water jet

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

Autor tematu
justyna92
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2014, 15:05
Lokalizacja: Rybnik

water jet

#1

Post napisał: justyna92 » 12 lis 2014, 15:08

Witam,
poszukuję jakiś danych do analizy ekonomicznej oraz technicznej cięcia materiałów strumieniem wody.



Tagi:


cnc-COMBO
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 54
Rejestracja: 17 wrz 2013, 07:17
Lokalizacja: LASKOWICE

#2

Post napisał: cnc-COMBO » 17 lis 2014, 16:17

A CO TO MAJĄ BYĆ ZA DANE ?
ciąć albo nie ciąć....


WP Kamil
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 293
Rejestracja: 11 kwie 2014, 11:25
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: WP Kamil » 17 lis 2014, 20:36

Tu masz oto kalkulator prędkości wraz z analizą kosztową
http://www.wardjet.com/02-waterjet-rela ... alculators
Zaś tu całkiem szeroki opis zagadnienia- w sumie po angielsku, ale da się i po Polsku dokładnie to samo znaleźć (łącznie z przekonwertowanymi jednostkami tylko tabele i rysunki tracą sens)
http://www.wardjet.com/waterjet-university
Co do analizy kosztów to chyba największą niewiadomą jest czas cięcia, która pociąga za sobą roboczogodzinę pracownika, zużycie wody, piasku energii oraz komponentów.
U mnie pomimo dość nie skomplikowanych kształtów, tabeli zalecanych prędkości w zależności od rodzaju i grubości materiałów- nie jestem tego czasu w stanie oszacować.
Najzwyczajniej w świecie dochodzi czas przebijania, zwolnienie na łukach, przy wejściu/wyjściu, w narożnikach :d Od kilku miesięcy nie jestem w stanie przedstawić szefowi konkretnych liczb.
PS. Ponoć rozbudowane CAM-y posiadają umożliwiają szacowanie kosztów dla klienta- jednak o ich skuteczności nic mi nie wiadomo.

A tu info po polsku: http://www.waterjet-polska.pl/


apotava
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2014, 20:41
Lokalizacja: Czechy

#4

Post napisał: apotava » 25 lis 2014, 22:48

Kolego, bez przesady...
Każdy szanujący się producent waterjeta dodaje do urządzenia kalkulator cięcia opracowany na bazie własnych lub konkurencji testach. Praktyka, oczywiście, weryfikuje dane z takich kalkulatorów ale na pewno są to dobre dane wyjściowe.
Przy niektórych waterjetach jest również symulator pracy maszyny (ten sam program, który steruje urządzeniem), który bazując na prawdziwych parametrach waterjeta podaje prawdziwy czas wykonania....
Jak ktoś już tu zauważył, waterjet jest tak szybki/dokładny jak jego operator...

Można np. pobrać WRYKRYSa i tam w sekcji technologicznej podać nawet przykładowe parametry i w wyniku otrzymamy kalkulację czasu i kosztów ciecia

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#5

Post napisał: cnccad » 26 lis 2014, 17:32

można sobie pobrać kalkulator z KMT.
Gdzies mam u siebie na serwerze.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”