Kilka podstawowych pytań...

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
escabor
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2007, 15:35
Lokalizacja: Opole

Kilka podstawowych pytań...

#1

Post napisał: escabor » 28 sty 2007, 16:12

Witam.
Jeśli w złym miejscu umieściłem ten temat przepraszam ale ciężko było go dopasować.
Potrzebuję do celów zarbkowych kupić frezarkę, niestety nie znam się na tej tematyce. Pomyślałem, że przedstawię do czego miała by służyć a znawcy tematu pomogą mi dobrać odpowiednią frezarkę.
Więc tak:
musi ciąć metalowe blachy (grubości <1,5 mm) i różne materiały plexipodobne (grubość <10mm). Wymiary materiałów nie będą przekraczały 700x700mm. Nie zależy mi na prędkości, bardziej na dokładności. Dobrze gdyby mogła robić cięcia nawet do 0,5mm. Zalęży mi też żeby miejca cięć nie były ostre tzn. żeby można było przejechać po tym palcem i sie nie zaciąć. Cena: hmmm tutaj ciężko powiedzieć ponieważ nie orientuję się w cenach. Oczywiście im taniej tym lepiej jednak nie chcę dopłacać za jakieś zaawansowane funkcje. myślę że 12 tys. to max ale proszę nie sugerować się. Jaki rodzaj? frez, plazma, laser, woda, piasek? nie mam pojęcia które są droższe ktore tańsze. prosiłbym wybrać jakąś do wymienionych zastosowań. Jeśli chodzi o streowanie to jak to wygląda? jeśli tokarka nie jest CNC to samemu się ją obsługuje? tzn czy manualnie sie przesówa frez czy jak? czy CNC można sterować z PC? projekty mogę robić w CAD. jak to wyglada w praktyce? ustawiam blache, podlaczam do PC, wrzucam projekt i samo idzie? jak wygląda cena oprogramowania? proszę się nie śmiać ale nie mam o tym zielonego pojęcia. Cele: cięcie blach i plexi, wycinanie otworów itp. do niczego więcej nie ma służyć. Proszę o poważne odpowiedzi. Z góry dzięki.



Tagi:


Kołchoz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 143
Rejestracja: 19 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Wielkopolska

#2

Post napisał: Kołchoz » 28 sty 2007, 17:10

escabor pisze:czy manualnie sie przesówa frez czy jak?
w frezarce konwencjonalnej (nie CNC) frez można przesuwać ręcznie(pokrętłami) lub włączyc automatyczny posuw, wtedy frez przesuwa sie sam po prostej.

[ Dodano: 2007-01-28, 17:15 ]
escabor pisze:Zalęży mi też żeby miejca cięć nie były ostre tzn. żeby można było przejechać po tym palcem
po przejsciu freza w stali z reguły na krawedzi zostają rózne ostre syfy, kture najlepiej usunąc recznie skrobakiem lub pilnikem.

[ Dodano: 2007-01-28, 17:19 ]
escabor pisze:Oczywiście im taniej tym lepiej
Posaukaj uzywanych maszyn. nową frezarke o takich wymiarach za 12 000 zł jest BARDZO trudno dostac.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”