Generowanie rysunków i przekrojów inventor


Autor tematu
dekoder87
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 25 sie 2013, 15:30
Lokalizacja: Wałbrzych

Generowanie rysunków i przekrojów inventor

#1

Post napisał: dekoder87 » 25 sie 2013, 16:02

Witam,
Podczas generowania rzutów i przekrojów w złożeniu mam problem z dwoma rodzajami obiektów.
Pierwszymi z nich są przekładnie zębate utworzone w design accelerator, a drugimi części z biblioteki takie jak np. łożyska. Chciałbym utworzyć rzut/przekrój przekładni zębatej pokazujący ją w uproszczonej wersji wyświetlający tylko średnice zewnętrzną, podziałową i stóp, bez pokazywania wszystkich zębów, oraz piastę i pozostałe elementy koła.
Drugim typem elementów sprawiających mi problemy są części z biblioteki, ponieważ ich ustawienie rzadko jest standardowe, a w przypadku łożysk wałeczki są tak ustawione, że na przekroju widać pokrojone, zmniejszone lub częściowo zasłonięte wałeczki.
Chciałbym się zapytać czy jest jakiś sposób aby rozwiązać ten problem w inventorze? Obecnie staram się sobie z tym radzić usuwając te części z rysunku i wstawiając je w Autocad Mechanical, ale to jest bardzo czasochłonne i po każdej modyfikacji projektu muszę to robić od nowa. Z góry dziękuje za pomoc.



Tagi:


smieszek88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 241
Rejestracja: 25 maja 2012, 10:52
Lokalizacja: łódź

#2

Post napisał: smieszek88 » 25 sie 2013, 19:53

1. Jedyny sposób który przychodzi mi do głowy to stworzenie części uproszczonych/zastąpień coś w tym stylu (osobiście się ty nie bawiłem)
- robisz w 3D - włączasz widok ze szczegółami
- chcesz robić w 2D to na 3D przełączasz na widok uproszczony i dorysowujesz co trzeba
2. Próbowałeś zapozycjonować łożysko tak żeby wałek wypadał tam gdzie robisz przekrój (bardzo przydatne jest wiązanie płaszczyzn początkowych) oczywiście w takiej sytuacji łożysko musi być sztywne a nie obracać się razem z wałkiem.


Autor tematu
dekoder87
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 25 sie 2013, 15:30
Lokalizacja: Wałbrzych

#3

Post napisał: dekoder87 » 26 sie 2013, 17:07

Dzięki za odpowiedź:)
Właśnie tak zrobiłem, uprościłem koła zębate edytując je i wyłączając wszystkie operacje, w których zostały wyciągnięte zęby, następnie włączyłem widoczność walca podziałowego, ale i tak na przekroju czy widoku wyświetla się to inaczej niż powinno być, więc muszę dorzeźbić rysunek ręcznie kasując linie, dorysowując itp., ale to i tak oszczędza dużo czasu:) Jeżeli chodzi o łożyska to w moim przypadku jest to łożysko ISO 355 4DC, jest to łożysko skośne i ma 11 wałeczków, których nie da się ustawić tak by wyszło od razu idealnie, ale nawet jak się powiąże ze sobą odpowiednie płaszczyzny to jeden wałek jest przekrojony i zakreskowany, a reszta widoczna w tle, pojawiają się brakujące krawędzie i jest dalej to samo. Mógłbym zrobić uproszczone łożysko, ale to jest dużo zabawy i nie po to jest biblioteka, dlatego właśnie do tej pory robiłem tak, że w modelu 3D wyłączałem widoczność łożyska i po wygenerowaniu rysunku eksportowałem go do formatu dwg, po czym rozbijałem bloki i edytowałem ręcznie wstawiając części z biblioteki mechanical.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”