Płaskowink Mosiężny - frezowanie , co poszło nie tak

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#21

Post napisał: mc2kwacz » 25 lis 2014, 01:55

jasiu... pisze:Właśnie niektórzy myślą, że jak coś jest miękkie, to obrabia się łatwo. Problem w tym, że w mosiądzach masz często bardzo twarde wtrącenia, obrabiałeś MK80? To niby mosiądz do odlewania, ale jeśli musisz w nim np. otwory rozwiercić, dziwnie szybko jak na tak miękki materiał wiertła się tępią. No i w niektórych mosiądzach wiór pryska. To miałem na myśli, bo faktycznie, powierzchnia w mosiądzu raczej zawsze jest ładna, wyjąwszy sytuacje, kiedy tworzy się tzw. pralka.
Aluminium czy miedź są generalnie bardziej miękkie a nie obrabiają się łatwo. A przynajmniej nie tak łatwo jak mosiądz. Bo mosiądz pięknie się struga, nie zarywa, wiór się nie klei do niczego, dobrze się łamie. Można toczyć bardzo cienkie ścianki. Co tylko się da, toczę z mosiądzu właśnie.
Ja do robienia detali kupuję mosiądz optymalny do skrawania. Ale ze zwykłego no-name z marketu też toczyłem z równie dobrym skutkiem. 2-3 tysiące detali i na płytkach noży nie ma śladu zużycia. Nie jest źle :)
O wtrąceniach w jakimś brudnym odlewanym stopie nie ma co dyskutować. Tak samo jak stolarz nie będzie deliberował nad drewnem w którym są stare gwoździe albo jest pochlapane cementem. Takiego czegoś w ogóle nie tknie, bo sobie natychmiast zniszczy narzędzia, choćby nie wiem jakiej były wysokiej jakości.



Tagi:

Awatar użytkownika

grg12
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1744
Rejestracja: 03 sty 2007, 14:27
Lokalizacja: Wiedeń

#22

Post napisał: grg12 » 25 lis 2014, 12:55

Dłoby się np. wyciąć zewnętrzny kształt z solidnym marginesem, odpiąć od stołu żeby się wygiął jak mu pasuje, ponownie przypiąć i wyciąć na czysto? Dodatkowa robota, zmarnowany materiał i pewnie i tak się wygnie ale może w granicach tolerancji?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”