Wymiarowanie

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
Janekgt540
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 67
Rejestracja: 31 maja 2011, 22:44
Lokalizacja: Turek

Wymiarowanie

#1

Post napisał: Janekgt540 » 27 lut 2015, 23:34

Witam mam pytanie odnośnie mojego sposobu wymiarowania, czy jest ono poprawne? Obrazek



Tagi:


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

Re: Wymiarowanie

#2

Post napisał: peritus » 28 lut 2015, 09:08

Janekgt540 pisze:pytanie odnośnie mojego sposobu wymiarowania, czy jest ono poprawne?
Brak wymiarów jednoznacznie pozycjonujących:
a) otwory w środku (na osi AA), które nie są symetrycznie położone względem osi, (prostopadłej do AA ... tak wynika z rysunku),
b) rozstawu otworów Φ5,49 na osi AA,
c) brak oznaczeń średnic otworów: Φ i przekroju A-A,
d) brak oznaczeń chropowatości powierzchni przy takich wymiarach nominalnych! (dokł. 0,01mm?) otworów,
e) niezrozumiałe wymiary np: 14,19±0,1 ( tolerancje±0,1 przy takich wymiarach nominalnych, tolerancji pozycji 0,2 i tolerowaniu swobodnym)?,
f) jaki jest sens tolerancji pozycji 0,2 otworów do bazy A?
...
Ten Twój sposób wymiarowania pachnie radosną twórczością :wink:


Autor tematu
Janekgt540
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 67
Rejestracja: 31 maja 2011, 22:44
Lokalizacja: Turek

#3

Post napisał: Janekgt540 » 28 lut 2015, 10:40

Ok poprawiłem kilka rzeczy, przyznam że co do wartości to były one przypadkowe :)
Chodzi mi głównie o wymiarowanie powtarzających się elementów, czy taki sposób jest poprawny?
Obrazek


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#4

Post napisał: InzSpawalnik » 19 mar 2015, 20:41

Nie jest poprawny.

Po 1. WSZYSTKIE wymiary "pozycjonujace" otwory I zarys zewnetrznego ksztaltu powinny byc pokazane na tym samym rzucie. 2-gi rzut powinien byc tylko do imformacji jak glebokie sa I tp.

2.: Wymiary podane sa w bezladny sposob, bez wiedzy na temat jak bedzie ten detal wytwarzany badz sprawdzany. Pomysl ze dostales do reki ten detal I masz suwmiarke - co bys zrobil jakbys mial sprawdzic czy ten detal spelnia warunki geometryczne rysunkuy ? Ja bym zadzwonil do tego kto zrobil rysunek I mu powiedzial co o nim mysle.

- Przedewszystkim ustal co jest najwazniejsze w tym detalu - wg mnie powinno byc to wzajemne polozenie tych 6 otworow I okregu stanowicaego glowny zarys. A wiec poustawiaj tak wymairy zeby polaczyc te 7 objektow geometrycznych !

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”