Frezarka 500x500x200

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
RYBCZAN
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2014, 19:26
Lokalizacja: inąd

Frezarka 500x500x200

#1

Post napisał: RYBCZAN » 25 mar 2014, 17:21

Cześć!
Starczy już przeglądania forum. Czas na konkrety.
Już od jakiegoś czasu chodziło mi to po głowie, ale brak wystarczającej wiedzy odciągał mnie od tego. Myślę, że już powoli mogę się za to zabierać. Jako, że jestem konstruktorem budowlanym mam nadzieję, że wybaczycie mi różnego rodzaju błędy. Jak i brak specjalistycznej wiedzy.

Mój projekt przewiduje pole robocze 500x500 oraz jako pobożne życzenia 200 mm na osi Z.
Co chcę na niej obrabiać? "Miękkie" materiały i może metale kolorowe, grawerowanie.

Na razie powstał szkic. Oczywiście chciałbym żebyście się wypowiedzieli czy należy np. jakieś elementy cofnąć, zmienić itp.
Wrzeciono - jeszcze nie wybrane.
Na osi X i Y poruszać się będzie na wałkach podpartych. Z tego względu chciałem zastosować T70 pod nimi. Również dzięki temu mogę je od dołu przykręcić gdyż mają równoległe płaszczyzny półek (brak podkładek klinowych).
Rama stołu(1) i rama (2) "na stole" wykonana będzie z RP100x60x5.
Na sztywnej ramie (2) chciałem dać to samo rozwiązanie z T70 oraz dodatkowo blachę 10 mm z przodu. Da mi to pełną płaską powierzchnię.
edit3: rama(2) będzie przykręcana do stołu. Czy to dobry pomysł?



Wszytskie "podpórki" pod silniki, śrubę trapezową zostaną dospawane i na razie ich nie rysowałem.

Przeglądałem już temat z podobną frezarką i mówiliście żeby wyrysować pozostałe elementy. Nie mogę bo: chciałem na razie zasięgnąć Waszego zdania na temat samej konstrukcji; jestem w pracy :razz: i mam tu tylko takie oprogramowanie w jakim mogę to narysować (brak bazy elementów mechanicznych. W końcu robimy konstrukcje budynków).
W tym tygodniu odwiedzę znajomego z jakimś programem gdzie takie rzeczy wyrysuję, ale chciałbym ją zrobić po Waszych poprawkach.

edit:/ZARAZ BĘDĄ RYSUNKI/COS SZWANKUJE/

edit2: nie mogę wrzucić ani pdf ani jpg. Nie ma dziwnej nazwy i jest mniejszy niż 2Mb

[ Dodano: 2014-03-25, 18:08 ]
moje pliki. inaczej sie nie da.

[ Dodano: 2014-03-25, 18:08 ]
i drugi
Załączniki
frez rys model.pdf
w d
(14.04 KiB) Pobrany 292 razy
frez rys model2.pdf
w j
(14.88 KiB) Pobrany 241 razy



Tagi:


Xprot
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 97
Rejestracja: 24 gru 2008, 14:08
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: Xprot » 26 mar 2014, 13:39

użyj http://www.freecadweb.org/

mozesz rysowac w domu za darmo:) importuje to nawet stepy z katalogu producentow.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”