takim remoncie sprężarka trochę posłuży. Jak ogarnę pompę to zabiorę się za elektrykę. Zamieszczam przy okazji aktualny cennik części prosto od producenta:
https://www.cnc.info.pl/files/cennik_cz ... 15_701.pdf
No i kilka fotek wraku:
Obrazek
Obrazek
https://plus.google.com/photos/10902457 ... banner=pwa

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”