Fagor 8050T, Nport - nie można zobaczyć plików po stronie ma

Dyskusje dotyczące systemów Fagor Automation

Autor tematu
fagoruser
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2014, 16:02
Lokalizacja: Polska

Fagor 8050T, Nport - nie można zobaczyć plików po stronie ma

#1

Post napisał: fagoruser » 02 lis 2014, 16:23

Witam.
Mam klienta, u którego pracuje kilka Fagor'ów, m.in. 8050T. Komunikacja odbywała się zawsze przez WinDNC, medium była sieć z Nportem po drodze.
W ub.tygodniu padł całkowicie komputer, z którego programiści wysyłali programy dla maszyn. Teraz uruchomiłem to na komputerze obok, zainstalowałem Nport administrator, zeskanowałem porty, program znalazł wszystkie potrzebne porty. Dzięki temu w WinDNC podłączam się do poszczególnych maszyn, ale gdy wchodzę w panel z plikami - widzę pliki po stronie PC, nie widzę plików na maszynie - otrzymuję komunikat o błędzie - Dane nie mogą być otwarte.
Co może być powodem? WinDNC przy starcie sam znajduje aktywne Fagor'y, pozwala wybrać poszczególne maszyny. Gdy Nport administrator nie był zainstalowany to miałem przy nich czerwone wykrzykniki a po próbie połączenia status na dole był na czerwono. Teraz sygnalizuje jakoby był online.
Co dziwne - dwa z tych Fagor'ów komunikują się bezpośrednio po LAN. Te pozwalały podłączyć się do nich programem także przed instalacją Nport administrator ale efekt ten sam co przy łaczach przez Nport - podłączam się, ale gdy próbuję wyświetlić pliki otrzymuję komunikat o błędzie.
Macałem konfigurację ale już nic mi nie przychodzi. Parametry COM mam identyczne w konfiguratorze Nport co w WinDNC dla poszczególnych maszyn. Po stronie maszyn i medium komunikacyjnym nic nie zmieniło się.
Please, help.. :)

pozdrawiam
Grzegorz



Tagi:

Wróć do „Fagor Automation”