Hypertherm Powermax 85 vs 1250

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
Bieri13
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 142
Rejestracja: 04 cze 2010, 11:59
Lokalizacja: Kraków

Hypertherm Powermax 85 vs 1250

#1

Post napisał: Bieri13 » 05 lut 2014, 05:57

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć jak duże są różnice między tymi dwoma modelami?
Wiem tylko tyle, że 85-tka jest nowsza od 1250-tki, ma wyświetlacz na przedniej stronie, o 5A większy prąd wyjściowy, porównywalne grubości cięcia stali.
Na forum, znalazłem kilka negatywnych wypowiedzi na temat firmy Hypertherm - typu że: są lepsze plazmy..., inna osoba wypowiadał się na temat kultury pracy (trochę negatywnie). Sądziłem, że ta amerykańska firma to numer jeden jeśli chodzi o plazmy - czyżbym się mylił?
Wszystkie te moje pytania kieruję pod kątem możliwości zakupu modelu Powermax 1250 - jak sądzę w dobrych pieniądzach bo za ok.: 4000zł (używka) - chyba że znów się mylę...
Docelowo mam zamiar zbudować plazmę CNC i szukam dobrej przecinarki plazmowej.
Pozdrawiam,



Tagi:


pandabera
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 191
Rejestracja: 03 cze 2007, 18:56
Lokalizacja: z Polski

#2

Post napisał: pandabera » 09 lut 2014, 17:27

Przede wszystkim różnią się budową - inne części , inne palniki plazmowe choć do 1250 bodajże są dostępne palniki duramax czyli dysze, elektrody będą te same natomiast przy palniku T80 już nie. Sa to agregaty do cięcia ręcznego i tylko zostały przystosowane do cięcia zmechanizowanego. 85 ma większe prędkości cięcia. 85 jest o tyle lepsza, że jest łatwiejsza w diagnozowaniu uszkodzeń, wyświetla kody błędów na wyświetlaczu na 1250 takiej możliwości nie ma poza ledami serwisowymi.
nic na siłe


Autor tematu
Bieri13
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 142
Rejestracja: 04 cze 2010, 11:59
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: Bieri13 » 11 lut 2014, 18:31

pandabera dzięki za odpowiedź.
Skoro Powermaxy przeznaczone są głównie do cięcia ręcznego to co mógłbyś polecić pod ploter CNC. Zakładałem zakup Powermaxa z palnikiem maszynowym ale jestem otwarty na inne propozycje. Moje wymagania co do cięcia stali są raczej jakościowe niż ilościowe, grubość stali od 0,8 do 20mm (max 25mm).


pandabera
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 191
Rejestracja: 03 cze 2007, 18:56
Lokalizacja: z Polski

#4

Post napisał: pandabera » 11 lut 2014, 21:13

Tak tylko wielu producentów stosuje pmaxy przy swoich maszynach bo są w miarę tanie. Nie biorę pod uwagę chińszczyzny.
Przede wszystkim zadaj sobie pytanie ile chcesz wydać na agregat.
Pmaxy mogą ukosować jeśli się nie mylę do 8stopni może ciut więcej(nie pamiętam dokładnie)
Plazmy wąsko strumieniowe m.in hpr mają ukosowanie do 3st bodajże do 900 przebić a później ukosowanie może nieznacznie wzrosnąć, hi focus kjelberga pewnie mają podobnie. To już jest wyższa półka.
MAXpro 200 - jest nawet ciekawy ukosowanie ma podobne do hpr, ma tez możliwość podłączenia palnika ręcznego i tnie do 40mm. Niestety nie wiem jaka jest jego cena bo w tym nie siedzę ale na pewno taniej niż hsd130 , który okazał się nie wypałem.
Nie wiem jak tną cerbory, i inne agregaty. Może ktoś inny się podzieli wrażeniami.
Przede wszystkim nie słuchaj się handlowców bo sami czasem nie wiedza co mówią tylko zachwalają swój produkt. A rzeczywistość zgoła okazuje się inna.Oni maja tylko sprzedać produkt niech ktoś później inny się z nim męczy.



Gdzieś na forum ktoś się ogłaszał, że ma wypalarke z agregatem hpr 260 do sprzedania. Tylko trzeba wpompować w nią kilka ładnych tysiączków by doprowadzić do ładu. Z tego co widziałem w agregacie brakuje na pewno 1-2 wentylatorów do chłodzenia reszta nie wiem w jakim jest stanie bo tego na zdjęciach nie widać. Sterowanie EDGE wygląda na całe ale jak jest w rzeczywistości to nie wiem na pewno ekran nie jest dotykowy bo ma klawisze pod spodem. To moje spostrzeżenia oglądając foto marnej jakości.
nic na siłe

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”