Eckert Topaz S ustawianie czujnika odległości

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
TORT
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 07 lip 2011, 14:36
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk

Eckert Topaz S ustawianie czujnika odległości

#1

Post napisał: TORT » 10 gru 2013, 07:45

Kłopot mam drodzy koledzy/koleżanki.
Niedawno firma weszła w posiadanie leciwej, jak widać, maszyny - Topaz S od Eckerta. Pozostawiam milion problemów, które doprowadzają nas do siwizny; interesuje mnie w tym momencie sama kontrola odległości palnika plamowego od blachy.
W maszynie jest zainstalowany czujnik MSX 750 ARC produkcji IHT. Póki co próbujemy go rozgryźć, ale im dalej w las tym ciemniej. Fakt, że nie ma pod ręką ani jednego doświadczonego operatora bynajmniej nam nie pomaga :lol:
W instrukcji sterownika ani słowa o tym czujniku; tak jakby go wogóle nie miało być.
Poprzedni właściciele chyba nie usiłowali wnikać za bardzo w obsługę bo wysokość palnika kontrolowali ręcznie. Czujnik pojemnościowy działa [w miarę] poprawnie. Schody zaczynają się gdy po wpaleniu (jak rozumiem dobrze wtedy kiedy ma zadziałać czujnik napięciowy) maszyna usiłuje zaryć w materiał.
Jeżeli ktoś miałby chęć wytłumaczyć na co zwrócić uwagę i jak ustawiać kontroler do tego czujnika to będę całować po rękach.

Zdjęcie delikwenta.

Obrazek



Tagi:


pandabera
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 191
Rejestracja: 03 cze 2007, 18:56
Lokalizacja: z Polski

#2

Post napisał: pandabera » 15 gru 2013, 19:15

Jeśli palnik chce ryć w blachę to możesz mieć ustawione za nisko napięcie. Spróbuj podnieść napięcie. W manualu od źródła powinieneś mieć podane napięcia łuku dla każdego rodzaju blachy. Jeśli nie masz to podaj typ źródła
.
nic na siłe

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#3

Post napisał: cnccad » 16 gru 2013, 07:55

Tak jak mój poprzednik napisał. Warto podnieść napięcie.
Po za tym ...
Trzeba się "pobawić" napięciem ... jego regulacją.
Ale ...
Skoro masz czujnik pojemnościowy , to wysokość powinna być regulowana pojemnościowo.
Jakie masz źródło plazmy :?:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


pandabera
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 191
Rejestracja: 03 cze 2007, 18:56
Lokalizacja: z Polski

#4

Post napisał: pandabera » 16 gru 2013, 18:23

Coś mi się zdaje, że tą pojemnościówkę jeszcze będą musieli skalibrować .
nic na siłe

Awatar użytkownika

berdysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 188
Rejestracja: 01 sie 2008, 09:39
Lokalizacja: Gdańsk

#5

Post napisał: berdysz » 28 gru 2013, 00:28

Jak pracujecie w sylwka to mogę wpaść na chwilę ;)


Autor tematu
TORT
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 07 lip 2011, 14:36
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk

#6

Post napisał: TORT » 09 sty 2014, 15:27

Nie pracowaliśmy w sylwestra. Na szczęście nasze i Sylwestra ;)
Na chwilę wypadłem z tematu, ale wróciło jak bumerang. Dziękuję za dotychczasowe rady i sugestie.
Dostałem od producenta [czujnika] pełną instrukcję; jutro ją dorzucę bo może dla potomności się przyda.
Sporo wyjaśniła; np kwestię tego jak tego wogóle używać :cool: Szczerze mówiąc procedury kalibracji bym w ciemno nie rozpracował.
Źródło to hifocus 160 Kjellberga. Z reguły podczas prób dobieraliśmy napięcia wyższe niż rekomendowane z tabeli.
Czujnik ma zmienione kable (tracił kontakt z maszyną podczas pracy), pierścień od pojemnościowego też zmieniony bo średnica była źle dobrana do głowicy, wszystko wykalibrowane "po bożemu" wg instrukcji, czujnik widzi blachę bez problemu i działają wszystkie regulacje wysokości zajarzenia łuku itp. ale mimo wszystko nadal czasem usiłuje zaryć w materiał. Napięcia operatorzy dobierali raczej sugerując się jakością cięcia, ale tak jak wspominałem, dawali wartości sporo wyższe niż w tabelach.
Czy oprócz zbyt niskiego napięcia może być jeszcze jakaś przyczyna takich zachowań?


chrisz1796
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 204
Rejestracja: 15 lis 2007, 21:38
Lokalizacja: Bromberg

#7

Post napisał: chrisz1796 » 03 lip 2014, 12:06

Witaj,

w jakich momentach palnik ci opada? na przejściach z innymi liniami cięcia? Czy tak po prostu? Co się dzieje wówczas z napięciem na agregacie? czy gazy są podawane równomiernie?

pozdro4all


rob61
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2011, 17:21
Lokalizacja: Polska

#8

Post napisał: rob61 » 16 mar 2015, 20:50

Mam podobny problem z przecinarką Eckert + agregat Kjellberg HiFocus 100 u mnie po przebiciu palnik podnosi się do góry na jakieś 20 mm i zrywa łuk plazmowy. Żadna zmiana nastaw napięcia nic nie daje. Jak to ustawić lub sprawdzić czy z agregatu wychodzą prawidłowe sygnały do tego sterowania napięciowego wysokością palnika.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#9

Post napisał: cnccad » 16 mar 2015, 22:23

i pojawia się błąd "7" :?:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


rob61
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2011, 17:21
Lokalizacja: Polska

#10

Post napisał: rob61 » 17 mar 2015, 19:03

widzę że kolega cnccad czuwa wszędzie i nad wszystkim, rozmawialiśmy o tym przypadku tel w zeszłym tygodniu i er7 jest opanowany (dezaktywowany). Maszyna pracuje tylko zgubiło mi się napięcie od sterowania wysokością palnika. Jest tam taki stycznik K4 który po zajarzeniu łuku głównego powinien puścić a on cały czas trzyma bo dostaje napięcie na cewkę z płyty sterującej. Na wyświetlaczu w czasie palenia widać wartość napięcia np. 126V czyli coś widzi to napięcie ale nie do końca :sad:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”