Pomoc, porada.

Dyskusje o obrabiarkach CNC firmy Cincinnati

Autor tematu
soulhunter13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2015, 09:59
Lokalizacja: częstochowa

Pomoc, porada.

#1

Post napisał: soulhunter13 » 11 lut 2015, 10:10

Witam, jestem świerzakiem jesli chodzi o cnc i na forum. Mam nadzieje ze nie pomylilem działów. Chodzi mi o pomoc od jakis trzech miesiecy ucze sie na cnc a dokladniej na: CINCINNATI CFV-1050i, na systemie: GE Fanuc Series 18i-MB.
W pracy koledzy nie sa zbyt chetni do dzielenia sie wiedzą, moze ktos z was mial by opis kalwiatury od konsoli co do czego sluzy i np: opis kodow i bledow jakie moga sie pojawic w maszynie i jak postepowac w ich przypadku. Mam nadzieje ze ktos bedzie bardziej chetny do pomocy niz w pracy. Z gory dziekuje.




Psikus
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 115
Rejestracja: 21 mar 2011, 11:46
Lokalizacja: TST

#2

Post napisał: Psikus » 11 lut 2015, 11:02

Witam

Dam CI dobrą radę. Bez przeszkolenia nie podchodź do tej maszyny. Nie ucz się metodą prób i błędów , a może się uda . W takim temacie musisz być przeszkolony i sprawdzony przez kogoś kto zna temat. Skutki Twojego błędu mogą kosztować krocie tego co inwestycja w Twoje przeszkolenie.

pozdrawiam


Autor tematu
soulhunter13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2015, 09:59
Lokalizacja: częstochowa

#3

Post napisał: soulhunter13 » 11 lut 2015, 14:18

Domyslam sie ale co zrobic jak pracodawca powidzial ze mam sie uczyc, wczesniej robile jakies podstawy na manualnych wiec przyszedl czas na cnc. Dlatego prosze o dodatkowa pomoc i podpowiec.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#4

Post napisał: dance1 » 11 lut 2015, 19:13

nie odbieraj tego jako złośliwość ale po trzech miesiącach nawet tylko obserwacji Ty pytasz o opis klawiatury czy też panelu??? :shock: Leń jesteś albo nie nadajesz się do tej pracy.
Co zrobiłeś żeby przez te 3 miesiące chociaż podstaw się nauczyć?, wiesz ile materiałów, opisów maszyn, programowania, kodów w internecie znajdziesz?, czy wiesz że istnieją kursy, książki?, po jaką sięgnąłeś?, słyszałeś o symulatorach?.
I don't like principles, I prefer prejudices


PiRo_man
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:32
Lokalizacja: Świerklany

#5

Post napisał: PiRo_man » 11 lut 2015, 19:38

dance1 pisze:(...) wiesz ile materiałów, opisów maszyn, programowania, kodów w internecie znajdziesz?, czy wiesz że istnieją kursy, książki?, po jaką sięgnąłeś?, słyszałeś o symulatorach?.
Ja osobiście po raz kolejny polecę zasięgnąć na początek instrukcji sterownika. Nie spotkałem się jeszcze z instrukcją, w której czytelnik od razu rzucany był na głęboką wodę - od razu atakowano go kodami. W każdej przez kilka pierwszych rozdziałów jest solidnie rozpisana zasada działania maszyny, jak określa się lokalne układy współrzędnych, zobrazowanie osi, zakresy pracy, by powoli wkraczać w strefę programowania, zaczynając od prostych przejazdów, przez łuki, cykle wiercenia/gwintowania, po programowanie parametryczne. Dodatkowo są w nich (zazwyczaj na końcu jako załączniki) osobne rozdziały z opisem błędów z rozwiązaniami, w niektórych przypadkach parametry konfiguracyjne, ich opisy i stany sygnałów... Dla osób kompletnie nie doświadczonych to bardzo dobra lektura, i od tego polecam zacząć.

inż. Mateusz


Autor tematu
soulhunter13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2015, 09:59
Lokalizacja: częstochowa

#6

Post napisał: soulhunter13 » 12 lut 2015, 01:12

Kolega mnie chyba zle zrozumial,badz to ja zle okreslilem. Bo badz co badz moze leniem jestem ale cos tam sie nauczylem przez ten czas. Jesli chodzilo mi o opis klawiatury, konsoli to poprostu nie wszzytkie przyciski,guziki uzywa sie na codzien a kiedy bytam sie kolegi ktory mnie "uczy" totwierdzi ze nie wie bo nie mial potrzeby tego uzywac. A kody to moze zle okreslilem bo chodzilo mi o bledy ktore sie pojawiaja na ekranie a nie wszystkie da sie skasowac restem afajnie byloby wiedziec co robic zeby blad sie wiecej nie pojawil.
Na poczatku uczylem sie na manualnych maszynach ja ogarnalem je to szef kazal uczyc sie na cnc nie chodzi mi o programowanie ale obsluge maszyny. Ustawianie detalow ,wymiarowanie, ustawienie xi y nie ma poblemu, popodstawa edycja programow tez wchodzi w gre. Mam nadzieje ze chociaz troche wyjasnielem o co mi chodziło.

Awatar użytkownika

cieslak_2005r
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 213
Rejestracja: 01 kwie 2006, 17:00
Lokalizacja: Trinidad and Tobago

#7

Post napisał: cieslak_2005r » 17 lut 2015, 18:32

Myślę kolego, że odpowiedzi na większość z Twoich pytań znajdziesz w instrukcji obsługi sterownika. Na forum koledzy czasem takowe udostępniają. Musisz troche poszukać albo poszukaj na chomiku bo i tam też się pojawiają. Chyba najlepiej skożystać z stworzonej w tym celu literatury.

albo kliknij TUTAJ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Cincinnati CNC”