remont frezarki konwencjonalnej

Dyskusje dotyczące maszyn Bridgeport, Romi, Hardinge

Autor tematu
b_j
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 301
Rejestracja: 04 mar 2006, 22:36
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

#11

Post napisał: b_j » 23 kwie 2007, 21:35

w takim razie skrobanie sobie odpuszczam do czasu sprawdzenia całości po przeczyszczeniu . ... mam nadzieje że będzie okej . dziekuje za informacje , jak tylko będzie jakis postęp napisze co i jak sie udało zorbic i postaram sie to poprzec jakims materiałem dowodowym:-D . Jeśli chodzi o napęd to chyba nie będe sie w to pakował bo agregat uruchamiac tylko na posuw np jednej osi ? hmmm raz ze jakby nie bylo dosc mocny silnik musi na to pracować , dwa dodatkowy hałas i miejsce ... . dlatego jeśli juz to zamienie silniki hydrauliczne na 3 fazowe z przekladnia i moze jakis uzywany falownik z allegro. ale jak pisalem to plany na przyszlośc.

[ Dodano: 2007-05-11, 08:28 ]
witam, jak napisałem w pierwszym poscie w głowicy wrzeciona jest stożek z oznaczeniem R-8 . Czy wie moze ktos jak to sie ma do oprawek ISO , SK ??? NIestety w katalogach nigdzie nie widze takiego oznaczenia . Czy jest do tego jakis zamiennik ? Dysponuje ktoś z forumowiczów rysunkiem takiego stożka ?

Z remontu narazie 60% maszyny jest zdemontowane , (stół , wózek, wrzeciono , sruby etc.) . po wstepnych ogledzinach prowadnice w x , y sa w dobrym stanie , najgorzej wygląda stół , i prowadnice pioniowe. czy orientuje sie moze ktos jaki jest koszt przeszlifowania takiego stołu ?? Chodzi mi raczej o rząd wielkosci niz dokładna cene . ( wymiar 1100 x 400 mm)?

[ Dodano: 2007-05-20, 18:38 ]
????????????



Tagi:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Bridgeport / Romi / Hardinge”