Porównanie śrub kulowych...

Dyskusje dotyczące śrub kulowych i trapezowych.

Autor tematu
Bieri13
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 142
Rejestracja: 04 cze 2010, 11:59
Lokalizacja: Kraków

Porównanie śrub kulowych...

#1

Post napisał: Bieri13 » 11 lut 2015, 23:38

Witam,
projektuję swoją frezarkę cnc i zastanawiam się nad doborem śrubami kulowymi.
Trafiłem do dwóch sklepów "cncprofi" oraz "ebmia". Przeglądając ofertę obu sklepów nasuwa mi się pytanie: czy ktoś korzystał z zestawu zarobionej śruby kulowej z nakrętką ze sklepu "cncprofi"? Na stronie sklepu nie dopatrzyłem się producenta w/w śruby. Przyznam że cena za taki komplet jest dosyć atrakcyjna.
Jak ten komplet ma się do śrub i nakrętek z firmy Hiwin (sklep "ebmia")?
Za cenę kompletu ze sklepu "cncprofi" dostanę tylko (lub aż) nakrętkę od Hiwini.



Tagi:

Awatar użytkownika

sajgon
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1014
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Śląsk

#2

Post napisał: sajgon » 12 lut 2015, 10:48

Bieri13 pisze:Jak ten komplet ma się do śrub i nakrętek z firmy Hiwin (sklep "ebmia")?
Za cenę kompletu ze sklepu "cncprofi" dostanę tylko (lub aż) nakrętkę od Hiwini.
Adekwatnie do ceny :mrgreen:

Wszystkie te zestawy dostępne na alledrogo w bardzo "atrakcyjnych" cenach są chińskie, nie doszukasz się producenta.
Zdarzają się mniej lub bardziej krzywe, czasem nawet i proste :razz: , czasem za "chudo" przetoczone i łożysko nie wchodzi na czop, a innym razem nakrętkę trzeba rozebrać i wymyć z wiórów...
Generalnie spora większość kupuje, montuje ( czasem klnąc jak szewc) ale i tak się cieszy :cool: bo do amatorskiej maszynki nic lepszego nie trzeba.

Jeżeli masz zamiar zarabiać na tej maszynie to bym nie oszczędzał i brał np. hiwinki, jeśli tylko do "dłubania" to tanie chinki 100 razy lepsze od trapezów i pasków.
Pozdrawiam , Michał. ;)


Autor tematu
Bieri13
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 142
Rejestracja: 04 cze 2010, 11:59
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: Bieri13 » 12 lut 2015, 11:46

Czyli lepiej odżałować trochę kasy i kupić coś markowego.
W sklepie ebmia kupię "surową" śrubę którą później będe musiał obrobić pod podpory - zgadza się? Czy są sklepy, które sprzedają już gotowe markowe komplety (śruba+nakrętka+obróbka)?


saymon5e
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 51
Rejestracja: 04 kwie 2014, 23:54
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: saymon5e » 14 lut 2015, 00:07

Mnie się trafiła taka "za chudo" przetoczona o 2 mm, do tego nakrętka od bloku łożyskującego krzywo nagwintowana i nie przylega do tulejki dociskowej, wcześniej też tam kupiłem i było wszystko w porządku, ktoś się chyba bardzo spieszył.
W niektórych zastosowaniach produkcyjnych te tanie śruby też dają radę, bo nie samą frezarką człowiek żyje, ale jeśli planujesz mieć bardzo precyzyjną maszynę to kup od razu lepsze.
Inne sklepy sprzedające gotowe zestawy są, np poltech, ale nic u nich jeszcze nie kupowałem i nie wiem jak tam z jakością. W sklepie sponsora jest możliwość obróbki na zamówienie, o ceny musiałbyś popytać.


Autor tematu
Bieri13
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 142
Rejestracja: 04 cze 2010, 11:59
Lokalizacja: Kraków

#5

Post napisał: Bieri13 » 14 lut 2015, 17:41

Dzięki za info saymon5e :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Śruby Kulowe / Śruby Trapezowe”