Aparat fotograhiczny na Waterjet

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

Autor tematu
slaj8
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 46
Rejestracja: 08 cze 2009, 12:02
Lokalizacja: śląsk

Aparat fotograhiczny na Waterjet

#1

Post napisał: slaj8 » 06 lut 2014, 21:34

Witam. Kupuję WATERJET-a z aparatem do skanowania szablonów i płyt, sprzężony z maszyną i dostałem od producenta (nie ważne jaki) zapytanie gdzie go chcę mieć zamocowany nad maszyną czy nad niezależnym stołem. I moje pytanie brzmi która opcja będzie lepsza, dodam że szablonów mam sporo i nie wiem czy jak zamontuję aparat nad maszyną czy wtedy nie zablokuję na dłuższy czas maszyny. Może ktoś ma zamontowane podobne urządzenie proszę o fotki a może ktoś wie czy jest możliwość taka żeby taki aparat był przenośmy jak chcę to go mam nad maszyną ( żeby zeskanować arkusz blachy) a jak potrzebuję go do zeskanowania szablonu to daję go nad inny stół.



Tagi:


piterrr20
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 44
Rejestracja: 29 sty 2011, 14:47
Lokalizacja: ja to znam?

#2

Post napisał: piterrr20 » 11 lut 2014, 22:32

Witam. Wydaję mi się, że jeśli ten aparat nie może być przenośny to lepiej zamontować go na niezależnym stole ze względu na ewentualne zabrudzenia i problemy z odczytami (wiadomo, że waterjet nie należy do czystych maszyn).
A mógłbyś podesłać jakiś link jak taki waterjet wygląda? Jak taki system działa? Jakie oprogramowanie jest przy tym wykorzystywane. Ewentualnie, gdzie takie coś ma zastosowanie. Nie musi to być koniecznie ten, który ty kupujesz skoro nie chcesz podawać nazwy producenta. Pozdrawiam.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#3

Post napisał: dance1 » 20 lut 2014, 20:57

slaj8 ma to być skaner fotometryczny czy laserowy? Podasz więcej szczegółów szybciej odpowiedzi uzyskasz.
Jeżeli fotometryczny jego mobilność jest ograniczona, kalibracja itd także najlepiej przewidzieć osobny stół, oszczędzisz czas i bez postojów maszyny się obędzie, czas to $ co nie? ;-)


Autor tematu
slaj8
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 46
Rejestracja: 08 cze 2009, 12:02
Lokalizacja: śląsk

#4

Post napisał: slaj8 » 24 lut 2014, 07:25

Maszyna to CMS Tecnocut, jest to aparat cyfrowy który robi zdjęcie w skali 1:1 i przesyła do programu. Aparat jest już zamontowany nad osobnym stołem, ale może macie jakieś inne sugestie co do tego zastosowania.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”